PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Powołano grupę Open Handset Alliance

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/powolano-grupe-open-handset-alliance-2470.html
QR Code
Powołano grupę Open Handset Alliance

Michał Gruszka, 6 listopada 2007, 11:32 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 6 listopada 2007 o 11:39)
Tagi: Google, HTC, Motorola, Open Handset Alliance, Qualcomm, T-Mobile

Szeroka koalicja wiodących firm działających w branży technologii i komunikacji bezprzewodowej połączyła siły i ogłosiła powstanie Androida – pierwszej otwartej i kompleksowej platformy dla urządzeń mobilnych. Firmy Google Inc., T-Mobile, HTC, Qualcomm, Motorola i inne współpracowały nad rozwojem Androida w ramach Open Handset Alliance, międzynarodowej koalicji liderów technologii branży mobilnej.

Wspólnym celem koalicji jest wspomaganie innowacji w dziedzinie urządzeń komórkowych poprzez dostarczanie klientom urządzeń wygodniejszych w obsłudze niż oparte na dzisiejszych platformach komórkowych. Udostępniając projektantom wyższy poziom otwartości, który umożliwi wydajniejszą współpracę, Android skróci czas wprowadzania do użytku nowych, atrakcyjnych usług komórkowych.
 
Na całym świecie są już prawie trzy miliardy użytkowników telefonów komórkowych, które stały się najpowszechniejszymi urządzeniami komunikacyjnymi. Jednak brak współdziałania na odpowiednim poziomie stwarza wyzwania dla projektantów, operatorów i producentów aparatów, utrudniając szybką reakcję na stale zmieniające się potrzeby klientów telefonii komórkowej. Dzięki platformie Android, projektanci, operatorzy sieci i producenci aparatów będą lepiej przygotowani do szybkiego i tańszego wprowadzania innowacji na rynek. Owocem współpracy będzie bezprecedensowa platforma mobilna, za pośrednictwem której operatorzy sieci i producenci będą mogli dostarczyć klientom lepsze, bardziej zindywidualizowane i elastyczne usługi w ramach sieci komórkowych.
 
Open Handset Alliance tworzą 34 firmy, których celem jest opracowanie technologii, które istotnie zmniejszą koszty rozwoju, dystrybucji urządzeń i usług komórkowych. Platforma Android jest pierwszym krokiem w tym kierunku w pełni zintegrowanym zestawem oprogramowania dla urządzeń komórkowych, w skład którego wchodzi system operacyjny, oprogramowanie pośrednie (tzw. middleware), łatwy w obsłudze interfejs i aplikacje. Konsumenci mogą spodziewać się pierwszych telefonów na platformie Android w drugiej połowie 2008 roku.
 
Platforma Android będzie udostępniana w ramach jednego z najbardziej progresywnych, otwartych i przyjaznych projektantom systemów licencjonowania, który daje operatorom sieci i producentom znaczy zakres wolności i elastyczności w projektowaniu produktów. W przyszłym tygodniu koalicja udostępni zestaw do budowy oprogramowania (SDK), który zapewni projektantom narzędzie niezbędne do tworzenia innowacyjnych i atrakcyjnych aplikacji dla nowej platformy.
 
Platforma Android obiecuje bezprecedensowe korzyści konsumentom, projektantom i producentom urządzeń i usług komórkowych. Producenci aparatów i operatorzy sieci będą mogli dostosowywać Androida tak, by ułatwiał szybsze i tańsze wprowadzanie nowych produktów na rynek. Projektanci uzyskają pełen dostęp do wszystkich funkcji i narzędzi aparatów, co pozwoli przygotowywać atrakcyjniejsze i łatwiejsze w użyciu usługi. Dzięki nowej platformie, internetowy model projektowania zostanie wprowadzony do branży komórkowej. Konsumenci na całym świecie uzyskają dostęp do tańszych urządzeń mobilnych oferujących bardziej atrakcyjne usługi, aplikacje internetowe i łatwiejsze interfejsy, co przełoży się na zwiększenie atrakcyjności technologii mobilnych.

Otwarte oprogramowanie, otwarte urządzenia, otwarty ekosystem

prezes zarządu i dyrektor generalny Google Eric Schmidt powiedział:

Współpraca pomoże rozwinąć potencjał technologii mobilnych dla miliardów użytkowników na całym świecie. To świeże podejście, które wspiera innowację w branży mobilnej i pomoże ukształtować nowe środowisko, które zmieni sposób korzystania i współdzielenia informacji. Dzisiejsza zapowiedź dotyczy rzeczy bardziej ambitnej niż bieżące spekulacje prasy o ‘telefonie Google’. Mamy nadzieję, że potężna platforma, którą prezentujemy stanie się podstawą tysięcy różnych modeli telefonów.


René Obermann, dyrektor generalny Deutsche Telekom, spółki-matki T-Mobile. powiedział:
Jako członek-założyciel Open Handset Alliance, T-Mobile dąży do innowacji i budowy otwartej platformy dla usług bezprzewodowych, która sprosta szybko ewoluującym potrzebom klientów. Google jest ważnym partnerem T-Mobile, z którym wspólnie budujemy przełomowe rozwiązania, dzięki którym klienci T-Mobile w Stanach Zjednoczonych i Europie uzyskają dostęp do nowych bezprzewodowych usług internetowych i sieci Web 2.0 w 2008 roku.


Peter Chou, dyrektor generalny HTC Corp. powiedział:
Znakiem rozpoznawczym HTC w branży komórkowej jest umiejętność wprowadzania innowacji do szerokiego asortymentu urządzeń mobilnych, doskonale dopasowanych do potrzeb poszczególnych użytkowników. Nasze uczestnictwo w Open Handset Alliance oraz wykorzystanie platformy Android w drugiej połowie 2008 roku umożliwi rozbudowę portfela urządzeń o nową kategorię internetowych telefonów komórkowych, która zmieni kształt branży mobilnej i zmieni oczekiwania użytkowników wobec urządzeń tej kategorii.


dr Paul E. Jacobs, dyrektor generalny Qualcomm. powiedział:
Konwergencja branży bezprzewodowej i internetowej tworzy nowe możliwości współpracy, ewoluujące modele gospodarcze i napędy innowacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w Open Handset Alliance, której misją jest budowa wiodącej, otwartej platformy aplikacji dla sieci 3G. Rozpowszechnienie aparatów komórkowych opartych na otwartych standardach umożliwi tworzenie atrakcyjnych usług i urządzeń. Wobec takiej perspektywy, angażujemy środki badawcze i finansowe umożliwiające rozwój platformy Android i udostępnianie nowych, sieciowych usług i rozwiązań w naszych układach.


Ed Zander, prezes zarządu i dyrektor generalny Motorola, Inc. powiedział:
Motorola od dawna wspiera rozwój otwartego oprogramowania dla platform mobilnych. Dziś kontynuujemy te działania, dołączając do Google i innych firm w ramach Open Handset Alliance i platformy Android. Motorola zamierza wykorzystać platformę Android do tworzeniach nowych, bogatych usług sieciowych i interfejsów użytkownika w przyszłych produktach Motorola.

Więcej informacji o Open Handset Alliance na stronie http://www.openhandsetalliance.com
 
Google
Innowacyjne technologie wyszukiwania Google codziennie dostarczają informacje milionom ludzi na całym świecie. Firmę założyli w 1998 roku dwaj doktoranci Stanford - Larry Page i Sergiej Brin. Dziś Google jest najważniejszą firmą internetową na wszystkich ważniejszych globalnych rynkach. Program ukierunkowanej reklamy Google dostarcza małym i dużym przedsiębiorstwom wymierne korzyści, stanowiąc jednocześnie atrakcyjną ofertę dla użytkowników sieci. Google ma siedzibę w Krzemowej Dolinie i filie w obu Amerykach, Europie i Azji. Więcej informacji na stronie http://www.google.com.

T-Mobile
T-Mobile jest jedną wiodących światowych firm w dziedzinie komunikacji komórkowej. Jest jednym z trzech strategicznych pionów Deutsche Telekom, a polem jej działania są najbardziej dynamiczne rynki Europy i Stanów Zjednoczonych. Według stanu na dzień 30 czerwca 2007, spółki grupy Deutsche Telekom obsługiwały niemal 112 milionów klientów komórkowych na całym świecie. Wspólna platforma technologiczna oparta jest na GSM – najbardziej rozpowszechnionym standardzie cyfrowej komunikacji bezprzewodowej. T-Mobile jest również jedyną siecią komórkową zapewniającą nieprzerwaną obsługę klientów po obu stronach Atlantyku.

HTC
Założona w 1997 roku firma HTC Corp. (HTC) projektuje, produkuje i sprzedaje innowacyjne, bogato wyposażone wielofunkcyjne telefony komórkowe i urządzenia PDA z funkcją telefonowania. Firma posiada silne zaplecze badawczo-rozwojowe i jest pionierem wielu rozwiązań konstrukcyjnych i innowacji produktowych; oferuje najnowocześniejsze urządzenia PDA i wielofunkcyjne telefony komórkowe operatorom telefonii komórkowej i dystrybutorom w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji. Urządzenia dostępne są zarówno pod marką HTC jak i w postaci dostosowanej do wymogów operatorów i innych partnerów handlowych. HTC jest jedną z najszybciej rozwijających się firm na rynku urządzeń mobilnych. Firma notowana jest na giełdzie papierów wartościowych na Tajwanie. Więcej informacji o HTC na stronie www.htc.com.

Qualcomm
Qualcomm Incorporated http://www.qualcomm.com jest wiodącym projektantem i dostawcą innowacyjnych produktów i usług w dziedzinie bezprzewodowej komunikacji cyfrowej w oparciu o CDMA i inne zaawansowane technologie. Qualcomm ma siedzibę w San Diego w Kalifornii i jest spółką notowaną w rankingu S&P 500 i 2007 FORTUNE 500®. Akcje spółki notowane są na giełdzie Nasdaq ®, symbol QCOM.

Motorola
Motorola jest znana na całym świecie z innowacji i wiodących rozwiązań w dziedzinie bezprzewodowej, szerokopasmowej komunikacji. Firmę inspiruje wizja nieprzerwanej mobilnej komunikacji, a jej zadaniem jest dostarczanie rozwiązań, pozwalających ludziom łączyć się i uzyskiwać dostęp do informacji i rozrywki. Firma tworzy produkty, usługi i sieci je obsługujące, a także oferuje pełną obsługę wspierającą. Motorola jest notowana w rankingu Fortune 100, a wartość jej sprzedaży w roku 2006 sięgnęła 42,8 mld USD. Więcej informacji o firmie, jej pracownikach i innowacjach na stronie http://www.motorola.com/.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 11 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości