PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Polkomtel największy? P4 z najniższym ARPU? - prognozy na 2013 rok

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/polkomtel-najwiekszy-p4-z-najnizszym-arpu-prognozy-na-2013-rok-6525.html
QR Code
Polkomtel największy? P4 z najniższym ARPU? - prognozy na 2013 rok

Kanadyjska firma analityczna IE Market Research przedstawiła prognozy dla polskiego rynku telefonii komórkowej na rok 2013.

W 2013 roku baza klientów Polkomtela będzie liczyła 16,8mln, Orange 16mln, PTC 15,5mln a P4 4,1mln.
Firma IE Market Research, prognozuje również wzrost użytkowników P4 (w ogólnej liczbie użytkowników) z 4,6% w 2008 roku do 7,8% w 2013 roku.
Przewidywane jest, że operatorzy będą mieli podobne ARPU na poziomie 46zł, natomiast najniższe ARPU przypadnie P4 i wyniesie 41,17zł miesięcznie.

Źródło: Parkiet

reklama

Ostatnie opinie internautów

Michaś 9.10.2009 @ 19:20
Michaś jest Bardzo,bardzo,bardzo grzeczny ... jak śpi
Max 9.10.2009 @ 21:03
No wiadomo że Play dużo na rynku w przeciągu 4 lat nie zawojuje. Już oferty zaczynają być coraz to gorsze. Tutaj Plusa stawiał bym pod dużym znakiem zapytania, bo jednak nakombinował z umowami i doładowaniami a na to klienci mogli mieć pretensje. Zresztą Era jak i Orange stanowią silną konkurencje z czego Era ma jak dotąd jedną z lepszych ofert abonamentowych gdzie to dają dwa razy wszystkiego za jedną opłatą do tego na cały okres umowy.
Sq1 9.10.2009 @ 21:49
A dla mnie prognozy dotyczące P4 są zdecydowanie zaniżone...

Ten op się zbyt szybko rozwija, żeby mieć tak mało klientów. 4 mln to będą mieli na koniec przyszłego roku, najdalej w 2011. Do 2013 to się może wszystko tak zmienić, że nie da się tego w tej chwili przewidzieć - chyba, że ktoś ma w domu szklaną kule :)
nick 9.10.2009 @ 22:16
Czy się rozwija... Wg mnie czerpie za wysokie korzyści z MTR które są fenomenem na skale UE. Zresztą teraz Play nie zachwyca ofertą, do tej pory nie przechodzą minuty z miesiąca na miesiąc co jest wręcz absurdem że przez tyle czasu będąc na rynku tego nie wprowadzili. Net dalej mają w tyle ze wzg na to że oferują pakiety tylko na swoich nadajnikach a poza nimi trzeba bulić 12gr/100kB :/
manorstreet 10.10.2009 @ 13:44
Trudno będzie play doskoczyć do w3 w przeciągu roku czy 2. Musieliby podbić rynek biznesowy i abonamentowy, na którym w3 zarabia najwięcej. A żeby net mobilny przyciągnął faktycznie dużo klientów, nie tylko zasięg musi się o wiele poprawić, ale też przepustowość.
Polek 11.10.2009 @ 09:38
No Play raczej nie doskoczy do W3, jak nie patrzeć oprócz ceny w zasadzie nic innego nie oferuje. Jakość jak i obsługa pozostawia bardzo dużo do życzenia. Zresztą skoro przez ponad dwa lata nie wprowadzili przechodzenia minut z miesiąca na miesiąc to świadczy samo za siebie.
Kinga 11.10.2009 @ 21:31
A moim zdaniem - ma ogromnę szanse wskoczyć na podium. Zobaczcie ile klientów pozyskują w skali roku? I do tego moim zdaniem na chwilę obecną mają najlepszy Dział Sprzedaży... i cały czas walczą. Tak długo jak im się udaje utrzymać Pana S., jako Dyrektora Sprzedaży - walka będzie mocna. Trzymam kciuki. Jestem dealerem Play i uważam że dobrze sie stało iż nie sprzedaje ERY.
dodek 12.10.2009 @ 11:19
P4 na podium? niemożliwe, będzie wreszcie wyrównywany MTR. już teraz Play obcina promocję, ofertę abo ma gorszą niż Era. ale Plus aż takiej przewagi nie uzyska, bo ofertowo leży
waldi 12.10.2009 @ 14:18
Moim zdaniem najwiecej zyska ten operator, ktory najwiecej zaiwestuje w obsluge klientow online. To w przyszlosci moze byc czynnik decydujacy. Jesli mialbym typowac dzis, po stronach internetowych naszych operatorow, to wygrywa orange, szczegolnie ze wzglad na ich sklep internetowy, gdzie przecietny kowalski moze dostac lepsza oferte niz w salonie (np. wieksze limity danych w mobilnym necie).
Bastek 12.10.2009 @ 19:15
Online nie online to już nawet nie jest takie znaczące. Chodzi głównie o jakość bo bez tej na nic z taniej oferty. I po drugie o dobra ofertę. Jeżeli te dwa czynniki są połączone to i klient jest zadowolony. Zresztą jeżeli już mowa o sklepach internetowych to pamiętam, że Play chwalił się że oferował modem chyba E160 za 249zł w ofercie pre. Zaś w sklepie Ery za 159zł różnica naprawdę spora...

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 6 i 0 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16