PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Play chce sprostowania od Gazety Prawnej

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/play-chce-sprostowania-od-gazety-prawnej-8233.html
QR Code
Play chce sprostowania od Gazety Prawnej

Maciej Celmer, 21 grudnia 2010, 14:26 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 21 grudnia 2010 o 14:26)
Tagi: Marcin Gruszka, MTR - Mobile Termination Rates, Play, Polkomtel, Project4 (P4)

Play domaga się sprostowania od autora wczorajszego artykułu, który ukazał się w Dzienniku Gazeta Prawna o wyłudzeniach na asymetrii stawek MTR poprzez generowanie sztucznego ruchu w sieci. Zdaniem rzecznika artykuł mija się z prawdą i zawiera wiele nieścisłości wprowadzających czytelnika w błąd.

Zdaniem rzecznika sieci Play Marcina Gruszki autor pominął szereg bardzo istotnych kwestii. Pominięta została np. informacja, że operator sieci Play P4 był ofiarą takiego oszustwa i zgłosił sprawę do UKE. Rzecznik dodał również, że operator potępia takie działania i zgłasza je do prokuratury.

Autor artykułu, zdaniem rzecznika, wprowadził w błąd czytelników stwierdzając, że najwyższa w Europie asymetria jest do Play. Nie jest to zgodne z prawdą ponieważ asymetria dla Centernet jest najwyższa a Play akceptuje taki model. Ponadto pominięto fakt, że asymetria stawek za zakańczanie połączeń w sieciach ruchomych występuje w całej Europie i jest ona dopuszczalna w przez Komisję Europejską.

Zdaniem rzecznika, wprowadzanie przez autora czytelników w błąd wynika z nieznajomości rynku telekomunikacyjnego, albo jest działaniem wręcz celowym. Z drugiej strony zarzuca mu, że myli kwestię istnienia warunków do popełniania przestępstw z samym ich popełnianiem.

Marcin Gruszka rzecznik Play napisał:

Równie dobrze autor mógłby twierdzić że za kradzieże samochodów winę ponoszą wszyscy ci którzy budują niestrzeżone parkingi bo na nich istnieją warunki do popełnienia przestępstwa.


Marcin Gruszka napisał:
Autor słusznie zauważył że dopuszczający się tego procederu sprytnie wykorzystują również fakt przenośności numerów aby utrudnić nam operatorom zwalczanie tego typu przestępstw. Czy zatem zdaniem autora razem z asymetrią (powt. dopuszczalną!) należy również zlikwidować przenośność numerów? Na pewno wielu cytowanym przez autora anonimowym menedżerom bardzo by na tym zależało…


W tekście o wyłudzeniach na asymetrii pojawia się jeszcze jedna nieścisłość, a mianowicie, że Play zaproponował UKE całkowite wyrównanie stawek MTR do poziomu zerowego, a propozycję tą poparł Polkomtel.


Gruszka równieź napisał:
Operator sieci Play szykuje do startu komercyjną usługę udostępniania (bazę antyfraudową) cenników przeniesionych numerów telefonicznych. Rozwiązanie ma posłużyć hurtowym i detalicznym operatorom z Polski i z za granicy do ograniczenia nadużyć telekomunikacyjnych lub strat wynikających z nieznajomości stawek terminacyjnych.

Źródło: Play

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 14 i 14 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości