PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Polska Telefonia Cyfrowa przyspiesza

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/polska-telefonia-cyfrowa-przyspiesza-1288.html
QR Code
Polska Telefonia Cyfrowa przyspiesza

PTC wprowadza najszybszą wersję technologii HSDPA umożliwiającą pobieranie danych z prędkością dochodzącą do 7,2 Mbit/s, jednoczśnie uruchamia testowo technologię HSUPA umożliwiającą wysyłanie danych z prędkością 1,4 Mbit/s.

Polska Telefonia Cyfrowa, jako pierwszy operator komórkowy w Polsce, wprowadza najszybszą wersję technologii HSDPA (High Speed Downlink Packet Access), która umożliwia odbieranie danych z prędkością dochodzącą do 7,2 Mbit/s. Na początku będzie ona dostępna w wybranych miejscach w Warszawie, do końca lipca również w Łodzi, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku, a docelowo, do końca br., we wszystkich dużych polskich miastach. Pozostała część sieci 3G PTC umożliwia obecnie transmisję danych z prędkością do 3,6 Mbit/s. Dodatkowo, klienci mogą korzystać z największej w Polsce sieci blisko 400 hotspotów, które są rozmieszczone głównie w centrach biznesowych i handlowych, hotelach, lotniskach i restauracjach.

PTC, również jako pierwsza firma telekomunikacyjna w kraju, uruchamia testowo technologię HSUPA (High Speed Uplink Packet Access), umożliwiającą szybkie wysyłanie danych w sieci 3G, w wersji z prędkością do 1,4 Mbit/s. Testy tej technologii prowadzone będą w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Gdańsku. PTC planuje uruchomić HSUPA w wersji komercyjnej w trzecim kwartale br. wraz z pojawieniem się na rynku odpowiednich terminali końcowych umożliwiających klientom pełne wykorzystanie tej technologii. Obecnie, klienci mogą wysyłać dane z prędkością odpowiadającą technologii UMTS, czyli 384 Kbit/s.

Łącznie, oba standardy szerokopasmowej bezprzewodowej transmisji danych HSDPA i HSUPA tworzą technologię HSPA, która umożliwia klientom bardzo szybkie wysyłanie i odbieranie danych przy pomocy rozwiązań mobilnych. HSPA jest rozwiązaniem innowacyjnym i zapewniającym porównywalną szybkość przesyłu danych w stosunku do łączy stacjonarnych typu DSL, a ze względu na swoją mobilność - jest znacznie bardziej praktyczne.

Bruno Jacobfeuerborn, Dyrektor ds. Eksploatacji Sieci oraz członek Zarządu PTC powiedział:

Polska jest jednym z pierwszych krajów na świecie, gdzie obie te technologie są wprowadzane jednocześnie. Sieć Era podtrzymuje tym samym swoją wieloletnią tradycję innowacyjności technologicznej, co przekłada się na nowoczesną ofertę dla klientów.

W zasięgu technologii trzeciej generacji oferowanej przez Polską Telefonię Cyfrową jest już ponad 100 miejscowości na terenie całej Polski. Do końca br. liczba ta przekroczy 150, a zasięg należącej do PTC sieci 3G obejmie 35% populacji kraju.

reklama

Ostatnie opinie internautów

kalambut 18.06.2007 @ 13:50
Konkurencja Ery juz pewnie zwija interes ....
marek 19.06.2007 @ 23:32
rozwój 3G w Polsce to śmiech na sali. PTC urochamia HSDPA 7MB/s tylko po to aby o tym mówiono, bo są pierwsi. co z tego skoro i tak będzie to dostępne w zaledwie kilku miejscach?

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 11 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości