PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Plus: "Operator sieci Play wprowadza klientów w błąd"

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/plus-operator-sieci-play-wprowadza-klientow-w-blad-6290.html
QR Code
Plus: "Operator sieci Play wprowadza klientów w błąd"

Piotr Baranowski, 6 sierpnia 2009, 13:41 (ostatnio zmodyfikowano w czwartek, 6 sierpnia 2009 o 13:41)
Tagi: Marcin Gruszka, MMP, Play, Plus, Polkomtel, Project4 (P4), Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Plus w dniu dzisiejszym rozesłał swoje oświadczenie. "W związku z niezgodną z prawdą informacją opublikowaną 5 sierpnia br. na blogu Marcina Gruszki, rzecznika prasowego sieci Play, jakoby „Plus nie realizował procesu MNP od chwili wprowadzenia zapisów nowego Rozporządzenia Rady Ministrów”, oświadczamy:"

Polkomtel S.A. wystąpił w dniu 6 lipca br. do Prezesa UKE z wnioskiem o czasowe zawieszenie wykonywania obowiązku przenoszenia numerów w jeden dzień roboczy, w szczególności w związku z brakiem uzgodnień międzyoperatorskich dotyczących działania określonego w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 17 czerwca br. elektronicznego systemu wymiany danych, zabezpieczonego przed dostępem osób nieuprawnionych. Jedynie taki system gwarantuje klientom wszystkich sieci telekomunikacyjnych bezpieczeństwo ich danych. Polkomtel S.A. nie może brać udziału w działaniach, które mogą prowadzić do naruszenia zasad ochrony tajemnicy telekomunikacyjnej i danych osobowych, poprzez użycie dla realizacji usługi przenoszenia numerów plików Excel z poufnymi danymi klientów (PESEL, adres zamieszkania, etc). Uważamy, że póki nie zostanie uruchomiony wspólny system wymiany danych, określony w rozporządzeniu i zapewniający realizację usługi według zasad w nim przewidzianych, nie może być mowy o pełnej ochronie informacji o klientach.

Polkomtel S.A. do czasu otrzymania decyzji Prezesa UKE wykonuje usługi przenoszenia numerów, za zgodą klienta i operatora, w dotychczasowym trybie. Polkomtel S.A. poinformował wszystkich operatorów o złożeniu ww. wniosku do Prezesa UKE. Mimo to P4, całkowicie ignorując ten fakt, przyjmuje wnioski od klientów i nie informuje ich o prawdziwym terminie przeniesienia numeru. Przyjmuje wnioski także wtedy, gdy mimo deklarowanej gotowości sama sieć Play nie jest w stanie przenieść numeru w ciągu jednego dnia roboczego. Takim nieodpowiedzialnym działaniem operator sieci Play nie tylko wprowadza klientów w błąd, ale też naraża ich na straty i często przez wiele godzin uniemożliwia korzystanie z telefonu.

Gdyby rzeczywistą intencją sieci Play było działanie w interesie klientów, powinien on informować ich o możliwości złożenia wniosku o przeniesienie u dotychczasowego operatora bądź przekazać wnioski klientów do Polkomtel S.A. przez pełnomocnika, tak jak przebiega to we współpracy Polkomtel S.A. z PTK Centertel i PTC Era.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że dokumentujemy wszystkie przypadki, kiedy do przeniesienia numeru między sieciami Plus i Play nie doszło z winy Play. Zamierzamy przekazać te informacje regulatorowi i podać je do publicznej wiadomości.

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play, dokonując wyżej opisanej manipulacji opartej na nieprawdziwych informacjach, przedstawił w fałszywym świetle działania Polkomtel S.A. w zakresie wykonywania usługi przenoszenia numerów. Jest to kolejny przykład nierzetelnego informowania opinii publicznej przez sieć Play.
reklama

Ostatnie opinie internautów

fisia 8.08.2009 @ 21:17
Jest tak potwornie korzystnie w Play, że aż strach do niej przejść :D lepiej nie próbować :D
karter 8.08.2009 @ 22:04
Czasem lepiej nie przechodzic, mozna sie przejechac na BOK. Jezeli pojawi sie problem to czasem pozostaje bez rozwiazania. Z zasiegiem tak samo. A cen wcale tak dobrych nie maja, telefony drogie.
adad 9.08.2009 @ 18:11
Dobrze,ze plus tak dba o klienta kory chce od niego odejść,ze aż nie chce wypuścić...
maniek 9.08.2009 @ 21:53
@adad
Czemu nie chce? Przecież wypuszcza, tylko trwa to dłużej niż przewiduje obecne prawo :-D

Pewnie prawda leży po środku - Plus się nie wyrabia i Play się nie wyrabia a każdy zwala na każdego - tak jest od zawsze i tak będzie.
Snipper 13.08.2009 @ 16:20
Plus robi wszystko by klienci nie przeszli do Play'a.
Andrzej 29.08.2009 @ 10:11
Play to złodzieje, oszuści i kłamcy. Nie dziwi mnie że oszukują na każdym kroku.
Okradli mnie bezczelnie. Ostrzegam przed Play !!!!!
epek 9.11.2009 @ 10:08
Problem miałem dzwoniąc na numer plusa okazało się ze to przeniesiony Pley skasowało mię 30zl normalnie na plus a mam darmo dlaczego nie informuje pley o tym ze to jest numer sieci pley typowe oszustwo myślę ze nie ja jeden dałem się na to nabrać

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości