PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Prezes Telekomunikacji Polskiej nie straci swojej pensji

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/prezes-telekomunikacji-polskiej-nie-straci-swojej-pensji-5153.html
QR Code
Prezes Telekomunikacji Polskiej nie straci swojej pensji

Piotr Baranowski, 3 grudnia 2008, 13:12
Tagi: prawo, Telekomunikacja Polska (TP SA), Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej, wygrał wczoraj z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Dzięki tej wygranej nie będzie on musiał płacić przyznanej przez urząd kary.

Karę prezes TP Maciej Witucki dostał w maju ub.r. Wynosiła 150 proc. miesięcznej pensji i była pierwszą w historii, która nie obciążała spółki, ale osobiście zarząd (kara na pozostałe osoby z zarządu to 60 proc. miesięcznych zarobków). Powodem jej nałożenia były problemy, jakie TP miała stwarzać operatorom alternatywnym w przejmowaniu przez nich klientów Neostrady. Wczoraj Sąd Apelacyjny nie podzielił jednak argumentacji UKE, twierdząc, że Urząd nie uzasadnił odpowiednio konieczności ukarania zarządu.

Źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Ostatnie opinie internautów

czarna2318 3.12.2008 @ 18:27
Takie kary,które nie obciążają spółki tylko zarządców to bardzo dobry pomysł,szkoda tylko,że dopiero po raz pierwszy została zastosowana.Swoją drogą wcale się nie dziwie,że TP za wszelką cenę chce zatrzymać klientów przy sobie.Konkurencja na rynku co raz większa jeśli chodzi o internet i ceny przystępniejsze od tych,które proponuje TP.
krzychu.pl 3.12.2008 @ 19:04
Taką karę zastosowano wobec zarządu TP gdy była afera ze 'zmianą regulaminu neostrady' i gdy tysiące ludzi zaczęło zrywać umowy i chciało przenieść internet do iinnych operatorów... I teraz mamy dalszy ciąg tego postępowania odwoławczego.

W tym przypadku Witucki uniknłął kary ale jak dla mnie tylko to jest odłożone w czasie. I tak go ona w końcu dosięgnie.

W pełni na nią on i cały zarząd zasłużyli bo sam byłem ofiarą jednego z największych bałaganów w ciągu ostatnich lat w polskiej telekomunikacji...
Gorochaan 3.12.2008 @ 23:06
Niestety, cokolwiek by nie powiedzieć, ludzie zbytnio się boją przejść do innych operatorów, bo co i rusz słyszą, że "psuje się" albo "zasięgu nie ma". Ale jak nie postaramy się coś z tym monopolem w Polsce zrobić, do tej pory będziemy marznąć niczym wojna po tej drugiej światowej... Kary dużo też nie zdziałają, bo one mogą co najwyżej oddziaływać na najniższą kastę, czyli zwykłych pracowników przy biurkach, bo przecież ktoś musi przez karę stracić, prawda?
krzy12315 4.12.2008 @ 12:40
Ale ostatni gdzieś czytałem że telekomunikacja polska postanowiła nie przeszkadzać innym operatorom a nawet obniżyła koszty dzierżawy łącza.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 1 i 15 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike air max 90... 30.11.2017, 09:03