PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Prezes Netii nie zgadza się z szefostwem TP

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/prezes-netii-nie-zgadza-sie-z-szefostwem-tp-5260.html
QR Code
Prezes Netii nie zgadza się z szefostwem TP

Piotr Baranowski, 22 grudnia 2008, 13:33
Tagi: Grupa TP, Netia, Telekomunikacja Polska (TP SA)

Mirosław Godlewski, prezes Netii, jest zaskoczony słowami przedstawicieli Telekomunikacji Polskiej, którzy twierdzą, że podział TP źle wpłynie na polską telekomunikację.

Mirosław Godlewski, prezes Netii powiedział:

Separacja funkcjonalna wyeliminuje zdecydowaną większość problemów, jakie operatorzy alternatywni mają podczas współpracy z Telekomunikacją Polską.


Prezes zauważa, że Telekomunikacja Polska nie traktuje alternatywnych operatorów jak klientów, ale wyłącznie jak konkurentów, którym trzeba utrudniać życie.


Mirosław Godlewski, prezes Netii powiedział:
Podział zwiększy konkurencję, a konkurencja wymusi inwestycje. Na wszystkich rynkach, gdzie wprowadzono podział lub rzeczywiście umożliwiono dostęp do pętli lokalnych, inwestycje wzrosły. Uśmiech politowania wzbudzają u mnie pełne patosu słowa przedstawicieli TP, że podział nie będzie dobry dla Polski, bo wstrzyma inwestycje TP, których Polska potrzebuje.

Proponowany przez Telekomunikację Polską plan zmian wewnątrz spółki, który byłby tańszy od separacji funkcjonalnej prezes Netii nazywa krótko - jest to taktyka mydlenia oczu i opóźniania jedynego rozsądnego rozwiązania, sprawdzonego na innych rynkach.

reklama

Ostatnie opinie internautów

krzychu.pl 25.12.2008 @ 14:30
Słowa prezesa Netii o zwiększeniu konkurencyjności mają sens. Netia jako jedyna spółka na rynku telekomunikacyjnym jest w stanie zagrozić dominującej pozycji Telekomunikacji Polskiej. Stoją za nią spory kapitał i doświadczenie na rynku telekomunikacyjnym. Rynku zdominowanym przez monopolistę jakim jest TPSA. Separacja funkcjonalna pozwoli na zwiększenie konkurencyjności rynku poprzez ułatwienia dla operatorów alternatywnych którym łatwiej będzie korzystać z BSA, WLR czy też zwiększy szybkości uwalniania pętli lokalnych. A to dzięki temu będą mogli zaoferować naprawdę szybki Internet nie budując infrastruktury 'od zera'. Bo nie ma najmniejszego sensu 'dublować' kabli które mają leżeć obok siebie i istnieć tylko dlatego, ze dotychczasowy operator nie chce lub utrudnia korzystanie z już istniejącej infrastruktury. Myślę, że separacja funkcjonalna rozwiąże szereg problemów jakie napotyka rynek telekomunikacyjny, a konkurencja będzie mogła ‘rozwinąć skrzydła’.
raf56 28.12.2008 @ 20:32
Nareszcie szykują się jakieś pzoytywne zmiany a w szczególności zmiany na lepsze.Dzisiaj jedna firma ma monopol na cały rynek telekomunikacyjny co jest najlepszą sytuacją,Zwiększenie konkurencji jest bardzo pozytywnym aspektem i może wnieść szereg pozytywnych zmian.W polsce jeszcze dziś są miejscowości bez dostępu do internetu,niepodłączone dzięki naszej kochanej telekomunikacji,jeśli dojdzie do podziału TP a na to sie zanosi sytuacjia zacznie się poprawiać,przede wszystkim klienci TP wreszcie będą mogli odetchnąć z ulgą

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 5 i 9 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości