PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Polska zajmuje przedostatnie miejsce w liczbie łączy na 100 mieszkańców

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/polska-zajmuje-przedostatnie-miejsce-w-liczbie-laczy-na-100-mieszkancow-5729.html
QR Code
Polska zajmuje przedostatnie miejsce w liczbie łączy na 100 mieszkańców

Paweł Wasik, 23 marca 2009, 11:28
Tagi: Internet, statystyki, Unia Europejska

Na 100 mieszkańców Polski przypada blisko 10 łącz szerokopasmowych. Wśród krajów Unii Europejskiej stawia nas to na przedostatnim miejscu w Europie.

Wskaźnik penetracji łącz szerokopasmowych opisuje liczbę łącz na 100 mieszkańców. Jako szerokopasmowe uznawane są przez Komisję Europejską wszystkie te, które oferują prędkość przynajmniej 144 kBits/sek. W Europie liderem pod tym względem jest Dania, gdzie na 100 mieszkańców przypada 37,4 łącza. W czołówce znajdują się jeszcze Holandia (35,8 łącza), Szwecja (32,5 łącza) oraz Finlandia (30,7 łącza).

Polska z średnim wskaźnikiem 9,5 łącz na 100 mieszkańców jest, razem ze Słowacją i Bułgarią, na samym końcu stawki krajów Unii Europejskiej.

Źródło: www.internetstats.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

lukasz 23.03.2009 @ 16:44
spora liczba osob w polsce korzysta przeciez z netu mobilnego wiec moze dlatego te statystyki sa tak niskie??
SweetDreams 23.03.2009 @ 17:43
a według mnie g***o prawda, pewnie w statystykach były uwzględnione tylko największe sieci w Polsce i nasz krajowy monopolista :]
@Paweł Wasik 23.03.2009 @ 23:37
a pomyślcie że jest wiele ludzi którzy mieszkają we wsiach w których przypada 2 komputery na 200mieszkańców i nie ma wcale ani internetu ani telefonów i tacy ludzie zaniżają statystyki
eddy 25.03.2009 @ 15:04
A podnoszą wlaśnie osoby ktore na siebie maja zarejestrowane 2 uslugi netowe, np. maja kabel w domu a w podrozy korzystaja z orange free na przyklad...
Kolec 26.03.2009 @ 09:00
Dzięki UE mamy taki g... internet, bo UKE nic nie może zrobić w tej materii, a na rynku jest monopolista Franca, która Polskę traktuje jak swoją kolonię i skarży się ciągle w Wujkowi w UE na naszą Ciocię. Dlatego NIGDY nie będę miał Orange, a telefonu stacjonarnego z TPSA już nie mam. Net jest z kablówki i lokalny operator zarabia. Jeszcze to transferowanie kasy do Francji za znaczek oryndża. Era na razie jest tu mądrzejsza - ale jak długo? Plus w końcu stanie się Vodafonem i tez będą doili za znaczek sieci. PARANOJA.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 0 i 3 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16