PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Plus współpracuje z TOPR

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/plus-wspolpracuje-z-topr-8189.html
QR Code
Plus współpracuje z TOPR

Maciej Celmer, 10 grudnia 2010, 14:01
Tagi: aplikacja, Plus, TOPR

TOPR (Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe) wraz z komórkową siecią Plus podjęli kolejne działania, które mają zwiększyć bezpieczeństwo osób przebywających zimą w górach. A to zapewnić m.in. specjalna aplikacja na telefony komórkowe.

Dzięki środkom pozyskanym z Fundacji Grupy Vodafone, jednego z akcjonariuszy operatora sieci Plus, przewidziana jest rozbudowa Systemu Informacji Wizualnej dla Turystów. Zainstalowane zostaną cztery stacje meteo oraz trzy kamery umożliwiające podgląd warunków pogodowych w konkretnych lokalizacjach w Tatrach, co ułatwi prognozowanie zagrożenia lawinowego oraz pozwoli na podawanie bardziej szczegółowych informacji meteorologicznych na ekranach Systemu.

System Informacji Wizualnej dla Turystów uruchomiony został przez sieć Plus i TOPR w ubiegłym roku. Dzięki specjalnym ekranom zainstalowanym we wszystkich tatrzańskich schroniskach, a także na dolnej i górnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch, na Krupówkach oraz w siedzibie TOPR w Zakopanem turyści otrzymują aktualne informacje pogodowe, bieżące komunikaty służb ratowniczych oraz inne przydatne informacje. Redaktorem serwisu jest ratownik dyżurny TOPR, a podawane na monitorach informacje są aktualizowane co 10 minut.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia Plus wspólnie ze służbami ratowniczymi uruchomi specjalną aplikację na telefon "Bezpieczniej na stoku". Dzięki niej każdy będzie mógł w prosty sposób zapoznać się z zasadami dekalogu FIS, zawierającego informacje, co wolno, czego nie wypada, a co wręcz jest zakazane na stoku.

Dla klientów Plusa aplikacja będzie dostępna bezpłatnie, po wysłaniu odpowiedniego SMS-a, natomiast użytkownicy innych sieci będą mogli ją pobrać dzięki zastosowaniu łączności Bluetooth w telefonach. W okresie ferii zimowych Plus udostępni aplikację w głównych ośrodkach narciarskich w Polsce.

Plus wspiera także realizowany przez TOPR cykl filmów prewencyjnych z serii "Szkoła Górska Topr". Wkrótce powstanie kolejny odcinek, poświęcony narciarstwu. Jego celem jest promowanie dekalogu bezpieczeństwa na trasach narciarskich i nartostradach. Autorzy chcą pokazać także, jak „powstaje” dobrze przygotowana, zabezpieczona i oznaczona trasa narciarska, jak należy zachować się w snowparku i jaki dodatkowy sprzęt ochronny jest zalecany. W filmie nie zabraknie również krótkiej informacji o narciarstwie alternatywnym. Film będzie dostępny pod koniec stycznia 2011 r.

Źródło: Plus

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 2 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości