PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Po prostu gotuj z Pascalem w Twoim telefonie

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/po-prostu-gotuj-z-pascalem-w-twoim-telefonie-2416.html
QR Code
Po prostu gotuj z Pascalem w Twoim telefonie

Michał Gruszka, 29 października 2007, 11:40 (ostatnio zmodyfikowano w poniedziałek, 29 października 2007 o 11:40)
Tagi: ciekawostka

Firma FUN and MOBILE wraz z marką Knorr „wydała” książkę kucharską „Po prostu gotuj z Pascalem!” dostępną w telefonach komórkowych.

Lubisz gotować? Eksperymentujesz w kuchni? Szukasz nowych przepisów? Jeśli tak, to mamy coś dla Ciebie!

Na pewno masz w domu kilka książek kucharskich, z których korzystasz. Pewnie robisz zakupy kilka razy w tygodniu. I pewnie wiele razy zdarzyło Ci się stanąć przed półką sklepową i zastanawiać się: „Co dziś ugotować?”. Do tej pory by zrobić zakupy trzeba było znaleźć przepis w książce i przepisać składniki lub też znaleźć w Internecie i wydrukować. Tylko nie zawsze o tym pamiętamy i nie zawsze mamy drukarkę pod ręką. Od dziś nie będziemy musieli o tym pamiętać, gdyż przepis będziemy mieli pod ręką – w telefonie komórkowym!

Marka Knorr wspólnie z firmą FUN and MOBILE wprowadziła nowe rozwiązanie dla wszystkich wielbicieli kuchni Pascala Brodnickiego – książkę kucharską w telefonie komórkowym zawierającą zdjęcia i przepisy potraw wyświetlane na ekranie telefonu.
Książka kucharska to aplikacja Java, którą ściąga się raz i na stałe zapisuje w pamięci telefonu. Później za każdym razem, kiedy znajdujemy się w sklepie możemy znaleźć przepis, potrzebną listę składników, a po powrocie do domu uruchomić raz jeszcze i wyświetlić sposób przygotowania. Dzięki temu nie musimy przepisywać listy składników i przepisów, wyrywać stron z książek lub pamiętać o wydrukowaniu ich przed wyjściem z pracy lub z domu.

W pierwszej edycji książki znajdziemy 20 przepisów na zupy, niebawem mają ukazać się kolejne edycje z nowymi przepisami na inne dania: przystawki, sałatki, desery, dania główne.

Instalacja książki kucharskiej w telefonie jest bardzo prosta. Aby ściągnąć aplikację wystarczy wysłać SMS o treści „Knorr” na numer 7460 (koszt wysłania SMS to 4,88 PLN z VAT). Po wysłaniu otrzymasz SMS zwrotny z potwierdzeniem, a chwilę później link WAP, który należy zatwierdzić, aby telefon pobrał aplikację. Po pobraniu aplikacja zostaje zapisana w katalogu „aplikacje” lub „gry” – w zależności od modelu telefonu.

Ciekawą możliwością jest sprezentowanie książki kucharskiej bliskiej osobie. Służy do tego opcja „sprezentuj znajomemu”. Wystarczy wpisać odpowiedni numer i wybrana osoba otrzymuje SMS z informacją o prezencie, a chwilę później link WAP do aplikacji, którą może pobrać w opisany wyżej sposób. Więcej informacji na temat pobierania i obsługi aplikacji znajdziesz na stronie: http//:www.knorr.pl.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 14 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości