PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Play walczy o niższe stawki MTR

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/play-walczy-o-nizsze-stawki-mtr-5041.html
QR Code
Play walczy o niższe stawki MTR

PLAY, najmłodsza sieć telefonii komórkowej w Polsce w pełni popiera obniżenie hurtowych stawek za zakańczanie połączeń w sieciach komórkowych (MTR) do poziomu 1,5 - 2,5 eurocenta za minutę zaproponowanego przez Komisję Europejską oraz UKE.

Według Play'a dla zasiedziałych operatorów komórkowych w Polsce: Orange, PTC i Polkomtel oraz ich zagranicznych właścicieli wysokie stawki MTR od lat stanowią wygodny pretekst do utrzymywania nadmiernie wysokich cen dla konsumentów.

Jeśli stawki MTR zostałyby zredukowane do poziomu kosztów krańcowych połączeń głosowych, tj., około 1 euro cent za minutę, PLAY będzie mógł zaoferować wszystkim klientom nieograniczone pakiety minut do wszystkich sieci w Polsce za mniej niż równowartość 30 euro miesięcznie. Play zobowiązuje się również, że niezależnie od ostatecznego poziomu stawek hurtowych za zakańczanie połączeń nigdy nie wprowadzi dla swoich klientów opłat za połączenia przychodzące – czym ostatnio grozi swoim klientom operator sieci Orange. Jeśli takie zobowiązanie jest możliwe do spełnienia i opłacalne dla PLAY, który jednocześnie intensywnie inwestuje w rozwój nowoczesnej sieci bezprzewodowego dostępu do Internetu 3.5 G, tym bardziej od operatorów zasiedziałych można oczekiwać zapewnienia konsumentom wymiernych korzyści. Play twierdzi, że agresywny i głośny opór polskich zasiedziałych operatorów i ich zagranicznych właścicieli wobec planów Komisji Europejskiej wyraźnie wskazuje na to, iż chcą oni zdusić konkurencję na rynku oraz utrzymać stawki za połączenia głosowe na sztucznie zawyżonym poziomie.

Według Play godnym pożałowania jest fakt, że zagraniczni właściciele polskich zasiedziałych operatorów komórkowych tzn. Orange, Vodafone i T-Mobile z pozycji siły prowadzą działania mające na celu ograniczenie korzyści dla konsumentów. Firma Vodafone grozi konsumentom i władzom politycznym Unii Europejskiej, że 40 mln Europejczyków zostanie pozbawionych możliwości korzystania z usług telekomunikacyjnych po dzisiejszych cenach. Play podejmuje zobowiązanie, że w przypadku realizacji obniżki stawek MTR zapewni takim klientom na rynku polskim usługi na wyższym poziomie i po cenach niższych niż obecnie oferowane przez polskich operatorów zasiedziałych. W przeciwieństwie do Vodafone - Play ma na względzie dobro wszystkich konsumentów.

Stanowisko Play odnośnie pozytywnych skutków obniżenia stawek hurtowych MTR podziela wielu innych operatorów europejskich m.in. Hutchinson 3G, Bouygues oraz BASE.

reklama

Ostatnie opinie internautów

blond 18.03.2009 @ 16:05
już na dziś play przebija wszystkich operatorów jeżeli chodzi o internet bezprzewodowy 3G.zarówno orange,plus jak i era
mają tak słabe łącza że albo net wcale nie chodzi (połączy się,ale nie przesyła danych),albo zrywa koszmarnie połączenia.O cudzie można mówić jak net chodzi stabilnie ale tempem żółwia wczytuje stronkę. Play testuje 1,5 miesiąca zawsze mam dobry zasięg,łączy się za 1 razem i co ważne nie zrywa tych połączeń!!!!!!!
kero8 5.05.2009 @ 18:37
Korzystam w Warszawie (Praga Południe) z Play i jestem bardzo niezadowolony. Internet mam od października. W listopadzie pojawiły się problemy ze zrywaniem połączenia bardzo niskim transterem w godzinach wieczornych. Dzwoniłem kilka razy do ich BOA. Z tego co mi powiedzieli są przeciążenia sieci. Obecnie już sobie darowałem dzwonienie, bo i tak nic nie robią żeby to poprawić. Równocześnie korzystam z karty Ery i według mnie nie ma porównania. Na tą chwilę internet Ery działa zdecydowanie lepiej. Pozdr

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 12 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości