PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > "PlusLiga" i "PlusLiga Kobiet"

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/plusliga-i-plusliga-kobiet-3953.html
QR Code
"PlusLiga" i "PlusLiga Kobiet"

Michał Gruszka, 15 kwietnia 2008, 16:06
Tagi: Plus, Polkomtel, rozrywka

W dniu dzisiejszym Polkomtel S.A., operator sieci Plus i Sami Swoi, podpisał pięcioletnią umowę sponsorską z Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej S.A., na mocy której począwszy od sezonu 2008/2009 Plus będzie Sponsorem Tytularnym ekstraklasy siatkarskiej kobiet i mężczyzn.

Adam Glapiński, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Polkomtel S.A. powiedział:

Umowa, którą dzisiaj podpisaliśmy, to kolejny znaczący etap rozwoju polskiej siatkówki. Nasza 10-letnia współpraca owocuje nieustannym podnoszeniem poziomu sportowego zarówno reprezentacji, jak i rozgrywek ekstraklasy, co znalazło uznanie w postaci licznych nagród i wyróżnień. Dlatego też Plusa nie może zabraknąć w tak ważnym przedsięwzięciu sportowym. Mam nadzieję, że nasza obecność w roli tytularnego sponsora rozgrywek ligowych sprawi, że obydwie ligi staną się jeszcze bardziej profesjonalne, a mecze ekstraklasy dostarczać będą coraz więcej wspaniałych przeżyć i satysfakcji zarówno zawodnikom, jak i kibicom


Mecze Ligi Siatkówki Kobiet i Polskiej Ligi Siatkówki w sezonie 2007/2008 cieszą się coraz większym zainteresowaniem publiczności telewizyjnej. Transmisje
z meczów siatkówki w Polsat Sport i TV 4 zyskały ponad 30-milionową widownię.
W obydwu ligach gra coraz więcej znakomitych zawodniczek i zawodników. Meczom tym kibicuje wytrawna widownia siatkarska, gwarantując bezpieczne, rodzinne widowiska sportowe. Z sezonu na sezon pojawiają się nowe hale siatkarskie, stwarzając organizatorom i zawodnikom optymalne warunki do gry i realizacji profesjonalnych widowisk.


Artur Popko, Prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A.
powiedział:
Pozyskanie dla Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. tak zaangażowanego w rozwój siatkówki w Polsce sponsora, jakim jest Plus, jest wielkim sukcesem. To sprawdzony i wierny przyjaciel naszych działań. Dalsze pięć lat współpracy pozwoli na jeszcze większą profesjonalizację obu lig. Nie jest już dla nikogo tajemnicą, że polska siatkówka odzyskuje należne jej miejsce na światowych parkietach, a nie byłoby to możliwe bez coraz silniejszej ekstraklasy kobiet i mężczyzn. Plus zaufał nam już dziesięć lat temu i jestem pewien, że nadal wspólnie będziemy pracować nad rozwojem polskiej siatkówki.

***

W tym roku mija dziesięć lat od chwili, kiedy Plus po raz pierwszy wystąpił
w roli sponsora polskiej siatkówki, co robi z powodzeniem do dzisiaj - począwszy od Reprezentacji Polski Mężczyzn poprzez siatkówkę plażową, ekstraklasę mężczyzn
i kobiet, Reprezentację Polski Kobiet i narodowe reprezentacje młodzieżowe,
a skończywszy na wspieraniu siatkówki osób niepełnosprawnych.

Pierwszy raz logo Plusa jako sponsora polskiej siatkówki pojawiło się w roku 1998 w trakcie rozgrywek Ligi Światowej w Polsce. To wtedy właśnie Polska pierwszy raz przystąpiła do tej najważniejszej komercyjnej imprezy siatkarskiej o światowym zasięgu. Od tamtej pory nasza Reprezentacja Mężczyzn co rok bierze udział w tych elitarnych rozgrywkach, gwarantując znakomitym polskim kibicom wielkie emocje.
W roku 2001 i 2007 w katowickim Spodku odbyły się Finały Ligi Światowej, których sponsorem był Plus. Obydwa Finały Ligi Światowej zyskały wśród ich uczestników, dziennikarzy i działaczy siatkarskich, w tym także władz Międzynarodowej Federacji Siatkówki (FIVB), opinię najlepiej zorganizowanych imprez z tego cyklu.

Kulminacją projektu sponsorskiego i starań Polskiego Związku Piłki Siatkowej w ostatnich latach było zdobycie tytułów mistrzyń Europy kobiet w latach 2003
i 2005 oraz wywalczony przez Reprezentację Mężczyzn w 2006 roku tytuł wicemistrzów świata.

***

Plus postanowił popularyzować siatkówkę również w środowisku młodzieży szkolnej, która stanowi naturalne zaplecze dla rozwoju tej dyscypliny w Polsce.
W związku z tym podjęto decyzję o organizacji I Młodzieżowego Turnieju Plusa, którego finały zostaną rozegrane w dniach 4 i 5 lipca br. w katowickim Spodku
z okazji meczów Ligi Światowej. Uczestnikami turnieju będą zwycięskie zespoły dziewcząt i chłopców, które zajęły miejsca 1 – 4 podczas Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży Gimnazjalnej w Siatkówce.

reklama

Ostatnie opinie internautów

sonik 15.04.2008 @ 19:54
Przeciez nie mogłoby byc tak ze siatka zostałaby bez logo Plusa.To bardzo dobra wiadomosć ,poniewaz siatkowka szybko sie rozwija a mecze naszej reprezentacji to niezapomniane wydarzenie.
karol 15.04.2008 @ 21:47
gratuluje sojuszu hehe. mam nadzijee że ta współpraca da nam medale IO i mistrzostw swiata i europy w przyszłosci. bardzo dobre posuniecie Plusa
szunsuke 16.04.2008 @ 21:10
fajnie że tą dyscyplinę sportowa promuje Plus, na Skrze byłem w tym sezonie to i rodziny z dziećmi i starsi ludzie przychodzili i każdy sie bawił ze hej . no to teraz czekam tylko jak the czasoumilacze się na meczu pokażą i zagrają jakiś swój hicior:)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 7 i 14 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości