PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Plus zmienia regulamin - nowe aktywacje tylko na nowych warunkach

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/plus-zmienia-regulamin-nowe-aktywacje-tylko-na-nowych-warunkach-5918.html
QR Code
Plus zmienia regulamin - nowe aktywacje tylko na nowych warunkach

Pewne już jest, że sieć Plus zmienia regulamin świadczenia swoich usług, który wejdzie w życie z dniem 1 lipca bieżącego roku. Tym samym w świetle obowiązujące w Polsce prawa klienci będą mogli wypowiedzieć umowę bez ponoszenia kar z tytułu rozwiązania umowy na czas określony.

Zmiana regulaminu spowodowana jest kontrolą UOKiK u wszystkich operatorów – tylko Plus w pełni współpracował z urzędem i toku postępowania „wypracował” kształt obecnego regulaminu w drodze konsultacji z UOKiK.

Prawdopodobnie będzie to również jedyny operator, który poniesie faktycznie konsekwencje niekorzystnych dla konsumentów zapisów w regulaminach świadczenia usług telekomunikacyjnych. W nowym prawie telekomunikacyjnym znajdują się zapisy, które uniemożliwiają bezkosztowe rozwiązanie umowy z operatorem jeśli ten byłby zmuszony do zmiany regulaminu świadczenia swoich usług ze względu na zmianę obowiązującego prawa. Na takie zapisy mogliby się powoływać operatorzy.

Klienci operatora będą mieli 7 dni na rozwiązanie umowy z Plusem (Polkomtelem) od chwili terminu płatności rachunku, w którym przesłana będzie informacja o zmianie regulaminu. Obowiązuje jednak miesięczny okres wypowiedzenia liczony od pierwszego dnia cyklu rozliczeniowego, po którym nastąpiło złożenie wypowiedzenie umowy.

Operator planuje również pod koniec czerwca poinformować publicznie – w prasie o zmianie regulaminu i wszelkich konsekwencjach.

Z informacji uzyskanych w biurze prasowym Plusa wynika, że nie jest wykluczone iż będą specjalne promocje i warunki dla osób, które zdecydują się na pozostanie w sieci. Na pewno z takiej możliwości będą chcieli skorzystać pozostali operatorzy, którzy będą kusić przeniesieniem numerów do ich sieci.

Pewne jest już również to, że wszystkie nowe umowy z Plusem od początku maja uwzględniają zmiany regulaminu, więc nie możliwości kupienia telefonu w promocji, a później wypowiedzenia bezkarnie umowy.

Jako pierwszy do sprawy dotarł serwis Telepolis.pl

Źródło: PasjaGSM.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

ania 18.03.2010 @ 18:58
czytałam umowe Iplusa i jest na czas nieokreslony jednakze jak pytalam sie w plusie to kazdy mowił ze nie mozna jej rozwiazac wczesniej bo jest to promocja na minimum 2 lata

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 7 i 12 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości