PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Plus i mPay wprowadzają płatności mobilne

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/plus-i-mpay-wprowadzaja-platnosci-mobilne-1428.html
QR Code
Plus i mPay wprowadzają płatności mobilne

Piotr Baranowski, 13 lipca 2007, 17:22
Tagi: ATM, mPay, Plus, płatności mobilne

Polkomtel S.A., oferujący usługi pod markami: Plus, Simplus i Sami Swoi, oraz mPay S.A., spółka grupy kapitałowej ATM S.A., podpisały umowę o wspólnym wdrożeniu na rynku polskim systemu płatności mobilnych.

Podpisana umowa jest efektem kilku miesięcy wspólnych prac nad usługą, która może zrewolucjonizować rynek płatności w Polsce. Użytkownicy marek Plus, Simplus i Sami Swoi uzyskają możliwość płacenia za nabywane towary i usługi przy użyciu swoich telefonów komórkowych na zasadach podobnych jak korzystanie z kart płatniczych. Dodatkową wartość stanowią transakcje zdalne, które umożliwiają dokonanie płatności bez konieczności wizyty w sklepie. Usługa będzie dostępna zarówno dla płatności internetowych, jak również w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Polkomtel S.A. zdecydował się na komercyjne wdrożenie usługi płatności mobilnych jako pierwszy operator w Europie Środkowo-Wschodniej i jeden z nielicznych na świecie. Jednocześnie jest to pierwsze komercyjne wdrożenie systemu mPay będącego całkowicie polskim projektem.

Piotr Gaweł, członek zarządu, dyrektor ds. marketingu i zarządzania relacjami z klientem Polkomtel S.A. powiedział:

Wierzymy, że płatności mobilne staną się nową, istotną funkcjonalnością telefonu komórkowego, który już dzisiaj zapewnia znacznie więcej niż tylko komunikację głosową i SMS-ową z innymi osobami. Usługa ta zapewni naszym klientom większą mobilność i wygodę, gwarantując jednocześnie wysokie bezpieczeństwo.


Henryk Kułakowski, prezes mPay S.A. i pomysłodawca usługi powiedział:
Na początku zamierzamy wypromować usługę na rynku płatności tzw. uciążliwych, gdzie możliwości płacenia kartą są ograniczone, zaś gotówka nie zawsze jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Automaty z napojami, miejsca parkingowe, muzyka w Internecie czy kiosk z gazetami to miejsca, w których niedługo z pewnością będzie można zapłacić komórką.

Polkomtel S.A. oraz mPay szacują, że w ciągu następnych pięciu lat z usługi będzie mogło skorzystać nawet kilkanaście milionów Polaków i stanie się ona równie powszechna jak płacenie kartą płatniczą. Komercyjny start usługi planowany jest w trzecim kwartale bieżącego roku.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Cecylia 11.09.2007 @ 11:00
Super,ponieważ myslałam ze mnie to nie dotyczy , ze tylko osoby majace abonament w Plusie beda mogły korzystac z takich płatnosci, wiec mnie jako posiadaczce ;-) Simplusa to ominia, a tu niespodzianka.Brawo Plus

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości