PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Ponad 14 mln aktywnych kart SIM w sieci Plus

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ponad-14-mln-aktywnych-kart-sim-w-sieci-plus-8687.html
QR Code
Ponad 14 mln aktywnych kart SIM w sieci Plus

Maciej Celmer, 2 marca 2011, 15:37
Tagi: Karta SIM (SIM), Plus

Plus zaktualizował dane dotyczące liczby użytkowników korzystających z usług sieci na koniec 2010 roku. Sieć posiadała ponad 14 mln klientów.

Według informacji przekazanych przez rzeczniczkę sieci Plus Katarzynę Meller dziennikowi Parkiet, Polkomtel wprowadził korektę liczby użytkowników korzystających z usług sieci.

Z wcześniejszych danych wynika, że Plus na końcu 2010 roku posiadał 13,74 mln aktywnych kart SIM. Liczba, po wprowadzeniu korekty wzrosła o ok 300 tysięcy kart SIM. Finalnie daje to wynik 14,056 mln użytkowników, z czego 7,46 mln to karty abonamentowe, a 6,596 mln to karty pre-paid.

Źródło: Parkiet

reklama

Ostatnie opinie internautów

dawid9222 2.03.2011 @ 15:49
Na jakiej zasadzie policzono tę ilość? Rozumiem, że liczono tylko aktywne karty, czyli takie których numer nie wygasł, po nieużywaniu ich przez rok. Ale gdyby wziąć pod uwagę, klientów którzy np. kupili starter, wykorzystali kwotę i porzucili numer, liczba ta byłaby zapewne mniejsza. Niemniej jednak ta liczba i tak jest bardzo imponująca. ;-) Wydawało mi się, że karty pre-paid, będą górować na abonamentem, a tu taka wyrównana walka ;)
koksik1000 2.03.2011 @ 16:19
Ciekawe jak ten wynik ma się do ogólnej liczby aktywnych kart sim ze wszystkich sieci, pod koniec 2008 roku było to 44 mln pod koniec 2010 mogła to być większa liczba, chciałbym porównać ten wynik z wynikami innych sieci ale mimo to wynik nie dziwi plus od wielu lat ma najlepsze oferty na rynku
omen 14 2.03.2011 @ 17:55
Nie myślałem, że Plus ma aż tyle klientów. Jestem naprawdę zdziwiony. Myślę, że około sześciu lat temu w całej Polsce nie było tyle kart sim. A tu proszę sama sieć Plus ma już ponad 14 mln klientów:D Jestem tylko ciekawy ile osób korzysta z orange, czy z playa. Gdybyśmy mieli dokładne liczby moglibyśmy wtedy dokładnie porównać która sieć komórkowa jest najpopularniejsza w Polsce. Chociaż sam myślę, że jest to orange, ale co do Plusa to naprawdę jestem zaskoczony.
Frasier 2.03.2011 @ 20:53
Statystyka to jedna z bardziej kreatywnych nauk. Nie ma standardów, każdy liczy jak chce i jak potrzebuje. Bo czy taki Mix to prepaid czy postpaid? jak klasyfikować aktywność karty? Dopóki aktywne są połączenia przychodzące? Operatorzy nie czyszczą baz na bieżąco.
@omen 14 - jest pewien portal, który prowadzi takie statystyki, ale na ile są one wiarygodne, tego nie wiedzą nawet oni sami. To wszystko jest opieranie się na strzępach informacji. O Polkomtelu wiadomo stosunkowo najwięcej, bo te dane można wyczytać z raportów giełdowych akcjonariuszy.
Orange jest najwiekszą siecią, pod każdym względem, potem Polkomtel, PTC (Era) i Play z 5 milionami klientów, ale z jednocześnie największym potencjałem martwych dusz. Liczą się wyniki finansowe, ARPU i inne. Nawet liczba klientów postapid nie jest tak istotna, bo kto wie ilu w takim Play to ci z abonamentem 1 zł? To wie tylko operator :-).
dawid9222 2.03.2011 @ 21:50
Tak sobie pomyślałem, że całkiem fajnie byłoby, gdyby stworzyć podobne zestawienie, lecz dla nieaktywnych kart sim pre-paid.
Na podstawie porzuconych numerów, można by oszacować liczbę niezadowolonych klientów. Oczywiście taki ranking nie oddawałby rzeczywistej liczby zawiedzionych klientów, ale myślę że byłoby to dość ciekawy ranking.
Naturalnie taki ranking byłoby bardzo ciężko utworzyć, niewspominając o innych problemach, bo przecież niekażde zrezygnowanie z numeru, wiąże się z niezadowoleniem. I oczywiście większe sieci będą miały większą liczbę nieaktywnych kart sim.

Ja to mam pomysły... =)
koksik1000 2.03.2011 @ 22:48
A tak z ciekawości to gdzie jest news o IPADZIE 2
Wanda 4.03.2011 @ 16:38
Frasier - właśnie, do jakiej kategorii dać klientów MIXów? Niby jest to prepaid, ale z drugiej strony forma zobowiązania terminowego. Nie bez powodu nazywa sie mix :), moim zdaniem lepiej liczyć ich do bazy abonamentów.
Inwestorów interesują różne rzeczy, wszystko zależy od tego w jakim terminie oczekują zysków. Jeżeli np. Polkomtel przejmą fundusze inwestycyjne, to bardzo prawdopodobne jest to, ze nastapi kontynuacja obecnej polityki - wyciskanie ile się da z obecnych klientów, aż się nie zniechęcą i nie odejdą. Polkometl jeżeli patrzeć tylko na wyniki finansowe okaże sie chyba najzdrowszym z operatorów, ale jeżeli patrzeć na rozwój bazy abonenckiej i ofertę jako taką - jest najgorszy.
Dlatego dla klientów Polkomtela najlepszy byłby inwestor branżowy. Pojawi sie nie tylko zysk w know how, ale tez np. możliwość tańszych zamówień aparatów i technologii w ramach jednej grupy, czy (na co czekam z utęsknieniem) tańsze połączenia zagraniczne do klientów operatora za granicą.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 10 i 7 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike Epic React... 19.04.2018, 09:31