PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Play ma kolejne problemy z postawieniem masztu

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/play-ma-kolejne-problemy-z-postawieniem-masztu-1732.html
QR Code
Play ma kolejne problemy z postawieniem masztu

Piotr Baranowski, 31 sierpnia 2007, 11:24
Tagi: Play

Nasze zdrowie jest najważniejsze - usłyszeli wczoraj radni od mieszkańców Wyżyn w Białymstoku, którzy nie chcą u siebie masztu telefonii Play. Na spotkanie przyszło ich około 40. Sprawę ma rozstrzygnąć głosowanie rady miejskiej.

Do spotkania z radnymi z komisji infrastruktury doszło w środę wieczorem, na ul. Niemeńskiej, gdzie znajduje się działka, o którą zabiega operator. Sprawa nie jest nowa. Miała stanąć już na czerwcowej sesji, ale ten punkt został wycofany. Prezydent, zanim odpowie inwestorowi, musi zasięgnąć opinii Rady Miejskiej. Radni natomiast nie chcieli głosować w ciemno, ale najpierw porozmawiać z mieszkańcami. Ludzi nie przekonał operator, obiecujący, że stacja nie będzie miała wpływu na ich zdrowie - pisze Gazeta Współczesna.

mieszkaniec Wyżyn Janusz Girejko powiedział:

Ta instalacja towarzyszyłaby nam przez minimum 10 lat i choć jej wpływ nie jest do końca zbadany, to istnieje ryzyko powikłań zdrowotnych u osób poddawanych długotrwałemu promieniowaniu pola elektromagnetycznego. Poza tym żadna umowa nie zagwarantuje nam, że instalacji antenowych nie będzie przybywać. Ludzie obawiają się też, że maszt będzie ściągał wyładowania atmosferyczne. No i na koniec - będzie zwyczajnie szpecił okolicę.


Grzegorz Zimiński powiedział:
Te tysiąc złotych miesięcznie za dzierżawę terenu, które inwestor ma płacić miastu, to śmieszne pieniądze. Jesteśmy gotowi złożyć się, żeby tylko masztu u nas nie było.

Obecny na spotkaniu wiceprezydent Białegostoku Michał Wierzbicki zapewnił ludzi, że to ich głos będzie decydujący. Do ostatecznej rozgrywki dojdzie na sesji najwcześniej 24 września. Radny Rafał Rudnicki w imieniu klubu PiS już zapowiedział, że będą głosować przeciwko. Klub PO wczoraj wieczorem jeszcze naradzał się w tej sprawie.

Źródło: Gazeta Współczesna

reklama

Ostatnie opinie internautów

amanda 2.09.2007 @ 14:14
tak to z tym playem jest, ciagle jakies problemy. dlatego ciesze sie ze zostalam w erze - oferta jest dobra i wszystko dziala jakos bardziej stabilnie:)
znawca_tematu 3.09.2007 @ 10:35
Ale ciemnota w tej polsce nie wierze
mariusz 4.09.2007 @ 11:10
skoro zostały przeprowadzone badania, i obecnośc w poblizu miejsca zamieskzania masztów telefonii komórkowej nie stanowi zagrożenia dla naszego życia to ja nie wiem o co robic tyle krzyku...Miejmy nadzieje,że play sobie da rade...
przemek 26.10.2009 @ 11:25
jak sie czyta coś takiego to ręce opadają, jeszcze przez 100 lat nie będziemy mieli autostrady ani porządnej telefonii komórkowej ponieważ każdy chce ale jak najdalej od siebie narzekać to dopiero POLACY potrafią że sie źle jeździ że niema zasięgu ale jak chcą coś poprawić to można przeczytać: NIE W TYM MIEJSCU , GDZIEŚ INDZIEJ , NAM TO PRZESZKADZA !! protest protest i jeszcze raz protest

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 1 i 14 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości