PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Play: nowy telefon i zmiany w cennikach

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/play-nowy-telefon-i-zmiany-w-cennikach-8680.html
QR Code
Play: nowy telefon i zmiany w cennikach

Maciej Celmer, 1 marca 2011, 15:43
Tagi: cennik, Play

Od jutra do oferty sieci Play dołączy telefon Samsung S5550 Shark oraz zmienią się ceny wybranych modeli.

Od jutra do podstawowej oferty telefonów dołączy Samsung S5550 Shark.

  • wyświetlacz AMOLED 2,2’’,
  • aparat 5.0 Mpix z fleszem LED,
  • funkcja identyfikowania utworów,
  • dostęp do portali społecznościowych.

Od jutra zmienią się także ceny niektórych modeli.

Cenniki:

reklama

Ostatnie opinie internautów

dawid9222 1.03.2011 @ 15:55
Ciekawie zaprojektowana obudowa tego telefonu.
Co do cen to, w mixturze na 30 doładowań jest w porządku.
Wracając do danego modelu telefonu, to czytając testy, wydaje on się być atrakcyjnym modelem z 5 Mpix aparatem, i z fleszem. Jednak dziwi mnie, dlaczego w telefonach nie montuje się już podczerwieni? Rozumiem bluetooth jest o wiele bardziej praktyczniejszy, ale przecież IrDA nie zabiera wiele miejsca, a ułatwia komunikację ze starszymi typami telefonów, które o bluetooth nawet nie słyszały ;)
nikki 1.03.2011 @ 19:30
Wiadomo technologia idzie do przodu.
Bluetooth wyparł Irdę, tak coś w końcu wyprze i Bluetootha :) Poza tym problem z przesylem danych mozna zastąpić kablem szeregowym lub usb.
Jesli chodzi o sam telefon podoba mi sie calkiem niezly aparat i porządny wyświetlacz, to wszystko za niezbyt wygórowaną cenę.
Jacek85 1.03.2011 @ 19:34
Dawid - Też mnie ciekawi czemu nie ma już Irdy w nowszych komórkach. Może wyszli z załóżenia, że jednak większość telefonów ma już Bluetooth, więc po co Irda. Ja już Irdy i tak nie używałem do przenoszenia danych pomiędzy komórkami, natomiast przydawała mi się do wykorzystywania telefonu jako pilota do TV, DVD, tunera satelitarnego bądź wieży Hi-Fi.
Co prawda w porównaniu do tradycyjnych pilotów trzeba bardziej celować by np. zmienić kanał, mimo wszystko bardzo mi się podobało coś takiego. Jednym "kliknięciem" mogłem przełączać się pomiędzy poszczególnymi pilotami.
Oczywiście aby używać komórki jako pilota urządzeń elektronicznych trzeba się wcześniej zaopatrzyć w odpowiednie oprogramowanie na telefon.
dawid9222 1.03.2011 @ 19:41
Racja, być może poprostu nieopłaca się montować podczerwieni, jednak to kosztuje, a praktycznie nikt już z tego nie korzysta. Wtedy pojawia się problem z jakiego połączenia skorzystać gdy mamy jeden telefon - nówka, a drugi troszkę starszy mający tylko podczerwień. Troszkę kombinowania, ale w sumie nie można montować przestarzałych technologii w nowoczesnych telefonach, chociażby ze względów prestiżowych ;)

A tutaj taka ciekawostka, skąd się wzięła nazwa bluetooth:
"Nazwa technologii pochodzi od przydomka króla duńskiego Haralda Sinozębego, który ok. roku 970 podporządkował sobie Norwegię i tym samym przyczynił się do zjednoczenia rywalizujących plemion z Danii i Norwegi. Podobnie Bluetooth, który został zaprojektowany, aby "zjednoczyć" różne technologie jak: komputery, telefonię komórkową, drukarki, aparaty cyfrowe." (Źródło: pl.wikipedia.org) ;-)
Jacek85 1.03.2011 @ 19:54
Jeśli chodzi o telefon, to jestem nieco zaskoczony. Wygląda on dla mnie jak zwykłą komórka dla osób, które nie potrzebują najlepszych telefonów i kupują pierwsze lepsze, byle by dzwoniły.
Po przejrzeniu danych technicznych okazuje się że opisywany Samsung posiada np. aparat 5,0mpix z diodą naświetlająca, a także obsługuje 3G i bije tym następce Avilii, którą nie tak dawno zapowiadano.

Czy ten model osiągnie większy sukces niż druga wersja Avilli? Szczerze mówiąc wątpie, podejrzewam, że większość osób wybierze mimo wszystko nieco większy, w dodatku dotykowy ekran. Nie znalazłem ceny nowego Sharka (bez wiązania się z jakąkolwiek siecią), ale coś czuję, że będzie ona podobna do Avilii II, bądź nawet nieco wyższa.
dawid9222 1.03.2011 @ 20:00
Jacek - jeśli dobrze rozumiem, to w tabelce 'Play na Kartę' jest cena Sharka bez umowy. Wynosi 499zł.

Osobiście gdybym miał wybierać między Avilą a Sharkiem, wybrałbym Avilę. I ze względu na dotykowy ekran, i porównując dane techniczne, jest mi jakoś bliższy ;)
omen 14 1.03.2011 @ 21:17
Bardzo fajny telefon, dobry aparat 5.0 Mpix, ładny wyświetlacz, niestety nie podoba mi się budowa telefonu, więc nie byłbym skłonny do kupna telefonu, chociaż cena 499zł na pewno każdemu odpowiada. Naprawdę szkoda, że w nowych telefonach nie ma podczerwieni. No, ale na szczęście mało kto nie posiada bluetootha w swoim telefonie. Starszych telefonów prawie nikt już nie używa, więc może producenci telefonów mają rację, że podczerwień jest już w telefonach niepotrzebna.
Jacek85 2.03.2011 @ 00:40
Dawid - Pewnie masz rację. Nie jestem za bardzo obeznany w ofertach Play.
Podobnie jak Ty gdybym miał do wyboru Sharka i Avilę, to jednak wybrałbym tego drugiego, pomimo faktu, że nie posiada 3G i ma gorszy aparat fotograficzny.

Z niepozornie wyglądających Samsungów zrobił na mnie dość duże wrażenie model i200. Ten telefonik posiada Windows Mobile 6.1 oraz HSDPA.
Jego premiera była dość dawno (2008r.), więc podejrzewam, że już niestety nie jest produkowany.
Na aukcjach można nabyć ostatnie nowe egzemplarze, ich cena to około 270 złotych. Wydaje mi się, że to niewiele za tego typu telefon, pomimo braku dużego ekranu dotykowego.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 5 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16