PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Premiery na Off Plus Camera

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/premiery-na-off-plus-camera-8973.html
QR Code
Premiery na Off Plus Camera

Maciej Celmer, 11 kwietnia 2011, 08:38
Tagi: Off Plus Camera, Plus, Polkomtel

Od piątku w Krakowie trwa Festiwal Off Plus Camera. Jest to już IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera, którego tytularnym sponsorem jest sieć Plus.

Swoją premierę będzie miał na tegorocznym festiwalu film „Długi Marsz 70 lat później", będący dziennikiem podróży uczestników wyprawy „Long Walk Plus Expedition”, odbytej śladami bohaterów książki Sławomira Rawicza „Długi marsz”, opisującej ucieczkę grupy więźniów z sowieckiego łagru.

Przez dziesięć festiwalowych dni pokazanych zostanie blisko sto premierowych filmów z całego świata, w większości realizowanych obok kinematografii głównego nurtu. Filmów niepokornych, niepoddających się łatwej ocenie, prowokujących do dyskusji. Jednym z głównych celów krakowskiego festiwalu jest wspieranie młodych zdolnych reżyserów z całego świata, którzy są dopiero na początku kariery. Jak co roku jeden z nich wyjedzie z Krakowa z Krakowską Nagrodą Filmową, bogatszy o 100 tysięcy dolarów.

Drugiego dnia festiwalu, w sobotę 9 kwietnia, o godzinie 18.00, w krakowskim kinie Ars w ramach pokazów specjalnych odbyła się premiera polskiego filmu dokumentalnego „Długi Marsz 70 lat później" w reżyserii Marcina Mamonia. Po premierze odbyło się spotkanie z bohaterami filmu, trzema młodymi polskimi podróżnikami, którzy w hołdzie odważnym uciekinierom z sowieckiego łagru przemierzyli prawie 8 tysięcy kilometrów z północnej Syberii aż do Kalkuty w Indiach.

Wyprawa pod nazwą „Long Walk Plus Expedition” trwała od 14 maja do 11 listopada 2010 roku i była podzielona na cztery etapy: wodny, pieszy, konny i rowerowy. Przewodnikiem podróżników była powieść Sławomira Rawicza „Długi marsz”, uzupełniona relacją Witolda Glińskiego, uciekiniera z łagru w Jakucji, z którym bohaterowie filmu spotkali się przed wyprawą.

Tomasz Grzywaczewski, Bartosz Malinowski i Filip Drożdż (operator kamery) postanawiają przedrzeć się przez odludne obszary Azji, aby współczesny świat nie zapomniał o ofiarach sowieckich łagrów i heroizmie tych, dla których najwyższą wartością była wolność. Sponsorem wyprawy „Long Walk Plus Expedition” oraz filmu dokumentalnego „Długi Marsz 70 lat później" jest operator sieci Plus.

Operator sieci Plus wspólnie z organizatorami festiwalu Off Plus Camera przygotował dla abonentów sieci Plus specjalny rabat na pokazy filmowe w ramach tegorocznej edycji festiwalu. Za wysłanie bezpłatnego SMS-a o treści "Plus" na numer 80 030 oferowane jest 20% zniżki na karnet dzienny lub wybrane dwa filmy prezentowane danego dnia festiwalowego.

Promocja trwa przez cały czas festiwalu, czyli od 8 do 17 kwietnia br. Po wysłaniu SMS-a jego nadawcy zostanie przesłana specjalna informacja zwrotna, którą należy pokazać w kasie Centrum Festiwalowego Off Plus Camera w Krakowie - Pałac pod Baranami, Rynek Główny 27. Szczegółowe informacje o akcji „SMSki filmowe Off Plus Camera 2011" dostępne są na stronie http://www.plus.pl/ZnizkiOffPlusCamera/.

Źródło: Plus

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 13 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości