PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Plus zrezgnuje z simlocków

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/plus-zrezgnuje-z-simlockow-5624.html
QR Code
Plus zrezgnuje z simlocków

Łukasz Roguski, 5 marca 2009, 16:19
Tagi: mixPlus, Plus, Plusfon, simlock, Simplus, Uwalniamy Komórki

Sieć Plus już niebawem również zrezygnuje z simlocków - dowiedziała się PasjaGSM.pl

Taką deklarację złożył nam Jarosław Bauc - prezes Polkomtel S.A. , operator sieci Plus. Simlocki znikną w ciągu kilku miesięcy. - Ja nigdy nie byłem specjalnie przywiązany do simlocków, dlatego nie jest to dla nas żaden problem - powiedział Jarosław Bauc.

Wynika to wyłącznie z terminów dostaw od producentów nowych telefonów - na przełomie I i II półrocza wolne telefony komórkowe od Plus powinny trafić do sprzedaży.

Źródło: PasjaGSM.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

Patros 9.03.2009 @ 01:48
andyg za chwilę mogę Ci pokazać dokument, czytaj regulamin promocji, który mówi że ściąganie simlocków to promocja trwająca do 1 marca!
To, że Era jednak zostawia all telefony bez simlocka to już inna bajka... Zresztą wizerunkowo po akcji Uwalniamy komórki (realizowanej zresztą przez PasjaGSM) dostaliby wizerunkowo po d**ie. Play ściągnął, Plus ściąga (uzależnione to jest od cyklu dostaw telefonów i koło czerwca nie będzie już simlocków, a z reszty będą ściągane w salonach na poczekaniu). Orange także zdejmie - nie pozostaną przecież jedyni z simlockami bo to byłoby samobójstwo nie tylko sprzedażowe ale także wizerunkowe. Już widzę kampanię Playa uderzającą do klientów Orange "My uwalniliśmy telefony naszych klientów - Orange nadal więzi telefony swoich. Pomysł zanim wybierzesz operatora. W Play... blablabla"
AndyG 9.03.2009 @ 07:21
Do Patros: Promocja i jej regulamin dotyczą warunków komercyjnych oferty, a nie kwestii SIM-locków. SIM-locki są tam zapisane tylko ze względu na graniczną datę 23 stycznia, od której formalnie wszystko jest już bez SIM-locka. Zresztą zawsze w regulaminach promocyjnych Ery był zapis o SIM-lockach, więc teraz w to miejsce jest zapis o ich braku. Chodzi też o to, że jeśli gdzieś zapodzieją się jeszcze jakieś "niedobitki" z SIM-lockami, to trzeba formalnie umożliwić bezpłatne ich zdjęcie - i po to głównie jest ten zapis, ponieważ w 99,99% terminali, blokad już nie ma. Zresztą w telefonach sprzedawanych bez promocji, blokad przecież też nie ma. Jak sobie wyobrażasz przywrócenie blokad 1 marca, skoro absolutnie wszystko co przychodzi do magazynów Ery od początku stycznia nie ma blokad ? Tak jak kilka miesięcy zajęło totalne zdjęcie blokad, tak samo kilka miesięcy zajęłoby ich przywrócenie. Powtórzę jeszcze raz: Era zrezygnowała z SIM-locków zupełnie i definitywnie - możesz mi wierzyć :-)
Patros 9.03.2009 @ 11:15
AndyG, nie kwestionuję tego, że simlocki miały zostać przywrócone. Pokazałem jedynie, że faktycznie zapis dotyczący promocji mówi o simlockach, a obowiązuje on do 1 marca. W nowych regulaminach nie znalazłem zapisów o simlockach. Tylko tyle.
Aslan 9.03.2009 @ 22:29
no i bardzo dobrze, że simlocków nie będzie. nie wiem kto i po co je w ogóle wymyślił. w dzisiejszych czasach trzeba zostawiać klientowi wolność wyboru, a simlocki ograniczały swobodę. to podobnie jak z tą umową minutową. dotychczasowa forma abonamentu wiązała na konkretny okres czasu, teraz można skończyć umowę długo przed czasem.
Gordon Shamway 11.03.2009 @ 21:20
same ciekawe rozwiązania proponuje ostatnio plus. najpierw 36i6, potem umowa minutowa, teraz forum ekspercie na stronie nokautu i to zniesienie simlocków. widać, że chcą trzymać status innowacyjnej firmy.
stachu 12.03.2009 @ 23:10
Ja w 2007 w lipcu zmieniałem telefon w Plusie na nokie n73 i gdy włożyłm do niego kartę Ery, która działa w nim do dzisiaj wszystko działał. Telefon nie miał simlocka.
Boniek 28.03.2009 @ 15:05
Plus w ogóle ostatnio fajne rzeczy wprowadza. tutaj simlocki, z drugiej strony ciekawe taryfy (36i6, umowa minutowa), dodatkowo jeszcze fora ekperckie (np. http://www.nokaut.pl/f/686,1939.html#1). dobrze się trzymają

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 9 i 2 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike air max 90... 30.11.2017, 09:03