PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Polskie kłopoty BenQ

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/polskie-klopoty-benq-151.html
QR Code
Polskie kłopoty BenQ

Piotr Baranowski, 18 stycznia 2007, 14:01
Tagi: BenQ Mobile, Operatorzy

Dystrybutor telefonów BenQ-Siemens ma kłopot. Nie chcą z nim handlować operatorzy ani duże sieci dilerskie.

Kilka tygodni temu dystrybucję telefonów komórkowych BenQ-Siemens w Polsce i Europie Wschodniej przejęła firma Polconcept. Dietmar Lerch, prezes likwidowanej spółki BenQ Poland, zapewniał, że to dystrybutor o stabilnej pozycji i doświadczeniu na wielu europejskich rynkach. Problem w tym, że o firmie Polconcept nie słyszeli ani przedstawiciele operatorów komórkowych, ani największych sieci sprzedaży.

- Taka firma nie zwróciła się do nas z propozycją współpracy - mówi Adam Suchenek z biura prasowego Polkomtela.
Sytuacja wygląda podobnie w Centertelu i Polskiej Telefonii Cyfrowej. Według informacji zawartych w krajowym rejestrze sądowym firma Polconcept powstała w 2002 r., a jej prezesem jest... Katarzyna Lerch. To żona prezesa BenQ Poland. Co ciekawe, sam Dietmar Lerch był również do niedawna w zarządzie Polconcept. Na próżno jednak szukać informacji o firmie w internecie. Pracownicy BenQ Poland twierdzą, że nie mają żadnego kontaktu z Polconceptem.

Najwięksi dilerzy sieci komórkowych są zdziwieni przejęciem dystrybucji telefonów BenQ-Siemens przez nieznaną firmę. Większość z nich sceptycznie ocenia szansę powrotu telefonów tej marki na polski rynek. Szumne zapowiedzi rynkowej ekspansji zakończyły się wielką klapą. Czarę goryczy przelały kłopoty z serwisem telefonów produkowanych przez Tajwańczyków. Wiązanie się z nieznanym graczem to dla większości zbyt duże ryzyko.

- Pierwszy raz słyszę o firmie Polconcept. Telefony kupujemy bezpośrednio od producentów lub pewnych i stabilnych dystrybutorów - dodaje Dariusz Chlastawa, wiceprezes mPunktu, największego dilera sieci Plus.
Według nieoficjalnych informacji, Polconcept chce skupić się na sprzedaży telefonów na rynkach mniej wymagających, gdzie decyduje niska cena - m.in. na Białorusi czy w Kazachstanie.

Źródło: Puls Biznesu

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 13 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości