PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Plus na razie nie będzie przenosił numerów w jeden dzień

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/plus-na-razie-nie-bedzie-przenosil-numerow-w-jeden-dzien-6093.html
QR Code
Plus na razie nie będzie przenosił numerów w jeden dzień

Łukasz Roguski, 19 czerwca 2009, 16:01
Tagi: MNP, Plus, Polkomtel, prawo, Prawo Telekomunikacyjne, przenoszenie numerów

Polkomtel S.A. - operator sieci Plus - wystąpi w najbliższym czasie o zawieszenie uprawnień klientów w zakresie przenoszenia numerów między sieciami zgodnie z obowiązkami nałożonymi przez Ministerstwo Infrastruktury w rozporządzeniu, które wchodzi w życie 6 lipca. Jest to na razie pierwszy operator, który mówi oficjalnie, że mimo konsultacji nie dostosuje procedur do zmieniającego się prawa - wynika z informacji do jakich dotarł portal PasjaGSM.pl

Od 6 lipca br. nie będziemy naliczać opłaty za przeniesienie numeru, co związane jest z nowelizacją PT (w tym przypadku dzięki racjonalnemu vacatio legis mieliśmy niezbędny czas, aby się przygotować).

Natomiast co do pozostałych zasad realizacji MNP określonych w nowym rozporządzeniu, ogłoszonym i podpisanym przez Ministra Infrastruktury dopiero 17.06 br. (tj. przedwczoraj), dwa tygodnie to termin nierealny na techniczne wdrożenie nowych rozwiązań przez operatorów.

Wprawdzie prace wdrożeniowe zostały już rozpoczęte, ponieważ jednak niezbędne są odpowiednie zmiany w systemach informatycznych, przeprowadzenie testów i szczegółowych uzgodnień z operatorami, a także anektowanie porozumień miedzyoperatorskich, wystąpimy do regulatora o przesunięcie terminu realizacji nowego obowiązku na termin uzgodniony z innymi operatorami. - mówi nam Elżbieta Sadowska, rzecznik prasowy Polkomtel S.A.

Źródło: PasjaGSM.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

peter 19.06.2009 @ 19:40
boją się że nagle odejdzie dużo osób, bo tak będzie, mam nadzieję że im na to nie pozwolą, i plus doczeka się dużej kary za takie zachowanie!!!
miki 20.06.2009 @ 08:17
Po co ta sensacja. "wystąpimy do regulatora o przesunięcie terminu realizacji nowego obowiązku na termin uzgodniony z innymi operatorami" To oznacza, że inni także się szykują na przesunięcie terminu?
volvo 20.06.2009 @ 15:45
po prostu drutex mają "-)
Aneto 20.06.2009 @ 16:29
Oj Plusie jeśli nadal będziesz tak postepował zmienie o tobie zdanie. Twoje poczynianania stają się coraz bardziej nieuczciwe....

wojtas 21.06.2009 @ 11:37
mają problemy z przystosowaniem systemu informatycznego.... ich system jest tak dziurawy i niestabilny że czekam już 17godznin na doładowanie telefonu i doczekać się nie mogę :/
tranquilizedmj 21.06.2009 @ 12:47
Coś się ten Plus rozbestwił ostatnio...
rogmaniek 21.06.2009 @ 13:35
Rzeczywiście Polkomtel, odkąd jest tym numerem 1, to coraz gorzej się "zachowuje". Tym władzom w Minusie, chyba odbiło. Sam chciałem, aby pod polską marką, Polkomtel miał najwięcej klientów. A to po to, aby pokazać Szwabom z DT, że można łączyć klientów pod polską marką, bo bardzo będzie mi szkoda marki Era!!!!!! Ale niestety Polkombinat pokazuje, gdzie tak naprawdę mają klienta i ile jest dla nich warta, także bardzo cenna marka, jak Plus. Na szczęście mam dwa numery przeniesione z PTC. Jeden do Play Fresh (z Erunia TT), a drugi najpierw też do Play, a teraz do Syfplusa (z Erunia Heyah). Ale, jak będzie trzeba, to z chęcią wrócę z tym drugim numerem do PTC i pewnie znów do marki Heyah. Tak, że nawet sponsorowanie polskiej siatkówki, za co ich cenię, im nie pomoże he he! Bo choćby jeśli chodzi o Wielkopolskę, to mimo wielu pozwoleń, nawet od około roku, nie budują BTS'ów, tylko jedynie, co jakiś czas odpalą Node'a! PTC jakoś może, jak jest na wykazie pozwolenie, odpalić gotowego BTS'a!
miszel 21.06.2009 @ 13:37
no ciekaw jestem czy zrobią tak na prawdę, przecież to jest prawo i raczej nie mogą tak sobie go olewać. Plus coś ostatnio się psuje,
Olo 22.06.2009 @ 02:04
Pewnie myślą nad kolejnym konkursem. Ciekawe na co teraz będą dawać LICENCJE? Na zabijanie?

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 10 i 4 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16