PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Porozumienie pomiędzy Polkomtelem i BZWBK

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/porozumienie-pomiedzy-polkomtelem-i-bzwbk-8767.html
QR Code
Porozumienie pomiędzy Polkomtelem i BZWBK

Maciej Celmer, 14 marca 2011, 12:18
Tagi: BZ WBK, Plus, Polkomtel, współpraca

Polkomtel, operator sieci Plus, oraz Bank Zachodni WBK rozpoczynają współpracę w oparciu o strategiczne porozumienie dotyczące wspólnego rozwijania i dystrybuowania produktów finansowych wspieranych przez technologię mobilną. Celem porozumienia jest wprowadzanie na rynek unikalnych produktów i usług, łączących sferę finansową z możliwościami jakie daje nowoczesna telekomunikacja.

Celem inicjatywy jest wspólne poszukiwanie optymalnych rozwiązań, dzięki którym pojęcie „banku w komórce” nabierze dla klientów sieci Plus i Banku Zachodniego WBK nowego znaczenia.

Mateusz Morawiecki, Prezes Zarządu BZ WBK powiedział:

Bank Zachodni WBK od wielu lat jest liderem innowacji i nowych technologii w polskim sektorze bankowym. Jesteśmy pierwszym bankiem w Polsce, który udostępnił swoim klientom usługi bankowości elektronicznej, karty płatnicze z mikroprocesorem czy płatności zbliżeniowe PayPass. Od ponad roku mamy w naszej ofercie mobilny serwis usług bankowości elektronicznej, a współpraca z operatorem sieci Plus umożliwi nam zapewnienie naszym klientom nowej jakości zarządzania usługami bankowymi. Od wielu lat wyznaczamy trendy na rynku bankowym w Polsce, a dynamiczna sytuacja na rynku usług finansowych dopinguje nas do ciągłego poszukiwania nowych, unikalnych rozwiązań.


W ramach współpracy Banku Zachodniego WBK oraz Polkomtela, klientom sieci Plus zaoferowane zostanie specjalnie dedykowane konto osobiste wzbogacone o mobilne rozwiązania finansowe, dostępne za pomocą telefonii komórkowej takie, jak:
  • eBanking – usługi bankowości elektronicznej,
  • mBanking – bankowość mobilna,
  • smsBanking – dokonywanie transakcji za pomocą sms.


Krzysztof Kilian I Wiceprezes Polkomtel S.A. powiedział:
Spodziewamy się, że w początkowym okresie wspólną ofertą zainteresowani będą głównie klienci nastawieni na nowinki technologiczne, traktujący swój telefon komórkowy jak centrum zarządzania czasem, którzy zyskają w ten sposób możliwość zarządzania także swoimi finansami. Jesteśmy przekonani, że łącząc najlepsze z obu światów, finansów i telekomunikacji, stworzymy ofertę, która przekona szerokie grono klientów.

Prace wdrożeniowe w obszarze rozwoju produktów oraz ich komercjalizacji w sieci sprzedaży operatora będą prowadzone przez Polkomtel w ramach dedykowanej spółki zależnej Polkomtel Business Development. Spółka ta będzie koncentrowała się na wprowadzaniu produktów finansowych i ubezpieczeniowych wzbogaconych technologią mobilną do oferty operatora.

Źródło: Polkomtel

reklama

Ostatnie opinie internautów

M&M 14.03.2011 @ 21:06
BZWBK chyba wyrasta na lidera takich rozwiązań, ale bankowość to segment, w którym kopiowanie rozwiązań jest normą :-). Wystarczy, że innowacje BZWBK będą sukcesem i w ciągu 6-9 miesięcy zobaczymy je w innych bankach. Mam tylko nadzieję (choć wątpię), że Polkomtel rozszerzy definicję klientów do wszystkich swoich klientów. Czy to prepaid, czy abonament - bez znaczenia. Mam też nadzieję, że nie będą pakować tego "banku w komórce" jako jednej z domyśnie zainstalowanych aplikacji (czy nawet części simextra) w sprzedawanych telefonach. Ideałem byłoby, gdyby była to zwyczajna aplikacja do pobrania (za darmo) działająca na numerze Polkomtela z dowolnej oferty.
kwachu 16.03.2011 @ 13:13
Nam klientom taka wpsółpraca może wyjśc tylko na dobre :)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 12 i 8 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości