PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Po decyzji Ery bunt serwisów zdejmujących simlocki - nie będą serwisować telefonów

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/po-decyzji-ery-bunt-serwisow-zdejmujacych-simlocki-nie-beda-serwisowac-telefonow-5428.html
QR Code
Po decyzji Ery bunt serwisów zdejmujących simlocki - nie będą serwisować telefonów

Łukasz Roguski, 26 stycznia 2009, 09:05 (ostatnio zmodyfikowano w poniedziałek, 26 stycznia 2009 o 09:54)
Tagi: Era, Jacek Brodalka, Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), Serwis, simlock, Tak Tak

Jest pierwsza rynkowa odpowiedź na ofertę telefonów bez simlocków. Nowa rynkowa oferta operatora nie spodobała niektórym serwisom sprzętu GSM, które zarabiały na zdejmowaniu simlocków oraz sprzedaży starterów pre-paid. Przekonują, że Polakom grozi wzrost cen serwisowych oraz namawiają do zaprzestania sprzedaży produktów Ery. W weekend do protestu dołączyło ponad 30 sklepów.

Co to oznacza ? Dla klienta kupującego telefon na abonament w zasadzie niewiele.
Dla sklepów, komisów, serwisów zarabiających na usuwaniu simlocków jest to utrata części dochodów.
Patrząc na to w szerszej perspektywie może to oznaczać wzrost cen usług serwisowych. - czytamy na łamach strony "Tu nie ma Ery".

Serwisy GSM, które przyłączą się do akcji zaprzestaną sprzedaży doładowań i starterów Ery. Mają również usunąć reklamy operatora. Organizatorem akcji jest Jacek Brodalka, który prowadzi serwis telefonów GSM w Radomiu.

Bojkot operatora ma być zaostrzony. Pracownicy serwisów nie będą serwisować telefonów, które zostały kupione w Erze.

http://tuniemaery.pl/

reklama

Ostatnie opinie internautów

kejsi 26.01.2009 @ 22:36
i znowu bez pracy... to my!Polacy:/
Irmazon 26.01.2009 @ 22:41
Dość skomplikowana sytuacja, nie powiem. Telefony (sieci telefoniczne) miały UŁATWIAĆ ludziom życie a z tego co właśnie tutaj przeczytałam wynika, że zaczyna się robić wszystko na odwrót. Ludzie są przeraźliwie egoistycznie w swojej głupocie. My może nie będziemy mieli to lepiej żebyście wy nie mieli. Absolutnie popieram Erę, która otworzyła się na klientów i wymyśliła ciekawą rzecz a nie cofa się do krainy ciemnogrodu, bo lepiej, zeby wszystkim było źle niż chociaż niewielu dobrze. Smutne to.
Piterr 27.01.2009 @ 14:28
I bardzo dobrze ... niech te serwisy trafi ... sciagaja simlocki po 200 zł i jeszcze gwarancje sie na telefon traci .... akurat ktos sie nimi przejmie bardzo hahaha dobre ..
Piterr 27.01.2009 @ 14:35
Juz nie wspominajac tego ze nikt kto bedzie mial telefon na gwarancji nie bedzie oddawal go do jakiegos serwisu gdzie jakis samouk bedzie chcial go naprawic z chinskich czesci ... tylko odda do prawdziwego serwisu
Szakalabombas 27.01.2009 @ 16:01
Temat simlocków to "temat rzeka". Ja jestem za usunięciem w pełni tego cuda co zwie się "simlock". I każdy kto chociaż raz trafił na "egzotyczny" model telefonu poprze mnie w pełni. Sa modele telefonów z których albo simlocka ściągnąć się nie da, albo za duże pieniądze. Dla mnie to krok do przodu, a kupując telefon na 100% wolę go oddać do autoryzowanego serwisu niż męczyć się z tandeta w komisach. Dla przykładu: uszkodzone pokrętło w Sony Ericssonie W960i, serwis GSM w komisie zaproponował mi do (miesiąc wcześniej kupionego telefonu) przyklejenie JogDial'a z W950 albo M600, oczywiście styki oryginalnie nie pasują, a pokrętło jest innego koloru niż fabryczne z W960i.
janek 27.01.2009 @ 19:34
Po pierwsze wiadomym jest ze serwisy duzo nie straca, jak narazie to jeden operator byl tak odwazny aby to wprowadzic. Co do nie sprzedawania ery zdrapek ok niech nie sprzedaja, serwisanci sami jeszcze wiecej straca i to wedle wlasnego zyczenia. Jak dla mnie ogromny plus dla Ery za to i juz.
Szakalabombas 27.01.2009 @ 23:14
Taka jest prawda, w serwisie GSM nie podpiszesz umowy z ERĄ, a jednak coś sprzedają, ale co? Używane telefony z simlockiem na ERE. Także jest z czego ściągać simlocki...
Szakalabombas 28.01.2009 @ 01:47
Dodam jeszcze nawiązując do tuniemaery.pl że właśnie biegnę sprawdzić czy domena tuniemaeryplusaiorange.pl jest wolna. Czuję, że będzie na tym można zarobić hehe.
fingusio 28.01.2009 @ 20:14
I tutaj trafily dzieci neostrady. Co wy macie pojęcie o tym że tak piszecie - Z E R O W E ! Brak slow...
Szakalabombas 28.01.2009 @ 22:38
Ciekawe kogo nazywasz dzieckiem NEO ;) Czyżby kolejny komis bunty ws*****ał ?

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 8 i 1 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike air max 90... 30.11.2017, 09:03