PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Plus sponsoruje wystawę sztuki francuskiej XVIII wieku

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/plus-sponsoruje-wystawe-sztuki-francuskiej-xviii-wieku-5599.html
QR Code
Plus sponsoruje wystawę sztuki francuskiej XVIII wieku

Łukasz Roguski, 2 marca 2009, 09:40
Tagi: Muzeum Narodowe, Plus, Polkomtel

"Le siècle français. Francuskie malarstwo i rysunek XVIII wieku ze zbiorów polskich" to najnowsza wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie sponsorowana przez sieć Plus. W historii Muzeum nie było jeszcze tak obszernej prezentacji sztuki francuskiej XVIII stulecia.

Na wystawie znalazły się 64 obrazy olejne oraz 94 rysunki, akwarele i pastele najbardziej znanych artystów XVIII wieku, takich jak: François Boucher, Jean-Honoré Fragonard, Jean-Baptiste Greuze, Nicolas Lancret, Elisabeth Vigée-Lebrun, Nicolas de Largillierre, Hubert Robert, Claude-Joseph Vernet i Antoine Watteau.

Dzieła obejmujące malarstwo historyczne, religijne, rodzajowe, portrety i pejzaże stworzone w różnych stylach - od późnego baroku, poprzez rokoko po klasycyzm – odzwierciedlają wyjątkowe walory bogatej i różnorodnej sztuki francuskiej XVIII stulecia oraz jej oddziaływanie na ówczesną Europę.

Na wystawie poza dziełami ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie eksponowane są obrazy i rysunki wypożyczone z Muzeów Narodowych w Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie, z Zamku Królewskiego w Warszawie, z Pałacu w Wilanowie i Łazienkach Królewskich, z Muzeum Książąt Czartoryskich i Pałacu w Jabłonnnej (PAN) oraz Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu. Ekspozycję wzbogaciły też dzieła z kolekcji prywatnych.

Wystawa sztuki francuskiej XVIII wieku to kolejna ekspozycja w serii znaczących wystaw malarstwa europejskiego, jakie w ostatnich latach przygotowało Muzeum Narodowe w Warszawie we współpracy z Plusem. Sieć wspiera Muzeum Narodowe od 2001 roku. Wystawy „Od Maneta do Gauguina”, „Transalpinum. Od Giorgiona i Dürera do Tycjana i Rubensa”, ekspozycje dzieł Albrechta Dürera, Pabla Picassa, Tadeusza Makowskiego, Salvadore Dalego, Rembrandta czy Alfonsa Muchy i cieszyły się zainteresowaniem zwiedzających.

Wystawa "Le siècle français. Francuskie malarstwo i rysunek XVIII wieku ze zbiorów polskich" będzie dostępna od 28 lutego do 26 kwietnia br.

Źródło: Plus

reklama

Ostatnie opinie internautów

dubu 5.03.2009 @ 00:37
widac że marka ciągle się rozrasta i pomaga chociażby przez sponsoring. Moim zdaniem to Plus najwięcej robi w Polsce , zoabczmy chociażby siatkarzy. Najciekawszy operator, mi bardzo się podobają ich reklamy w tv. widzieliście ostatnio reklame umowy minutowej ? jak babka siedzi pod sufitem, hehe. fajne fajne. a sama umowa teżbardzo korzystna, noi taka nowośc na naszym rynku, na pewno się opłaca
Zoltan 5.03.2009 @ 20:54
fajnie, że takie marki sponsorują ciekawe wydarzenia kulturalne (nie tylko pełne piwa juwenalia i koncert mandaryny :) w ogóle to chyba dobry rok był dla plusa i dobre wejście w nowy rok, bo w końcu chociażby umowa minutowa, która po prostu nie może nie być dalej rozwijana. w końcu super sprawa.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 13 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości