PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Plus liderem rynku komórkowego

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/plus-liderem-rynku-komorkowego-5596.html
QR Code
Plus liderem rynku komórkowego

Łukasz Roguski, 27 lutego 2009, 11:20
Tagi: Era, Orange, Play, Plus

Sieć Plus zakończyła rok liczbą 14,474 mln użytkowników, wynika z opublikowanego raportu KGHM - tym samym jest niekwestionowanym liderem rynku komórkowego wyprzedzając Erę i Orange.

Drugi ma podium jest Orange z liczbą 14,182 mln. , a za nim Era z 13,273 mln użytkowników. W peletonie z ponad 2 mln klientów Play, najmłodszy gracz na rynku.

Źródło: Operatorzy

reklama

Ostatnie opinie internautów

karol 27.02.2009 @ 12:15
Cóż, ciekawe ile z tych kart SIM plusa jest naprawde aktywnych. Poza tym niecałe 300 tysięcy przewagi to przy mądrym zarządzaniu jest do przeskoczenia w kilka miesięcy (może rok).
Dla Orange liczy się to, że mają coraz więcej klientów płacących abonament, bo oni generują większy przychód i są bardziej perspektywiczni.
martu18 27.02.2009 @ 13:53
ile kart SIM plusa jest aktywnych? pewnie tyle samo co Orange... wiec to żaden argument... nie wiem czy PLUS jest najlepszy, choć sama mam w tej sieci telefon. bardziej wynika to z tego, że parę lat temu zachęcili mnie do wzięcia abonamentu, zapewne jakimś atrakcyjnym telefonem. a teraz tylko następuje przedłużenie umowy.. bardziej z lenistwa, niż z super oferty jaką oni mają..
perspektywiczne Orange? to chyba można powiedzieć o każdej sieci... chociaż zdziwiło mnie, że to nie Orange jest na pierwszym miejscu... no ale jak to się mówi, 'raz na wozie raz pod wozem'.
karol 27.02.2009 @ 14:58
Z tego co pamiętam to kilka 3-4 lata temu liderowanie się zmieniało co jakiś czas, co pół roku, czy kwartał.
Ale nie jestem tego pewien.
No i też jeśli się wczytać się w dane z tego raportu (ze strony Orange czy TP), czy ppogrzebać po opiniach na specportalach, czy w prasie to raczej wydaje nikt nie skresla Orange. Ba, nawet najnowsza notka Jabczyńskiego na bloguTP jest umiarkowanie pozytywna. Druga pozycja jest całkiem wygodna w działaniach na coraz trudniejszym rynku, zważywszy że kolejny 'na pudle' ma bardzo duży dystans.
fiodor 27.02.2009 @ 16:02
no moze i Orange ma co raz więcej abonamentowców, ale przy Erze, która pozyskała ich najwięcej, wypada bladziutko - ponad 300.000 mniej nowych klientów postpaid
bzyk 27.02.2009 @ 16:19
ale ogólnie Era mocno odstaje od Orange, a tym bardziej od Plusa jeśli chodzi o liczbę użytkowników, będą się musieli sporo napocić zeby poprawić swoją pozycję, a na pewno nieustanne zawieruchy w sprawie rebrandingu nie będą w tym pomocne. Tym bardziej, ze Era angażuje się we wspieranie efemeryd w postaci tu Biedronka, a i Mobilking działajacy na jej infrastrukturze może paść. Więc trzeba będzie się angażować w jego ratowanie/ ratowanie klientów. Podejrzewam więc że rozgrywka i tak rozegra się między Orange a Plusem
Kasia 27.02.2009 @ 21:03
Od wielu lat mam telefon w Plusie i na pewno nie mam zamiaru zmieniać operatora. Uważam, że Plus ma najlepsze oferty, nigdy nie miałam z siecią żadnych problemów.
Z kolei Internet wybrałam w Orange, bo najbardziej mi się to opłacało.
Dlatego nie dziwi mnie to, że zarówno Plus jak i Orange mają tak wielu użytkowników. Moim zdaniem są to operatorzy, którzy najbardziej dbają o klienta i jego potrzeby. Poza tym duży plus dla nich za sponsoring np. imprez sportowych
papszmir 28.02.2009 @ 07:28
widzę, że tutaj poza Kasią same dzieciaki oręcz :D które jak lwy, dzielnie bronią swojej złodziejskiej sieci :D

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 13 i 6 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike air max 90... 30.11.2017, 09:03