PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Potwierdza się pozycja Plusa

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/potwierdza-sie-pozycja-plusa-2361.html
QR Code
Potwierdza się pozycja Plusa

Michał Gruszka, 24 października 2007, 12:17
Tagi: Era, GUS, Orange, Plus, statystyki

Z wyliczeń Gazety Prawnej wynika, że liderem rynku, pod względem posiadanych użytkowników, może być komórkowa sieć Plus. Od swoich konkurentów znacznie odbiega sieć Era.

Według szacunków Gazety Prawnej, Polkomtel, operator komórkowej sieci Plus i Sami Swoi, trzeci kwartał 2007 roku zakończył z liczbą ponad 13,4 mln użytkowników. Z kolei PTK Centertel, operator sieci Orange, może pocieszyć się liczbą o kilka tysięcy mniejszą. Różnica między tymi operatorami nie powinna być duża.

Jednak na tle swoich największych konkurentów najbardziej blado wypada Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era i Heyah, która trzeci kwartał powinna zakończyć liczbą 12,8 mln użytkowników, wynika z szacunków Gazety Prawnej. Sieć Play wrzesień zakończyła liczbą około 460 tys. klientów.

Jeśli szacunki Gazety potwierdzą się oznaczać to będzie, że udziały w rynku Plusa oraz Orange są na zbliżonym poziomie (po ok. 33,4 proc.), Era – 31,9 proc., a Play – 1,1 proc. W ciągu najbliższych dni poznamy konkretne dane operatorów.

Źródło: Gazeta Parawna, Media2

reklama

Ostatnie opinie internautów

Maniek 24.10.2007 @ 16:12
To było do przewidzenia. Nie myślałem tylko że aż tak szybko to nastąpi.
raf 24.10.2007 @ 18:24
Play będzie piąc się w góre, obecnie najlepsza oferta, zarówno w prepaid jak i abonamencie.
taren 24.10.2007 @ 19:32
Maniek wyluzuj to sa tylko szacunki gazety, takie szacunki kazdy moze zrobic.Sa potrzebne oficjalne informacje ze strony operatorow narazie oficjalnym liderem pozostaje już od dłuzszego czasu pomarańcza moze się to zmieni może nie cieżko przewidziec.W plusie jest simplus w pomaranczy go, pop i music plus jednak moze ich nie przescignac
realista 25.10.2007 @ 10:52
Ludzie czy wy jestescie slepi? Orange na potege rozdaje karty pre-paidowe czym sobie podbija statystyki, Plus jest liderem w ilosci aktywnych kart i nie ma co sie tutaj oszukiwac.
Co do wypowiedzi raf'a to juz raz ktos komentowal taka wypowiedz i powiem to samo co ta osoba:
Nie potrzebujemy tutaj troli, ktorzy na zlecenie firmy pracujacej dla Playa, piszą bzdury tylko po to żeby pisać. Ludzie jezeli chcecie wykonywać tą rootę dobrze to się przykładajcie! Znajdźcie mocne strony operatora ktorego reklamujecie i slabe tego z ktorym chcecie porownywac. Piszcie merytoryczne wypowiedzi, a nie na zasadzie "ciemny lud to kupi" (jak widac po ostatnich wyborach jednak ten poslki lud nie taki ciemny).
ruffi 25.10.2007 @ 13:33
Plus juz dawno nieoficjalnie objał role lidera, chociaz wystarczy spojrzec na to jak ta siec si erozwija, ciagle wprowadza cos nowego-taryfe dla kobiet, Plusphone, teraz serwis informacyjno-rozrywkowy na telefon Plus.pl, i do własnie daje mu range lidera.
Maniek 25.10.2007 @ 14:49
Zgadzam się z wypowiedzią realista.

@taren
Przecież widzę że to szacunki Gazety Prawnej. Ale pewny jestem (jak również większość analityków) że Plus obejmie pozycje lidera w aktywnych kartach sim. Nie przypus*****em że to będzie aż tak szybko. Bardziej odstawiałem IVQ. A Orange... Szkoda gadać. Znam osoby które nazamawiały po 15 darmowych starterów i nie korzystają z nich wcale. Sam takie dwa posiadam:D
azer 25.10.2007 @ 21:58
ludzie wyzej maja racje, rozdawac za darmo to kazdy wezmie, tez mi nabijanie sobie w rankingach a tacy co biora i tak potem wyrzuca i maja takich klientow co wydzwonia co na karcie jest i do kosza:D...
Centrtel_@ 25.10.2007 @ 22:55
No to jestescie w błędzie ... wg PTK liczba klientów do 15 października wyniosła 15,3 mln.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 9 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16