PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Play nie obsługuje SMS od Google

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/play-nie-obsluguje-sms-od-google-7983.html
QR Code
Play nie obsługuje SMS od Google

Maciej Celmer, 10 listopada 2010, 12:58 (ostatnio zmodyfikowano w środa, 10 listopada 2010 o 12:59)
Tagi: Google, Google Calendar, Marcin Gruszka, Nokia, Play, SMS, Spam

Sieć Play wyłączyła możliwość odbierania wiadomości tekstowych SMS z zagranicznych bramek, a co za tym idzie z Google Calendar i kilku innych serwisów.

Rzecznik sieci Marcin Gruszka napisał na swoim blogu, że wynika to z dużej ilości spamu wysyłanego z tych bramek. Jednocześnie zapewnił, że sieć sukcesywnie podpisuje umowy z dostawcami stosującymi taką komunikację.

Użytkownicy sieci mają problem nie tylko z SMS przychodzącymi z Google. Jeden z klientów napisał, że nie mógł otrzymać sms`a do zakładu optycznego, informującego o terminie odbioru okularów.

Z drugiej strony biuro obsługi abonentów sieci Play twierdzi, że Play nie blokuje numerów związanych z Google Calendar i zapewnia, że wina leży po stronie Google. Z komentarzy na blogu rzecznika wynika, że taką wersję BOA podało nawet po zamieszczeniu przez rzecznika oficjalnego komunikatu na ten temat.

Użytkownicy usług sieci Play są zdenerwowani takim stanem rzeczy. Często pojawia się pytanie, czemu Play nie da kodu do blokowania tych usług, tylko wyłącza je samodzielnie.

Marcin Gruszka, w rozmowie z PasjaGSM.pl powiedział:

Dodanie kodu blokującego takie usługi wcale nie upraszcza sprawy, gdyż nie można by było blokować poszczególnych numerów, tylko wszystkie na raz. Dzięki działaniom podjętym przez operatora problem będzie rozwiązany, bo finalnie zablokowany będzie tylko spam. Play dokłada starań aby do końca tego miesiąca udostępnione były usługi Google i Nokii dla użytkowników sieci.

Źródło: Play, wł

reklama

Ostatnie opinie internautów

MMK 10.11.2010 @ 15:06
No i kwa, DOBRZE. Wszystko blokować albo nic, kodem. Każdy świadomie sobie to włączy lub wyłączy, kiedy chce i kiedy ma pasuje!

A te wasze spamtrapy zapewne będą zoptymalizowane pod szarego Kowalskiego. Gdy będę chciał otrzymać SMS z mniej popularnego serwisu, z pewnością BOA odpowie, ze mają najzaje*istszy antyspam i najwidoczniej to ten mój serwis jest do bani!

Znów kaganiec kundlom-klientom! I po raz kolejny zagraniczni operatorzy widzą, że jak coś się zaczyna od +48 lub kończy na .pl to może być „wesoło” z kontaktem i świadczeniem usług.
JaceQ 14.11.2010 @ 13:06
uhm... szkoda, że oprócz Google blokują także Urzędy Miast w kilku miejscowościach... Playowi chodzi o to by hurtownicy zamiast podłączyć do serwerów telefony i wysyłać za grosze smsy kupowali od nich pakiety komercyjnych smsów, które są kilka razy droższe.
brr 26.11.2010 @ 22:39
Sugeruję skłądać reklamacje i żądać rekompensaty np. 50%abonamentu do czasu odblokowania. Ja tak zrobiłem. Jak będą masowe reklamacje, to choćby z braku możliwości rozpatrzenia w terminie będą zasadne ;)
Wkurzyli mnie

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 2 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości