PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Polacy lubią mobilne płatności

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/polacy-lubia-mobilne-platnosci-8897.html
QR Code
Polacy lubią mobilne płatności

Maciej Celmer, 29 marca 2011, 12:50
Tagi: aplikacja, Bankowość mobilna, płatności mobilne, płatności zbliżeniowe

Korzystanie z mobilnego dostępu do kont bankowych i maklerskich preferuje ok 1,5 mln Polaków, a ponad 5 mln wykorzystuje moduły płatności mobilnych. W porównaniu do zeszłego roku, liczba użytkowników mobilnych kont wzrosła o dwa razy.

Polacy coraz większą uwagę przywiązują do funkcjonalności swojej „komórki”. Szacuje się, że w Polsce ponad pół miliona osób posiada iPhone, coraz większą popularnością cieszy się BlackBerry oraz aparaty z systemem operacyjnym Android. W odpowiedzi na rosnące potrzeby konsumentów oraz świadomi potencjału, jaki drzemie w rynku m-commerce, właściciele firm często decydują się na wdrożenie mobilnych produktów i rozwiązań.

Krzysztof Cetnarowski wiceprezes zarządu Mobile Experts powiedział:

Wraz z rozwojem dostępu do szybkiego bezprzewodowego internetu urządzenia mobilne, w tym głównie telefony komórkowe, przestają pełnić tylko swoje klasyczne funkcje. Coraz więcej Polaków dzięki łatwym w obsłudze aplikacjom w kilka sekund może wysłać wiadomość e-mail, zapłacić rachunek, zarezerwować bilet lotniczy, czy sprawdzić saldo swojego konta w banku


Mobile Experts wdraża rozwiązania z zakresu:
  • Mobilnej bankowości, która z poziomu telefonu komórkowego pozwala na pełny dostęp i zarządzanie swoimi rachunkami bankowymi.
  • Mobilnego maklera – aplikacji, dzięki której użytkownik może zarządzać swoim kontem maklerskim, śledzić kursy akcji, funduszy oraz definiować zlecenia kupna i sprzedaży akcji.
  • Mobilnego podróżnika – aplikacji umożliwiającej użytkownikowi przeglądanie i rezerwowanie biletów, imprez turystycznych, hoteli, samochodów oraz biletów lotniczych i kolejowych, czy prowadzenie dziennika podroży.


Mobile Experts jest również twórcą mobilnej wersji serwisu społecznościowego NK.pl, który co miesiąc odnotowuje ponad 500 mln wejść. Użytkownicy odwiedzający platformę m.NK.pl najczęściej korzystają z telefonów Nokia, Sony Ericsson, Samsung oraz iPhone.


Leszek Siwik drugi z wiceprezesów zarządu Mobile Experts powiedział:
W 2010 roku użytkownicy mobilnych płatności dokonali transakcji o łącznej wartości 162 miliardów dolarów. Prognozy wskazują, że w 2014 roku wartość transakcji dokonanych za pomocą telefonów komórkowych może wynieść blisko bilion dolarów. Intensywny rozwój rynku powoduje, że firmy dostarczające mobilne rozwiązania często muszą przekraczać granice technologiczne i wyprzedzać rodzące się potrzeby konsumentów urządzeń mobilnych, aby dostarczyć uniwersalne rozwiązania

Źródło: Mobile Experts

reklama

Ostatnie opinie internautów

Cami 29.03.2011 @ 13:43
Niech m-commerce nie zapomina o rządzącej w Polsce Nokii... Oczywiście, jest w odwrocie w sprzedaży nowych urządzeń, ale potrzeba kilku lat, żeby struktura posiadanych telefonów uległa trwałej zmianie. Wspomienie o iPhone rozumiem (choć nie rozumiem trendu dedykowanych aplikacji tylko dla tej platformy w Polsce przy popularności innych platform), ale BB? Bez żartów, na razie to ilość śladowa.
Hajdek 29.03.2011 @ 20:14
Póki co rynek telefonów składa się tylko w śladowych ilościach z zaawansowanych smartphone'ów. Niestety nie zapowiada się na zmiany. Głównym powodem jest małe zapotrzebowanie na usługi "świadczone" przez smartphone'y. W przyszłości z pewnością będzie inaczej, lecz patrząc na aktualną sytuację pod tym względem - nie opłaca się wprowadzać usługi mobilnych płatności. Chociaż zapewne już niedługo na porządku dziennym będzie dokonywanie transakcji za pomocą komórek.
Pozdrawiam, Hajdek
dawid9222 29.03.2011 @ 20:25
Mobilne płatności to naprawdę duże ułatwienie.
A mobilna rezerwacja biletu, hotelu, to atrakcyjne rozwiązanie.
Łączna wartość transakcji naprawdę robi wrażenie...
Hajdek 29.03.2011 @ 21:43
@dawid9222 - tak, możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Jednakże jeszcze trochę musimy poczekać na masowe rozpowszechnienie się takich płatności. Mam nadzieję, że już niedługo.
Pozdrawiam, Hajdek
@Frasier 3.04.2011 @ 08:42
Z tym Blackberry to faktycznie niezły kawał :-).
Cami 3.04.2011 @ 12:00
Musi nastąpić zaangażowanie operatorów we współpracy z bankami. Tylko bombardowanie informacjami o tym jak korzystne jest NFC zmieni cokolwiek. Wszelkie inne systemy to półśrodki. Chyba nadal panuje pewne wyczekiwanie. Operatorzy/banki czekają na producentów, aż masowo zaczna umies***** NFC w swoich aparatach, producenci czekają natomiast na banki :-). Błędne koło, które moze przerwać tylko nagły wybuch zainteresowania ze strony klientów. Wtedy nagle wszystki mzacznie się opłacać:-).
Dużo pisze o NFC, ale czy to NFC faktycznie jest:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Near_Field_Communication

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 5 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości