PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Polkomtel obniża stawki za zakańczanie połączeń w swojej sieci

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/polkomtel-obniza-stawki-za-zakanczanie-polaczen-w-swojej-sieci-90.html
QR Code
Polkomtel obniża stawki za zakańczanie połączeń w swojej sieci

Tomasz, 28 września 2006, 18:07
Tagi: Polkomtel, Plus

25 września 2006 r. Polkomtel SA ogłosił warunki, na jakich oferuje innym operatorom dostęp do swojej publicznej ruchomej sieci telefonicznej w zakresie połączenia sieci i kończenia połączeń. Informacja dostępna jest na firmowych stronach WWW.Opublikowana informacja zawiera wysokość opłat, jakie zainteresowane podmioty muszą ponieść, by móc oferować swoim klientom kończenie połączeń w sieci Plus lub Sami Swoi. Uwzględnia też szczegółowe informacje dotyczące warunków technicznych współpracy, jakości, opłat za uruchomienie punktów styku, procedur związanych z ich testowaniem i rozliczeniami, odpowiednich zabezpieczeń, procedur reklamacyjnych itp.

Informacje te umożliwiają zainteresowanym operatorom właściwe przygotowanie wniosku o połączenie sieci z siecią ruchomą Polkomtel SA oraz ocenę możliwości technicznych i ekonomicznych takiego przedsięwzięcia.

Od 15 października 2006 r. tzw. średnia stawka interconnect za zakończenie połączeń w sieci ruchomej Polkomtel SA będzie obniżona w godzinach szczytu o ok. 32%, a średnio o ok. 25% w stosunku do aktualnego poziomu cen i kształtować się będzie na poziomie od 40 do 44 groszy za minutę (zależnie od pory dnia). W połączeniu z odpowiednią obniżką cen detalicznych za połączenia z sieci stacjonarnych do abonentów sieci ruchomej Polkomtel SA krok ten przyczyni się niewątpliwie do zwiększenia dostępności usługi połączeń do sieci ruchomych.

Podstawą kalkulacji opłat były koszty ponoszone w związku ze świadczeniem tych usług. Celem redukcji stawek jest doprowadzenie do odpowiedniej obniżki cen detalicznych za połączenia do sieci ruchomych. Polkomtel SA oferuje obniżkę stawek interconnect wszystkim operatorom stacjonarnym, ale to od nich zależy, kiedy wprowadzą niższe ceny detaliczne dla swoich abonentów. Polkomtel SA jest przygotowany do stosowania obniżek od 15 października br.

Stawki te będą miały zastosowanie zarówno do umów z potencjalnymi nowymi partnerami, jak też do dotychczas podpisanych umów z operatorami stacjonarnymi i mobilnymi – przewidywane jest uzupełnienie ich o stosowne aneksy.

Polkomtel SA zawsze wykazywał gotowość współpracy w zakresie połączenia sieci z operatorami, którzy wyrazili nią zainteresowanie i byli do niej przygotowani pod względem technicznym i biznesowym. Wyrazem tego jest 15 umów o połączeniu sieci, a także umowa z P4, umożliwiająca przyszłym klientom nowego operatora korzystanie z sieci Plus.

Ogłoszenie warunków i cennika współpracy z innymi operatorami związane jest z decyzją Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który 19 lipca 2006 r. wyznaczył Polkomtel SA jako podmiot o znaczącej pozycji rynkowej na rynku 16. (czyli rynku kończenia połączeń w publicznej sieci ruchomej Polkomtel SA) i nałożył związane z tą decyzją obowiązki regulacyjne.

Źródło: Polkomtel

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 5 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości