PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Potrójna efektywność dzięki LG-KF700

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/potrojna-efektywnosc-dzieki-lg-kf700-3348.html
QR Code
Potrójna efektywność dzięki LG-KF700

Michał Gruszka, 12 lutego 2008, 10:44
Tagi: LG, LG Electronics, nowy telefon

Firma LG, prezentuje nowy telefon multimedialny LG-KF700 obsługujący trzy funkcje wprowadzania danych. Telefon jest wyposażony w wyjątkowo intuicyjny interfejs użytkownika, zapewniający błyskawiczny dostęp do poszczególnych funkcji.

Model LG-KF700 jako pierwszy na świecie obsługuje trzy odrębne metody wprowadzania danych – za pomocą 3-calowego ekranu dotykowego, klawiatury alfanumerycznej i pokrętła skrótów (typu scroll). Każda z tych metod jest przypisana do zadań, w których zapewnia największą wydajność, dzięki temu interfejs użytkownika opracowany przez firmę LG jest niezwykle intuicyjny. Zoptymalizowana nawigacja umożliwia użytkownikom błyskawiczny dostęp do funkcji telefonu.

dr Skott Ahn, prezes zarządu firmy LG Electronics Mobile Communications. powiedział:

Użytkownicy naszych telefonów pragnęli modelu wyposażonego w bogate funkcje multimedialne, ale nie wymagającego uczenia się na pamięć struktury menu.
Model LG-KF700 został zaprojektowany zgodnie z tymi życzeniami. Nasze wewnętrzne badania wykazały, że trudno dostępne funkcje multimedialne telefonów są często po prostu nieużywane. W wielu telefonach funkcje te są głęboko ukryte w menu, a dotarcie do nich wymaga zbyt wiele czasu i wysiłku. W modelu LG-KF700 wyeliminowano niekończące się listy opcji. Interfejs użytkownika jest prosty, a dane można wprowadzać na wiele sposobób.

Firma LG zyskała już pozycję lidera na rynku telefonów z interfejsem dotykowym,
a 3-calowy, szerokoekranowy wyświetlacz LG-KF700 nie tylko zapewnia prosty dostęp do funkcji, lecz również ma idealne zastosowanie przy oglądaniu filmów lub przeglądaniu Internetu.

Na głównym ekranie telefonu dostępne są przydatne aplikacje, takie jak kalendarz, terminarz i notatnik. Wystarczy tylko dotknąć palcem odpowiednią ikonę. Duży ekran dotykowy umożliwia wyświetlanie dostosowanego do potrzeb interfejsu telefonu, dzięki czemu użytkownicy nie muszą używać wyłącznie przycisków przypisanych do funkcji.

Pokrętło skrótów (typu scroll) na tylnej obudowie telefonu służy do szybkiego przewijania sześciu wybranych przez użytkownika funkcji. Na ekranie wyświetlane jest wirtualne pokrętło, więc użytkownik nie musi tracić czasu na przeszukiwanie różnych menu.

Można to zrobić w dowolnej chwili i w każdej aplikacji, a nie tylko wówczas, gdy telefon nie jest aktywny. Pokrętła skrótów można również używać do przewijania stron internetowych lub wiadomości e-mail, regulowania głośności i innych zastosowań, w których pokrętło jest najporęczniejsze.

W wielu nowych telefonach z ekranem dotykowym niedostępne stały się dawniej powszechnie stosowane funkcje, takie jak klawiatura alfanumeryczna. Użytkownicy telefonów LG uznają jednak klawiaturę za niezbędny element urządzenia, ponieważ znacznie upraszcza wykonywanie połączeń telefonicznych i wpisywanie wiadomości tekstowych. W związku z tym model LG-KF700 został wyposażony w wysuwaną klawiaturę alfanumeryczną.

Metody wprowadzania danych zastosowane w modelu LG-KF700 zapewniają jeszcze większą wygodę i prostotę użytkowania telefonu. Podczas przeglądania Internetu na szerokim ekranie dotykowym pokrętło umożliwia powiększanie i zmniejszanie wyświetlanych stron. W przypadku wysyłania wiadomości tekstowych klawiatura alfanumeryczna pozwala wpisać wszystkie litery, a często używane symbole są bezpośrednio dostępne na ekranie dotykowym. Symbole te zmieniają się w zależności od sposobu pisania wiadomości tekstowych przez użytkownika.

Jedną z najważniejszych funkcji multimedialnych telefonu LG-KF700 jest zaawansowana przeglądarka internetowa, zapewniająca pełny dostęp do wyszukiwarki Google oraz serwisów Google Blogs, Gmail, Google Maps i YouTube. Obsługa sieci 3G HSDPA* zapewnia szybkie przeglądanie Internetu i umożliwia korzystanie z innych funkcji, takich jak wideotelefonia. Ponadto telefon wyposażony jest w odtwarzacz MP3, odtwarzacz plików wideo w formacie MPEG4, aparat fotograficzny o rozdzielczości 3.0 megapikseli, moduł Bluetooth i wiele innych funkcji. Mimo bogactwa funkcji multimedialnych telefon jest smukły i elegancki, a jego wygląd jest wręcz minimalistycznie prosty.

Firma LG zaprezentowała telefon LG-KF700 na konferencji GSMA Mobile World Congress 2008 w Barcelonie. Telefon trafi do sprzedaży w Europie w połowie marca, a na innych rynkach będzie dostępny w kolejnych miesiącach.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości