PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Plus planuje w tym roku rozbudować sieć UMTS

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/plus-planuje-w-tym-roku-rozbudowac-siec-umts-173.html
QR Code
Plus planuje w tym roku rozbudować sieć UMTS

Piotr Baranowski, 22 stycznia 2007, 11:20
Tagi: Plus, Polkomtel, UMTS

Polkomtel, operator sieci telefonii komórkowej Plus GSM, planuje w tym roku wydać na inwestycje 1,5 mld zł. Środki te posłużą m.in. na rozbudowę sieci UMTS, poinformował agencję ISB prezes spółki Jarosław Bauc.

Polkomtel zamierza w tym roku rozbudować sieć szybkiej mobilnej transmisji danych w technologii High Speed Downlink Packet Access (HSDPA).

Jarosław Bauc:

HSDPA jest możliwe tylko tam, gdzie jest UMTS. Mamy nadzieję, że w tym roku HSDPA będzie dostępne wszędzie, gdzie mamy UMTS

Dodał, że bardzo szybko rośnie także liczba klientów Polkomtela korzystających z kart iPlusa (urządzeń umożliwiających szybki dostęp do internetu na komputerze poprzez mobilną sieć). Obecna liczba użytkowników iPlusa to ponad 140 tys. osób.

Polkomtel zamierza też podpisywać kolejne umowy z operatorami wirtualnymi, pierwszy tegoroczny MVNO może pojawić się na przełomie I i II kw. Obecnie prowadzi kilkanaście rozmów z potencjalnymi MVNO. I oferować usługi konwergentne po tym, jak zostanie wydana decyzja Urzędu Komunikacji Elektronicznej umożliwiająca mu hurtowy zakup abonamentu od Telekomunikacji Polskiej.

Szef Polkomtela poinformował, że aktualnie baza klientów Polkomtela liczy 12,2 mln klientów. Według stanu na koniec 2006 roku Polkomtel miał 12.008.176 klientów. Większość tej liczby stanowili klienci usług przepłaconych pre-paid w sieciach Simplus i Sami Swoi. Klientów pre-paidowych było 7,2 mln, a abonamentowych 4,8 mln.

W całym 2005 roku Polkomtel zanotował 1,067 mld zł zysku netto, a przychody wyniosły 6,496 mld zł. Po trzech kwartałach 2006 roku Polkomtel osiągnął 836,8 mln zł zysku netto, a przychody ze sprzedaży wyniosły 5,47 mld zł. Zysk EBITDA wyniósł po trzech kwartałach 2006 roku 1,86 mld zł.

Źródło: Telix

reklama

Ostatnie opinie internautów

tranceman 22.01.2007 @ 21:03
obiecanki cacanki a bedzie jak z 3G czyli jedna wielka k..pa - no ale nie tracmy nadzieii ;p
bubek3 23.01.2007 @ 00:40
iPlus, był bardzo dobrym pomysałem ze strony Plusa, jednak z testów użytkowników tej dogodnosci wynikały niezbyt zadowalające opinie, głównie chodziło o prędkość internetu. Oczywiście wiąże się to z zasięgiem, a jak wiadomo Plus nie ma wszedzie wysokiego poziomu sygnału, co mija się z celem.
Umowa z wirtualnymi operatorami tez wg. mnie nie jest dobrym pomysłem...
w tym roku ich przychody stanowczo się zmienią ;) chyba że naprawdę wypali pomysł z wdrążeniem HSDPA, co jest wielce prawdopodobne.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 15 i 8 wynosi: