PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Polskie akcenty w Barcelonie: zdjęcia 3D z iPhonem

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/polskie-akcenty-w-barcelonie-zdjecia-3d-z-iphonem-7123.html
QR Code
Polskie akcenty w Barcelonie: zdjęcia 3D z iPhonem

Mariusz Burski, 17 lutego 2010, 11:54
Tagi: Barcelona, Edge Solutions, IntraOut, iPeachy, iPhone, Iphone 3g, iPhone 3GS

Na światowym kongresie komórkowym w Barcelonie nie zabrakło rodzimych akcentów. Polacy zaprezentowali pierwszą w świecie technologię do robienia trójwymiarowych zdjęć przy pomocy iPhona z możliwością ich natychmiastowego udostępnienia w sieci.

Właśnie trwa światowy kongres technologii komórkowych (The 2010 Mobile World Congress), który w ub. roku przyciągnął blisko 50 tys. managerów z ponad 180 krajów. Na tegorocznej imprezie w Barcelonie nie zabrakło polskich technologii. Firma iPeachy (http://www.ipeachy.com) zaprezentowała aplikację uruchamianą na iPhonach, dzięki której można robić trójwymiarowe zdjęcia. Jest to pierwsza na świecie technologia tego typu. Na tym jednak nie koniec. Aplikacja bowiem współpracuje z inną polską technologią, która pozwala natychmiast udostępniać zrobione zdjęcia 3D użytkownikom Internetu. iPeachy połączyło rozwiązanie do generowania zdjęć 3D z platformą do zarządzania komunikacją (IntraOut), którą oferuje również polska firma, Edge Solutions (http://www.edge-solutions.net). W ten sposób, użytkownik nowej aplikacji iPeachy może z pomocą iPhona zrobić zdjęcie 3D, a następnie natychmiast wczytać je na wirtualny serwer IntraOut, gdzie jest ono udostępniane innym użytkownikom lub publikowane we wskazanych portalach, np. społecznościowych. Zdjęcia mogą też być po prostu archiwizowane na serwerze bez opcji udostępniania.

Opracowana przez Polaków platforma IntraOut (wykorzystująca technologię CommuniGate Systems) udostępniona w modelu SaaS, stanowi podstawę, na której inne firmy z pomysłem na własny biznes, takie jak np. iPeachy, mogą tworzyć nowatorskie, niszowe rozwiązania i oferować je jako niezależne marki i technologie – bez potrzeby ponoszenia znacznych kosztów i inwestycji w infrastrukturę sprzętową i oprogramowanie.


Źródło: Edge Solutions

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 9 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości