PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Play zagrożony wykupieniem przez "wielką trójcę"

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/play-zagrozony-wykupieniem-przez-wielka-trojce-5698.html
QR Code
Play zagrożony wykupieniem przez "wielką trójcę"

Łukasz Roguski, 17 marca 2009, 10:29
Tagi: Era, Orange, Play, Play Fresh, Play na kartę Fresh, Plus

Według dzisiejszego Pulsu Biznesu jeśli Play będzie nadal obniżał ceny połączeń telefonicznych oraz innych usług grozi mu szybka sprzedaż pozostałym graczom. Analitycy cytowani przez gazetę twierdzą, że pozostałym operatorom bardziej będzie się opłacało kupić jeszcze nierentownego operatora, jakim jest Play, niż walczyć z nim cenowo o klientów.

- Polityka Playa może doprowadzić do tego, że jeden z operatorów ich kupi, by nie doprowadzał do dalszej wojny cenowej. Tak było w Austrii i Finlandii. Chyba że wcześniej Play sam się wykrwawi i zbankrutuje pod ciężarem kosztów - powiedział na łamach Pulsu Biznesu Marcin Matuszewski, partner zarządzający funduszu venture capital Future Invest.

Puls Biznesu zauważa, że presja do obniżek cen przełoży się na, i tak nie najlepszą, kondycję operatorów wirtualnych, którzy już w tej chwili działają na bardzo małych marżach. Jest więc wielce prawdopodobne, że niebawem czekają nas kolejne upadki (bankructwo Mobilking już jest faktem).

Jeszcze nigdy wcześniej w dniu debiutu nowej oferty pre-paid pozostali gracze (Plus, Orange, Era) nie odpowiedzieli na atak obniżając ceny. Nawet podczas startu Heyah, która w 2004r. znacząco zmieniła krajobraz na rynku Plus i Orange (wówczas Idea) nie zdecydowali się na szybkie działanie. Na konkretne reakcje trzeba było czekać kilka miesięcy. Dziś, gdy Play zabiera z rynku nawet połowę liczby aktywacji wszyscy operatorzy zrozumieli, że muszą działać szybko.

Źródło: Puls Biznesu

reklama

Ostatnie opinie internautów

Jacek 2.04.2009 @ 20:05
Luki miał racje. Darmowe SMSy tylko z nadajników P4. Gratuluje mącicielom, którzy nie sprawdzili a wypowiadają się na temat. Przez was musiałem tracić kase, żeby samemu przetestować.
Marcin 26.06.2009 @ 21:22
zauważyłem, że operatorzy "wielkiej trójcy" oczerniają playa przed swoimi klientami, wciskając kit, że play bankrutuje, że to niby on podnosi stawki na połączenia do play i tam inne bzdury, prawda jest taka, że robią wszystko by zatrzymać klientów ale nie cenami, a powinni wreszcie zamiast wydawać tyle na promocje niby nowych tych samych ofert tylko w innym opakowaniu, zrewidować cennik zwłaszcza ofert abonamentowych.. tyle
Maciej 18.07.2009 @ 05:35
Przedmówca chyba nie do końca pojmuje zasadę umów między operatorami. Jeśli PLAY funduje swoim klientom minutę do innej sieci za X, a X, jest od Y mniejszy dwukrotnie, gdzie Y to cena połączeń u reszty operatorów, to ta reszta rewanżuje się stawką Z na połączenia do PLAY, która jest dwukrotnie wyższa od Y. Jeśli klient w PLAY płaci X do Ery, to PLAY płaci Erze - w wielkim uproszczeniu - Y/2, podczas gdy na połączeniu z Plusa Era zarabia Y. Oczywistym jest więc fakt, iż Era odbije sobie fakt zarobku marnego X na połączeniu z PLAY ustalając Z na połączenia do PLAY. Podobnie zrobi reszta Operatorów - skoro PLAY sobie cenami wojuje, to oni też wojować będą. Ząb za ząb...
Piotr 30.07.2009 @ 19:11
A jakie umowy zawierane są między konkurującymi operatorami?
baja12323 7.01.2011 @ 14:45
orange , plus i era to jedna wielka z mowa nawet jak play'a nie bylo to byla niedna wilka zmowa

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 6 i 10 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości