PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Play ma problem z mieszkańcami Rzeszowa

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/play-ma-problem-z-mieszkancami-rzeszowa-3355.html
QR Code
Play ma problem z mieszkańcami Rzeszowa

Michał Gruszka, 12 lutego 2008, 11:19 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 12 lutego 2008 o 11:19)
Tagi: BTS, ciekawostka, Play

"Play - śmierć gratis", "Stop antenom śmierci!", "Stacja bazowa UMTS - Rak!" - prześcieradła z takimi napisami zawisły wczoraj na domach mieszkańców ul. Tarnowskiej w Rzeszowie - informuje Gazeta Wyborcza.

Jesteśmy zdeterminowani, by zablokować funkcjonowanie nadajnika sieci Play. W poniedziałek napisaliśmy do niej pismo, że żądamy zdjęcia masztu - stwierdza kategorycznie Renata Drozdowska, jedna z mieszkanek ul. Tarnowskiej w Rzeszowie.

O determinacji mieszkańców świadczą napisy na prześcieradłach, które zawisły na ich domach.

Renata Drozdowska, jedna z mieszkanek ul. Tarnowskiej w Rzeszowie powiedział:

Nikt nie jest w stanie nas zapewnić, że promieniowanie jest bezpieczne, a my nie zamierzamy być królikami doświadczalnymi. Naszego stanowiska nie zmienimy. Sprawdzamy, czy robotnicy po cichu nie chcą zamontować nadajników. Jeżeli Play nie odstąpi od swoich planów, to swój protest rozszerzymy na kolejne ulice. Posiadamy ankiety mieszkańców Lublina, gdzie był podobny protest. U ludzi mieszkających w odległości 150-300 metrów od nadajnika wzrosła zacho-rowalność na nowotwory. Jest jeden przypadek śmiertelny. Nie mamy pewności, czy to wina obecności nadajnika, ale nie chcemy ryzykować. Ja maszt widzę z okna sypialni


Od kilku dni mieszkańcy ul. Tarnowskiej blokują uruchomienie masztu sieci Play. Na jednym z do-
mów został on postawiony na dachu, ale stoi bezużyteczny, bo musi być wyposażony w nadajniki.

Dwukrotne próby zamontowana ich przez robotników zakończyły się fiaskiem, bo mieszkańcy nie dopuścili do tego. Lokatorzy twierdzą, że raport środowiskowy, który powstał na zlecenie Play, został sfałszowany. Złożyli doniesienie do prokuratury - informuje Wyborcza.


Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play powiedział:
Jeszcze nie ma decyzji o uruchomieniu masztu. Nie wiem, czy jest sens z ludźmi rozmawiać, skoro tak sprawę stawiają. Play twierdzi, że promieniowanie z nadajnika jest tako samo szkodliwe jak promieniowanie telewizora czy mikrofalówki.

Źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Ostatnie opinie internautów

ms93 12.02.2008 @ 11:30
Ciemnogrod i tyle! Wlasnie dlatego Polska to taki zacofany kraj... Skoro mamy takich mieszkancow-specjalistow, to zawsze bedziemy 100 lat za zachodem...
Pablo 12.02.2008 @ 11:43
No to super!! Gratulacje dla Rzeszowa!! Mogę się założyć, że maszty Orange, Ery i Plusa działają tam bez przeszkód..Mam tam Ciotkę (orange) i żadnego zachwiania sygnału nie ma..Uczepili się Play...W jego planach było rozszerzenie zasięgu UMTS też o Rzeszów...Jeszcze rozumiem gdyby to byli mieszkańcy-fanatycy z jakiejś wioski na wschodzie...co jak co, ale Rzeszów jako Stolica Podkarpacia (170 tys. ludności) naprawde powinien się wstydzić...;/
Maniek 12.02.2008 @ 13:36
Heh, dobre:D Ale zasięg 3G Play pewnie chcieliby mieć... Już 100m od nadajnika promieniowanie jest pomijalnie małe więc nie wiem skąd oni te badania wytrzasnęli:| Proponuję obejrzeć i zwrócić uwagę na polskie normy dotyczące promieniowania w porównaniu do UE:

http://dziendobrytvn.onet.pl/1437479,1,aktualnosci.html
mieszkaniec Rzeszowa 12.02.2008 @ 23:02
Wstyd mi za tych ludzi, ale co zrobić? fikniesz ? nie fikniesz bo
co zrobisz;p
No name 29.02.2008 @ 00:51
Ciekaw jestem jak reagowali by niektórzy z was gdyby to 15 metrów od waszych okien staną maszt o wysokości ok.6 metrów.
Przy czym nadajniki PLAY występują już w tym rejonie miasta (na tym osiedlu).
TENO 3.04.2008 @ 20:39
Ciemnogród powiadacie . Kupcie sobie więc jeszcze po cztery komórki . Wsadźcie te zakute pały do kuchenki mikrofalowej i wznoście okrzyki że Polska to zacofany kraj . Prawda jest taka że nikt z Was którzy krytykują ten artykuł nie ma zielonego pojęcia przed jak poważnym problemem stoimy . To jak zachowa się nasz organizm narażony na promieniowanie wydzielane przez takie maszty dowiemy się pewnie za kilka lat . Pisanie że każdy ma telefon telewizor i inne przedmioty emitujące takie promieniowanie , jest najzwyklejszym objawem kretynizmu . Chciałem zaznaczyć że takowa antena (nadajnik) włączony jest 24 godz. na dobę i w żaden sposób nie można go porównać do telefonu który mamy w kieszeni .
Piszecie ciemnogród….. , a Wasz całkowity brak wiedzy w poruszanym temacie to nie ciemnogród . Pamiętajcie AZBEST też kiedyś został uznany za produkt nowatorski , bezpieczny, prawdziwa rewolucja. Nie było domu , budowli gdzie nie stosowano by produktów zawierających azbest .
aaaa 26.05.2008 @ 07:15
jak dla mnie to wszyscy mieszkancy tej ulicy to jacys poldebile itd. mialem okazje byc tam w czasie proby dostawy sprzetu do obslugi tych anten (tak, anteny juz wisza-chyba slepi byli jak je wieszali za pomoca duzej zwyzki) to nie sadzilem ze mozna byc az tak zacofanym hmm moze nie zacofanym tak zawistnym. rozumiem ze mozna bac sie o wlasne zdrowie ale bez przesady ktos wczesniej napisal ze nadajniki dzialaja 24h a telefon nawet jak jest w kieszeni to niby nie?? przeciez on caly czas musi byc zalokowany do stacji tak wiec... pozatym jedna z mieszkanek (nawiasem mowiac wlascicielka czerwonej corsy WA141....) tak dbajaca o zdrowie ze probuje rozjechac swoim autem dwojke mlodych ludzi hmm super straszycie TV i policja ale oczywiscie kazdy dzwonil z telefonu komorkowego a pani R. ma ich chyba ze dwa hmmm jak millo POZDROWIENIA DLA RZESZOWA I WSPOLCZUCIA DLS TYCH NORMSLNYCH
MRUXIZ 9.10.2008 @ 15:02
NIECH POSTAWIĄ MASZ JAKIEŚ 250m. OD ZABUDOWAŃ! Mieszkańcy siłą! Niech ktoś niezależny przedstawi badania a nie opłaceni Playowcy bananowcy!
Maciek 18.09.2009 @ 11:36
Play powinien wytoczyć procesy cywilne o zniesławienie tym, którzy wieszają takie plakaty. Jeśli wygra, to pieniacze raz na zawsze będą uciszeni. Jeśli przegra, to oznacza koniec telefonii komórkowej w Polsce.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 4 i 1 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16