PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Plus może mieć większe problemy niż Play za swoją kampanię informacyjną

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/plus-moze-miec-wieksze-problemy-niz-play-za-swoja-kampanie-informacyjna-6130.html
QR Code
Plus może mieć większe problemy niż Play za swoją kampanię informacyjną

Polkomtel S.A. - operator sieci Plus - może mieć znacznie większe problemy niż Play, który przeprowadził kampanię informacyjną na temat możliwość bezkarnego rozwiązania umów w przypadku zmiany regulaminu. Wszystko wskazuje na to, że niebawem Polkomtela czeka drobiazgowa kontrola ze strony UOKiK oraz UKE - która będzie musiała wykazać, czy zagrożone były zbiorowe interesy konsumentów. Do redakcji PasjiGSM.pl napływają dziesiątki przypadków tygodniowo, w których konsumenci opisują nam utrudniania przy rezygnacji z Plusa

Najczęstsze problemy klientów Polkomtel S.A.
1. Część klientów nie otrzymała listów z informacją o możliwości rozwiązania umów - naruszenie obowiązku informacyjnego.

2. Klienci korzystający z e-faktur NIE otrzymali tradycyjną pocztą pisma informującego o zmianach:
2a) operator w e-rachunkach (eBOK) majowych nie załączył pisma - pojawiły się one w e-BOK 1 czerwca lub po terminie wypowiedzenia.

3. Konsultanci w punktach sprzedaży odmawiali przyjęcia rozwiązania umowy- w kilku przypadkach była wzywana Policja - twierdząc, że "system właśnie się zawiesił" lub, że zapłacą karę umowną oraz "takie pisma przyjmują wyłącznie salony firmowe Plusa". Warto przypomnieć, że trwał także konkurs wewnątrz sieci sprzedaży Polkomtela, w którym to nagrodę pieniężną otrzyma ten punkt, który zarejestrował najmniej wniosków.

4. Klienci, którzy w terminie złożyli wypowiedzenia otrzymywali pisma, w których operator ostrzegał, że i tak zapłacą np. tysiąc złotych kary.

5. Klienci otrzymywali również telefony oraz SMS - w których "wystarczyło" napisać w treści REZYGNACJA aby wycofać się z rozwiązania umowy z Plusem.

6. Wielokrotnie wskazywano, że wypowiedzenie zostało złożone za wcześnie, ponieważ zostało złożone przed okresem siedmiu dni od terminu płatności - BOK telefoniczny był poinstruowany aby udzielać informacji na temat nieskuteczności złożonego wcześniej wypowiedzenia (np. tuż po otrzymaniu rachunku z informacją o możliwości rozwiązania umowy) i konieczności zapłacenia kary.

W najbliższych kilku tygodniach przewidziana jest kontrola ze strony UKE, która ma wykazać szczegółowo skalę niedociągnięć.

Na razie Polkomtel wskazuje, że w niewielkim stopniu dotknęły go odejścia i churn - procentowy wskaźnik obrazujący liczbę rezygnacji. Operator zapomniał jednak, że na wynik miesięczny lub kwartalny złożone rezygnacje będą miały wpływ dopiero w kolejnych miesiącach.

Główną ofensywą wizerunkową Polkomtela jest deprecjonowanie zachowań pozostałych operatorów, którzy nie zmienili regulaminu przed wejściem w życie nowego prawa telekomunikacyjnego. Do sądu trafił także wniosek o ukaranie sieci Play za kampanię informacyjną nt. możliwości rozwiązania umów przy zmianie regulaminu. Wątpliwości budzą w tym kontekście zachowania niekonsumenckie ze strony Polkomtela, który robił co mógł aby wypowiedzeń nie przyjmować lub "przekonać" abonentów do wycofania wypowiedzeń.

Jeśli UOKiK wykaże podczas kontroli rażące ograniczanie praw konsumentów operator nie uniknie kary pieniężnej. UKE zajmie się przede wszystkim niewywiązaniem się z obowiązku informacyjnego względem abonentów - jeśli okaż się, że nie wszyscy klienci otrzymali informację o możliwości rozwiązania umów może nałożyć karę.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie:
Jarosława Bauca, prezesa Polkomtel S.A - operatora sieci Plus
Urząd Komunikacji Elektronicznej
Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji

Źródło: PasjaGSM.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

bazyli 1.07.2009 @ 08:19
Jak najbardziej wszystko się zgadza - wypowiedzenie zostało wysłane przeze mnie zgodnie z wytycznymi, po kilku dniach otrzymałam już smsa z grośbą naliczenia kary za przedterminowe rozwiązanie umowy. Następnie próbowano mnie zachęcić do pozostania w Plusie "cudownymi" specjalnymi ofertami, które jak zwykle były identyczne jak dla nowych klientów :-) - oczywiście odmówiłam. Wówczas Plus wysłał, tym razem pocztą, kolejną grośbę naliczenia kary w wysokości 1000PLN, mimo iż pismo zostało wysłane listem poleconym w wymaganym terminie. Jednoznacznie podkreślałam swoje stanowisko i powód wypowiedzienia. Pojawiła się kolejna cudowna propozycja :-), z której oczywiście nie skorzystałam. Co najgorsze po kontakcie z Biurem Obsługi, poinformowano mnie, że to ja muszę teraz złożyć reklamację (odwołanie kary), czyli napisać kolejne pismo, mimo tego, że to Plus bezczelnie wysyłał kilkakrotnie informację o nieprawnym naliczeniu kary, ale jak zwykle klient ma winę !!! PARODIA !!!
mareczek 1.07.2009 @ 11:13
A nie przeszkadza Wam to, że pozostali operatorzy nie chce zmienić regulaminu i walczą w sądzie o to, żeby zostały zapisy niekorzystne dla klientów? To o czymś świadczy.. Doceniam PLUSA, że zmienił regulamin. Miałem możliwośc, ale nie zmieniłem sieci, bo i po co. Nikt nie da mi więcej.
Plus zawsze jest krok przed konkurencją.
ewwwa 1.07.2009 @ 11:17
HEHEHEHE, ale obiektywne dziennikarstwo. Mam telefon w Plusie i jak czytam takie stronnicze artykuły, to mam nieodparte wrażenie, że autor tekstu jest miłośnikiem innej sieci. I niech sobie bedzie, tylko jak już chce tak walić w Plusa, to niech to robi subtelniej. Bo teraz widać gołym okiem, że ten portal to nie jest pasjagsm tylko raczej pasjaplay;)
Eryk 1.07.2009 @ 20:13
Witam,
Spotkało mnie podobne rozczarowanie gdy zjawiłem się w sieci M-punkt Targówek sprzedawca nie chciał przyjąć zamówienia mówiąc o braku połączenia z systemem i niedziałający fax. Po tygodniu na domiar złego okazało się, że nie wysłał tego rozwiązania umowy wcale. Ale reklamacja pomogła, wystanie 2 godzin z zegarkiem w ręku na Jerozolimskich. To też należy naświetlić kolejka jaka mnie zastała miała 58 osób a faktycznie co 4 osoba wywołana podchodziła plus czas załatwienia sprawy "mówię o obsłudze posprzedażnej". Pozdrawiam uszanowanie w stosunku do Play za plafresh.
Gormar 3.07.2009 @ 08:29
Ja rozumiem, że Plus chciał uchodzić za prokonsumenckiego, ale moim zdaniem mu nie wyszło. Co z tego, że na głos mówi, że jest uczciwy, a po cichu stosuje rozwiązania, które przez większość osób nie są za takie uważane. Podwójna moralność, a może schizofrenia managementu ?
I niech się tu nie obrażają miłośnicy (a może raczej pracownicy) Polkomtel'a, gdyż nikt z was ślubu z siecią nie brał a nie ma ustawowego obowiązku wychwalania swojego operatora komórkowego ;).
1stefania 22.09.2009 @ 10:57
to prawda co piszą o plusie po podpisaniu umowy na internet ktory nie ma zasięgu nie było możliwości o odstąpieniu od umowy i do dzisiaj płacę rachunek a rzecznik konsumenta to przereklamowana instytucja plus to nie powinien istnieć na reklamie bo to oszustwo wszystkich ludzi

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 9 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości