PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Plus Partnerem Generalnym Centrum Nauki Kopernik

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/plus-partnerem-generalnym-centrum-nauki-kopernik-8295.html
QR Code
Plus Partnerem Generalnym Centrum Nauki Kopernik

Maciej Celmer, 4 stycznia 2011, 12:20
Tagi: Centrum Nauki Kopernik, Plus

Centrum Nauki Kopernik podpisało umowę partnerską z Polkomtel S.A. Na mocy umowy operator sieci Plus został Partnerem Generalnym Centrum Nauki Kopernik. Plus udostępni Centrum m.in. nowe technologie mobilne, takie jak interaktywny przewodnik, fotokody oraz nowy eksponat naukowy poświęcony telekomunikacji.

Sieć Plus w ramach współpracy przygotuje w najbliższym czasie aplikację na telefony komórkowe, która pozwoli zwiedzającym poznać bliżej najciekawsze eksponaty i uzyskać o nich dodatkowe informacje. Aplikacja „Interaktywny przewodnik” będzie wyposażona w bazę danych z możliwością wyszukiwania potrzebnych informacji. Dzięki niej zwiedzający będą mogli otrzymywać informacje o wystawach naukowych w Centrum i zasadach działania wybranych eksponatów. Aplikacja ta będzie służyć utrwaleniu zdobytej w Centrum wiedzy, ponieważ raz pobrana przez zwiedzającego będzie cały czas dostępna w jego telefonie komórkowym.

Druga z przygotowywanych nowości to fotokody. Usługa ta pozwala na prosty i szybki dostęp do treści multimedialnych przez telefon komórkowy. Fotokody w Centrum Nauki Kopernik umożliwią zwiedzającym dostęp do dodatkowych treści poprzez automatyczne przekierowanie na stronę internetową zawierającą szersze informacje o wybranych eksponatach oraz wiążących się z nimi zjawiskach naukowych. Do korzystania z fotokodów niezbędny jest telefon komórkowy z aparatem fotograficznym oraz odpowiednia aplikacja. Odczytanie fotokodu możliwe jest poprzez skierowanie na niego telefonu z uruchomioną aplikacją. W starszych telefonach należy wykonać przy zastosowaniu aplikacji zdjęcie danego fotokodu. Wszystkie informacje dostępne będą również w dedykowanym ośrodku wap.plus.pl.

Innowacyjne technologie będą dostępne dla zwiedzających Centrum w pierwszym kwartale 2011 roku. W najbliższym czasie zostanie również zaprezentowany eksponat naukowy obrazujący zasadę działania telefonii komórkowej, przygotowany wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i operatora sieci Plus.

Źródło: Plus

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 3 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości