PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Polkomtel zamierza sie rozwijać

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/polkomtel-zamierza-sie-rozwijac-4823.html
QR Code
Polkomtel zamierza sie rozwijać

Hubert Musiał, 13 sierpnia 2008, 10:44 (ostatnio zmodyfikowano w środa, 13 sierpnia 2008 o 10:45)
Tagi: Polkomtel, Plus

Jarosław Bauc poinformował, że gdy będzie odchodził z Polkomtela zarządzana przez niego spółka będzie największą spółką telekomunikacyjną pod względem wartości. Jednym z pomysłów szefa Polkomtela jest wydzielenie przez operatorów własnych sieci w osobne spółki oraz rozwój infrastruktury.

Jak donosi Puls Biznesu, za poprzedniej kadencji Jarosław Bauc zasłynął z programu oszczędnościowego. Teraz snuje wizje rozwoju rynku telefonii komórkowej. Dość zaskakująco, prezes Pollkomtela sugeruje, że operator sieci Plus może pójść w stronę modelu operatora infrastrukturalnego.
Na ile to realny pomysł? Tego prezes nie chce powiedzieć.

Jarosław Bauc powiedział:

Inwestujemy w sieć około 1 mld zł rocznie. Tego rzędu nakłady inwestycyjne powinny zostać utrzymane w najbliższych latach, choć trudno to dokładnie określić ze względu na wciąż zmieniającą się technologię


Kierowana przez byłego ministra finansów spółka chce postawić na usługi finansowe w komórkach.


Jarosław Bauc, dodał::
Głęboko wierzę w integrację telefonii mobilnej z sektorem finansowym. Telefon zastąpi inne formy płatności. Mówię tu zarówno o mikropłatnościach, jak i o poważniejszych. Operator współpracuje z udostępniającym mobilne płatności mPayem, a także z Mastercardem, który też chce stworzyć drugi system mobilnych płatności. Z wypowiedzi prezesa wynika, że Polkomtel pracuje nad własnymi rozwiązaniami. Operator chce też rozpocząć świadczenie usługi telefonii stacjonarnej na bazie umowy z Telekomunikacją Polską w sprawie WLR (hurtowego dostępu do sieci) pozwalającej na sprzedaż klientom abonamentu. Na razie udostępnia telefonię stacjonarną wykorzystując prefiks 1069, ale usługa słabo się rozwija — korzysta z niej kilkadziesiąt tysięcy aktywnych klientów

Polkomtel planuje intensywny rozwój. Jednym z najnowszych projektów spółki jest Muzodajnia, czyli serwis internetowy, który odpłatnie udostępnia utwory muzyczne w sieci. Władze spółki liczą, że w ciągu pierwszego roku funkcjonowania skorzysta z niego nawet 400 tys. użytkowników.

Źródło: Puls Biznesu

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 7 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości