PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Polkomtel prezentuje System Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/polkomtel-prezentuje-system-cyfrowej-lacznosci-dyspozytorskiej-8827.html
QR Code
Polkomtel prezentuje System Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej

Maciej Celmer, 21 marca 2011, 12:17
Tagi: CDMA, CDMA 2000, Plus, Polkomtel, System Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej

Polkomtel SA po raz pierwszy zaprezentował publicznie System Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej. To pierwszy tego typu w Polsce system łączności, który objął swoim zasięgiem 75 procent terytorium kraju.

Polkomtel SA 21 marca br., podczas specjalnie zorganizowanej konferencji informacyjnej, zaprezentował po raz pierwszy publicznie System Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej, w którego zasięgu znajduje się już aż 75 proc. terytorium kraju. System jest narzędziem łączności dostosowanym do potrzeb służb mundurowych i ratowniczych, a więc jednostek bezpośrednio odpowiadających za bezpieczeństwo obywateli.

System, którego działanie opiera się na nowoczesnej infrastrukturze (jest on całkowicie odseparowany od sieci publicznej Polkomtela) oraz na doświadczeniach innych krajów, może być z powodzeniem wykorzystywany również przez duże, średnie i małe przedsiębiorstwa oraz organizacje.

Jarosław Bauc, Prezes Zarządu Polkomtel SA powiedział:

Odpowiedzieliśmy na oczekiwania rynku. Polkomtel ma kompetencje i infrastrukturę, które pozwalają na realizację tak poważnych przedsięwzięć. Budowa nowoczesnego i bezpiecznego systemu zajęła nam zaledwie dwa lata. Oferujemy produkt, którego funkcjonowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa nas wszystkich w codziennym życiu. Ostatnie wydarzenia w Japonii potwierdzają, jak ważnym ogniwem w zarządzaniu kryzysowym jest niezawodny system łączności

W trakcie konferencji informacyjnej odbyła się dyskusja panelowa pt: „System Nowoczesnej Łączności Dyspozytorskiej – pilne potrzeby i możliwe zastosowania”. Wypowiedziom Wicepremiera, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka, Wiceprezesa Zarządu Polkomtel SA Bogusławy Matuszewskiej, Podsekretarza Stanu MSWiA Piotra Kołodziejczyka, Prezesa Zarządu Grupy Lotos SA Pawła Olechnowicza, prof. Ryszarda Zielińskiego z Politechniki Wrocławskiej oraz Ryszarda Ścigały, Prezydenta Tarnowa, przysłuchiwało się kilkuset przedstawicieli służb, administracji publicznej i samorządowej oraz środowisk biznesowych.

System Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej zbudowany jest na bazie standardu CDMA2000. Standard CDMA2000 (Code Division Multiple Access) został opracowany jako system łączności dla amerykańskich wojskowych służb wywiadowczych i jest według ekspertów najbardziej zaawansowaną techniką dostępu, stosowaną w najnowocześniejszych systemach łączności. Dziś wykorzystywany jest w 99 krajach, w sieciach ponad 272 operatorów, którzy obsługują łącznie ponad 400 milionów użytkowników.

Źródło: Polkomtel

reklama

Ostatnie opinie internautów

dawid9222 21.03.2011 @ 12:34
Ciekawe jak ten system sprawdzi się w praktyce.
Trzeba jednak przyznać, że wszystkie próby tworzenia/rozbudowywania systemów łączności dla służb ratowniczych są godne pochwały.

Czekam na doniesienia, jak sprawdza się ten system, jego plusy i minusy, i ogólne wykorzystanie tego pomysłu ;-)
Krystian 21.03.2011 @ 22:15
Ciekawe to CDMA, sporo słyszałem o systemie TETRA. W Polsce działa kilkanaście przykładowych instalacji tego systemu. Jakby kogoś interesowało to na http://www.tetraforum.pl/ znalazłem sporo ciekawostek.
Lucas 24.03.2011 @ 15:19
łał... Robi wrażenie! Oby ten system pomógł naszym służbom w ratowaniu życia ludzi, np w wypadkach czy podczas katastrof! :-)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 13 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości