PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Plus mecenasem wystawy "Orientalizm" w Muzeum Narodowym

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/plus-mecenasem-wystawy-orientalizm-w-muzeum-narodowym-5004.html
QR Code
Plus mecenasem wystawy "Orientalizm" w Muzeum Narodowym

Piotr Baranowski, 15 października 2008, 19:13 (ostatnio zmodyfikowano w środa, 15 października 2008 o 19:14)
Tagi: Plus, rozrywka, sponsoring, Polkomtel

Mecenasem wystawy "Orientalizm w malarstwie, rysunku i grafice w Polsce XIX i pierwszej połowy XX wieku", dostępnej od 17 października do 21 grudnia br. w Muzeum Narodowym w Warszawie, jest sieć telefonii komórkowej Plus. Ekspozycja obejmuje blisko 200 obrazów oraz ponad 100 rysunków i rycin malarzy polskich zajmujących się tematyką orientalną.

Wystawa jest pierwszą w Polsce prezentacją zagadnienia orientalizmu w malarstwie polskim XIX i początku XX stulecia jako zjawiska będącego częścią ogólniejszego nurtu w sztuce Wystawa jest pierwszą w Polsce prezentacją zagadnienia orientalizmu w malarstwie polskim XIX i początku XX stulecia jako zjawiska będącego częścią ogólniejszego nurtu w sztuce europejskiej tego czasu, obejmującego m.in. również Francję, Anglię, Niemcy i Włochy.

Jarosław Bauc, Prezes Zarządu Polkomtel S.A. powiedział:

Ta interesująca ekspozycja to kolejny etap wieloletniej współpracy Plusa i Muzeum Narodowego. Każda z wcześniejszych wspólnie przygotowanych wystaw cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności i była wielkim wydarzeniem artystycznym. To dowód na to, jak potrzebne i efektywne jest partnerstwo między naszymi instytucjami. Partnerska pomoc z naszej strony dla tego rodzaju projektów jest dla nas źródłem satysfakcji – cieszymy się, że Plus ma swój udział w ważnym i wielkim dziele promowania polskiej i europejskiej kultury. Dla firmy odpowiedzialnej społecznie to zaszczytny obowiązek i jednocześnie powód do dumy.

Stała współpraca sieci Plus z Muzeum Narodowym została zapoczątkowana w 2001 r. wystawą dzieł francuskich impresjonistów i postimpresjonistów z kolekcji paryskiego Musee d’Orsay – "Od Maneta do Gauguina". Kolejnymi wspólnymi przedsięwzięciami były bezprecedensowe wystawy prac m.in. Albrechta Durera, Pabla Picassa, Tadeusza Makowskiego, Salvadore Dalego, Rembrandta oraz ekspozycja "Transalpinum. Od Giorgiona i Durera do Tycjana i Rubensa", prezentująca jedną z najcenniejszych na świecie kolekcji malarstwa europejskiego ze zbiorów Kunsthistorisches Museum w Wiedniu. W minionym roku miłośnicy sztuki mogli podziwiać ok. 190 prac Alfonsa Muchy, a także sztukę flamandzką Stała współpraca sieci Plus z Muzeum Narodowym została zapoczątkowana w 2001 r. wystawą dzieł francuskich impresjonistów i postimpresjonistów z kolekcji paryskiego Musee d’Orsay – "Od Maneta do Gauguina". Kolejnymi wspólnymi przedsięwzięciami były bezprecedensowe wystawy prac m.in. Albrechta Durera, Pabla Picassa, Tadeusza Makowskiego, Salvadore Dalego, Rembrandta oraz ekspozycja "Transalpinum. Od Giorgiona i Durera do Tycjana i Rubensa", prezentująca jedną z najcenniejszych na świecie kolekcji malarstwa europejskiego ze zbiorów Kunsthistorisches Museum w Wiedniu. W minionym roku miłośnicy sztuki mogli podziwiać ok. 190 prac Alfonsa Muchy, a także sztukę flamandzką epoki baroku ze zbiorów muzeów Wiednia i Kassel oraz ze zbiorów polskich.

Każda z tych wystaw pozwoliła poznać polskiej publiczności dzieła największych mistrzów europejskiej sztuki. Za owocne wsparcie projektów sieć Plus została dwukrotnie uhonorowana przez Muzeum Narodowe w Warszawie nagrodą Muzeon, przyznawaną wyróżniającym się przyjaciołom instytucji.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Paweł 21.10.2008 @ 19:13
Dobrze, że chociaż wielkie firmy dbają o sztukę. Do Plusa jestem pozytywnie nastawiony. To pewnie dzięki MixPlusowi.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 0 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości