PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Posiedzenie Okrągłego Stołu Szerokopasmowego

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/posiedzenie-okraglego-stolu-szerokopasmowego-8739.html
QR Code
Posiedzenie Okrągłego Stołu Szerokopasmowego

Maciej Celmer, 10 marca 2011, 08:53
Tagi: Ministerstwo Infrastruktury

Wczoraj, w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury odbyło się kolejne posiedzenie Okrągłego Stołu Szerokopasmowego. Przewodniczyła mu podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Magdalena Gaj.

Spotkania stanowią platformę wymiany wiedzy i doświadczeń dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego zaangażowanych w realizację inwestycji współfinansowanych z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej oraz Regionalnych Programów Operacyjnych, przedstawicieli sektora telekomunikacyjnego w tym operatorów telekomunikacyjnych, a także przedsiębiorców zajmujących się budową infrastruktury telekomunikacyjnej.

Wiceminister Magdalena Gaj w swoim wystąpieniu poinformowała zebranych o reaktywacji prac Międzyresortowego Zespołu ds. Realizacji Programu „Polska Cyfrowa”, którego jednym z najważniejszych zadań będzie koordynacja działań administracji rządowej nakierowanych na szeroko rozumianą e-integrację.

Gaj zwróciła także uwagę na fakt, że Ministerstwo Infrastruktury jako właściwe w zakresie rozwoju sieci szerokopasmowych, realizowało będzie Projekt Systemowy, w ramach którego jednostki samorządu terytorialnego otrzymają wsparcie w zakresie realizacji projektów teleinformatycznych.

Podsumowując obrady, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury zwróciła się do przedsiębiorców telekomunikacyjnych o opracowanie i przedstawienie na kolejnym spotkaniu Okrągłego Stołu modeli współpracy sektora prywatnego z jednostkami samorządu terytorialnego. Zapraszając do współpracy przedstawicieli samorządu terytorialnego, wiceminister apelowała o identyfikację problemów i trudności napotykanych w procesie realizacji inwestycji teleinformatycznych.

Źródło: MI

reklama

Ostatnie opinie internautów

kamilxy 10.03.2011 @ 10:13
Wspaniale, to przykład dobrej współpracy między administracją rządową, samorządową i przedsiębiorcami. Niewiele dziedzin z wyłączeniem wymienionej w artykule branży teleinformatycznej może się pochwalić taką współpracą. Skoro cyfryzacja jest celem strategicznym Unii to można się było spodziewać, że pojawią się też działania w kierunku realizacji tego celu:)
pozdrawiam
Wanda 10.03.2011 @ 13:16
kamilxy - efekty tej wspólpracy nie są zadowalające. Brakuje regulacji i ogólnie pomysłu na wykorzystanie tak zbudowanej sieci. Często sa to ograniczenia komercyjnego zastosowania... Operatorzy powinni sie ubiegać o dotacje, tak, aby zwiększyć dostepnosć swoich usług. Wymogiem dotacji byłaby inwestycja w obszary mniej atrakyjne (dla części kwoty). Wtedy taki operator dociera z pełnowartościową siecią i ofertą do klientów, ktorzy bez pomocy dotacji byliby poza jego zasięgiem.
Na razie powstają "potworki", kilka miesięcy temu czytałam o takiej inwestycji w bodajże Elblągu. Marnowanie pieniedzy, a przede wszystkim marnowanie kabla, który już został położony.
kamilxy 10.03.2011 @ 17:37
Chodzi mi o to, że niewiele branży w jakikolwiek sposób współpracuje z władzami, a telekomunikacja tak - i to trzeba pochwalić. Jak mówi artykuł: podsekretarz stanu zwróciła się do przedsiębiorców telekomunikacyjnych o opracowanie i przedstawienie na kolejnym spotkaniu Okrągłego Stołu modeli współpracy sektora prywatnego z jednostkami samorządu terytorialnego. Jest progres i bardzo dobrze : )
pozdrawiam : )

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości