PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Plus: Nasi klienci finansują Play

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/plus-nasi-klienci-finansuja-play-7370.html
QR Code
Plus: Nasi klienci finansują Play

Prezes Plusa w rozmowie z Wyborcza.biz krytykuje Urząd Komunikacji Elektronicznej za zbyt duże różnice stawek MTR między Play, a pozostałymi operatorami. Duzi gracze oprotestowali wszystkie dotychczasowe decyzje UKE, działania polskiego regulatora w tym zakresie krytykuje także UE.

Jarosław Bauc, prezes komórkowej sieci Plus pytany o współpracę z UKE powiedział:

Tak naprawdę to co od dawna kontestujemy i przeciwko czemu występujemy, to jest asymetria rozliczeń między poszczególnymi operatorami. Trzech dużych operatorów dzisiaj dopłaca do jednego operatora, czyli do P4, operatora sieci Play (…) W tym sensie, że nasi klienci dzwoniący do klientów Playa płacą za połączenie wielokrotnie więcej, niż klient Playa dzwoniący do naszej sieci. I to są ceny regulowanie, narzucane rzez UKE. To jest bardzo istotna ingerencja UKE w mechanizmy rynkowe. Nasi abonenci dotują albo wspomagają finansowo właściciela Playa. To jest sytuacja nie fair, która została także oprotestowana przez Komisję Europejską.

Prezes dodał także, że Polkomtel jest gotowy do ewentualnego wejścia na giełdę. Spółka do tego wariantu się przygotowała tuż po ogłoszeniu planów PKN Orlen dotyczących wyjścia z Plusa. - Ale nie spółka i nie zarząd o tym decyduje, zadaniem Polkomtela było przygotowanie spółkę na taką okoliczności. Jak się sprawa potoczy? To jest pytanie do akcjonariuszy - tłumaczy Bauc.

reklama

Ostatnie opinie internautów

markus 30.04.2010 @ 15:01
Nie od dziś wiadomo, ze ukoik, a szczegolnie jego Pani prezes cieszy się specjalnymi względami sieci Play... na prywatę nic nie poradzisz, chyba ze ich prokuratura poszczuć
derdys 3.05.2010 @ 09:11
Chciałbym tylko przypomnieć, że jak w Polsce startowała "święta trójca" ze swoimi usługami, stawki za minutę połączenia wynosiły od 1,50zł wzwyż, wtedy jakoś prezesi tych spółek nie widzieli nic zdrożnego w tym, że za takie właśnie horrendalnie wysokie stawki budowali swoje sieci. To po pierwsze. A po drugie, gdyby nie P4 ze swoim agresywnym obniżaniem cen za połączenia, do tej pory wspomniana "święta trójca" trzymałaby stawki na poziomie 75 groszy za minutę. Można się wściekać na Playa, można go nie lubić, ale to dzięki temu operatorowi wszyscy gracze na rynku musieli poobniżać swoje stawki i dzięki temu użytkownicy na tym skorzystali. Doceńcie to, że standardem zaczyna być 29 groszy za minutę do wszystkich, lub stany darmowe wewnątrz prawie wszystkich operatorów. To też zasługa znienawidzonego przez niektórych UKE:-)
papszmir 3.05.2010 @ 15:09
ale wszyscy mieli jednakowe MTR i się nawzajem finansowali, a nie jak to jest teraz, że 3 finansuje 1 :D
derdys 3.05.2010 @ 18:03
Fakt, ale wyższe MTR-y do Playa i innych nowych operatorów pozwalają im na zbudowanie swojej sieci (o ile nie są to wirtualni operatorzy) i okrzepnięcie na rynku. I mimo wszystko wciąż się upieram, że to dzięki Play i UKE zeszliśmy w Polsce do w miarę niskich stawek, choć jak wypowiadają się na forach Polacy mieszkający na wyspach brytyjskich, czy w USA, to i tak mamy sporo do zrobienia, jeśli chodzi o obniżanie stawek. Tak czy inaczej, niebawem i Playowi skończy się wyższy MTR za połączenie do jego sieci, i życie samo pokaże, jak to się potoczy. Jedno jest pewne, im większa konkurencja na rynku, tym lepiej dla konsumenta. A gdyby prezes Bauc był sprawiedliwy w swoich ocenach, to może niechby się wypowiedział, dlaczegi kilka lat temu lobby polskich operatorów sprzeciwiło się wejściu na polski rynek azjatyckiego Hutchinson Whampoa, który posiadał ogromny potencjał finansowy i technologiczny i który swoim wejściem totalnie przemeblowałby polski rynek telekomunikacyjny. Czegoś się bali?
obserwator 5.05.2010 @ 21:41
A może prezes Bauc coś wspomni o finansowaniu wszystkich operatorów komórkowych przez połączenia z telefonów stacjonarnych? Sieci operatorów komórkowych są już na tyle rozbudowane, że istnienie tej asymetrii nie ma uzasadnienia.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 6 i 11 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości