PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Prezentacja oferty All Inclusive dla Firm

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/prezentacja-oferty-all-inclusive-dla-firm-8761.html
QR Code
Prezentacja oferty All Inclusive dla Firm

Maciej Celmer, 14 marca 2011, 10:41 (ostatnio zmodyfikowano w poniedziałek, 14 marca 2011 o 10:42)
Tagi: All Inclusive, All Inclusive MAX, Play

Play zaprezentował nową ofertę All Inclusive dla Firm. Operator zapowiadał, że jest ona bardzo konkurencyjna. Pora się o tym przekonać.

Źródło: Play

reklama

Ostatnie opinie internautów

M&M 14.03.2011 @ 11:07
Z oceną warto poczekać do regulaminów, bo one o wszystkim zadecydują. Weźmy taką ofertę VIP. Na papierze to jest spełnienie marzeń tych wszystkich firemek nękających nas zaproszeniami na prezentacje i różnymi genialnymi ofertami. Ciekaw jestem jednak zapisów regulaminowych, bo pamiętajcie, że Play musi znaleźć sposób obrony przed nadużyciami. Nadużyciami w postaci np. bramek FCT: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bramka_GSM. To urządzenie, które jest przekleństwem dla operatorów. Korzystają z niego różni nieuczciwi operatorzy VoIP. Działa to na zasadzie najkorzystniejszego zestawiania (często darmowego) połączeń w ramach jakiejś sieci. Można to nazwać formą wdzwaniania. Dlatego spodziewam się limitu kiludziesięciu tysięcy minut. Zwykli użytkownicy nie zauważą różnicy, a byłąby to przeszkoda dla nadużyć.
Te bramki były też powodem tego, że przez jakiś czas nie można było dodzwonić się z Play do sieci wRodzinie (nadużycia MTR). Orange także motywowało to okrojeniem którejś z ofert ze stacj.
M&M 14.03.2011 @ 11:13
cd:
W oczekiwaniu na regulaminy dodam jeszcze, że oferta VIP jest rewolucyjna. rewolucyjne jednak nie jest to co ona oferuje, bo podobne pakiety kwotowe, ze stawkami za minutę rzędu kilku-kilkunatu gorszy wszyscy operatorzy oferowali od dawna. Oferowali jednak klientom korporacyjnym, przez których rozumiem podmioty biorące po kilkaset, a nawet kilka tysięcy kart... Dla nich oferty sa po prostu bajkowe.
Rewolucyjne jest wyjście z ofertą do każdego kto ma REGON. Masz status firmy - możesz brać i nie ma znaczenia czy to będzie twoja jedyna karta z Play.
Podoba mi się pakiet 2GB, z późniejszym tzw. "lejkiem". Zapewni komfort psychiczny - brak koeniczności patrzenia na billing, liczenia minuti MB...Fajnie, że dali tam też nieograniczone GoldenLine i LinkedIn. W grafice SMS nie jest opisany jako do wszystkich sieci, ale może to przeoczenie.
W każdym razie sądzę, że z tego korzystać bedą nie tyle szefowie, co działy wydzwaniajace po klientach od 8 do 20 - przy ich ruchu to się opłaci
M&M 14.03.2011 @ 11:19
Tekst o FCT (bramka GSM) i wyłączeniu w Orange. Co prawda nie wierzę w to tłumaczenie, bo wystarczyło wprowadzić odpowiednie limity (np. odnośnie liczby numerów), niż zastosować prostsze rozwiązanie i wyłączyć pakiet. Orange ma historię dziwnych tłumaczeń (słynne czerwone lampki), ale lektura uświadomi jak dużym problemem może być FCT: http://bit.ly/fkJblN
"Drodzy, zmiana zasad obowiązywania pakietu 1000 minut związana jest z nadużyciem pakietu w urządzeniach typu Fixed Cellular Terminal. FCT jest urządzeniem komórkowym z własną kartą SIM, które może być podłączone np. do sieci stacjonarnej. Działanie tych urządzeń, oprócz strat finansowych, powoduje duże obciążenie sieci, co prowadzi do pogorszenia jakości połączeń, a w niektórych obszarach nawet braku możliwości ich nawiązania. Aby zminimalizować negatywny wpływ FCT na sieć, zdecydowaliśmy się na wykluczenie numerów stacjonarnych z pakietu....
M&M 14.03.2011 @ 11:20
Wykorzystywanie FCT, według nas, jak również pozostałych operatorów, jest nieuczciwe, jednak do tej pory nie zostało prawnie uregulowane. Reprezentująca operatorów PIIiT kilkakrotnie kierowała wnioski do UKE o prawne zablokowanie możliwości wykorzystywania tych urządzeń. Przedsiębiorca mający wykupione karty SIM w Orange staje się dodatkowym pośrednikiem w ruchu telekomunikacyjnym, wykorzystując w tym celu karty SIM operatora oraz urządzenia do transmisji danych (bramki VOIP). Celem takiego działania jest uzyskanie korzyści majątkowej wynikającej z różnicy pomiędzy ceną, za jaką korzysta z usług telekomunikacyjnych świadczonych przez Orange (bezpłatne lub bardzo tanie połączenia wewnątrz sieci) a ceną, za jaką odsprzedaje te usługi innym przedsiębiorcom zajmującym się działalnością telekomunikacyjną."
Ciekawe jak Play przygotował się na obronę przed tym.
frasier 14.03.2011 @ 12:00
Oferta VIP to nowa jakosc dla mniejszych firm. pytanie tylko jak duza ich czesc tego potrzebuje. 250 zl to naprawde wysoki abonament i musi byc naprawde konkretny powod, zeby go mial jakis,pracownik. Jak znajde,chwile to przyjrze sie pozostalym/bez pl zn
Lukas 16.03.2011 @ 13:06
Niestety z regulaminu wynika, że internet jest darmowy tylko na nadajnikach Playa. Zatem gorzej niż w taryfach indywidualnych.
M&M 17.03.2011 @ 17:23
@Lukas - jest to przepis na piękną katastrofę :-). Na pewno dojdzie do kilku zdziwień, kiedy ktoś wyjedzie ze "strefy taniego internetu". Mam nadzieję, że blokowanie transferu w roamingu w końcu działa lepiej i że przedstawicile będą uczciwie informować o tym ograniczeniu. Bez tego stracą sporo na wizerunku. Jestem optymistą, jeżeli chodzi o takie informowanie - w biznesie, w odróżnieniu od masowego klienta indywidualnego, większe znaczenie mają relacje i jakość obsługi. Fakt, zupełnie mali nie dostaja swojego opiekuna, ale moze pracownicy Play dostali wytyczne co do wiekszej "szczerości" odnośnie oferty. Jeżeli nadal jest podejście - nie mówię nic ponad to o co zapyta klient, to może być różnie.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 2 i 11 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości