PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Prezes UKE Anna Streżyńska nie udzielał wywiadu dla Życia Warszawy

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/prezes-uke-anna-strezynska-nie-udzielal-wywiadu-dla-zycia-warszawy-390.html
QR Code
Prezes UKE Anna Streżyńska nie udzielał wywiadu dla Życia Warszawy

Piotr Baranowski, 20 lutego 2007, 20:50
Tagi: Telekomunikacja Polska (TP SA), Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Anna Streżyńska odniosła się do listu skierowanego do niej przez związkowców Telekomunikacji Polskiej 19. lutego, który dotyczył ich oburzenia związanego z wywiadem dla Życia Warszawy. Jak się okazuj wywiad nie był ani udzielony, ani tym bardziej przez nią autoryzowany.

Oto treść odpowiedzi Anny Streżyńskiej na list od związkowców:

Cytowane w liście przedstawicieli Związków Zawodowych w Telekomunikacji Polskiej S.A. słowa: Przeciwko sobie ma potężnych przeciwników: kapitał, który ulokowali w polski biznes telekomunikacyjny Francuzi, związki zawodowe Telekomunikacji Polskiej utrzymujące z kasy abonentów niepotrzebne nikomu etaty, i urzędników państwowych, którzy obawiają się, że pozbawiony krociowych zysków gigant telekomunikacyjny przestanie w formie sporych podatków odpalać budżetowi działkę z kasy wspólnie rabowanych abonentów (...) nie zostały przez mnie wypowiedziane i nie ponoszę za nie odpowiedzialności.

Wbrew przypuszczeniom Sygnatariuszy listu, autor artykułu zamieszczonego w Życiu Warszawy z 2 lutego br. nie przeprowadził ze mną wywiadu, a tym bardziej nie autoryzował w związku z tym żadnych padających w nim twierdzeń, List Związkowców z TP przypisuje mi wszystkie stwierdzenia zawarte w artykule, m.in. o "rabowaniu klientów" oraz słowa "gigant", "tepsa", "on", lub "ona" w stosunku do członków zarządu TP, podczas gdy żadne z moich ust nie padło.

Dlatego twierdzenie, iż pracownik wysokiego szczebla administracji rządowej wykazał się arogancją i stwierdził, że związki chronią nikomu niepotrzebne etaty, jest nieuprawnione. Przeciwnie, osobiście uważam, że gdyby TP chciała to zagospodarowałaby do nowych rynkowych wyzwań wszystkie posiadane etaty, co zdecydowanie poprawiłoby takie kontrowersyjne między nami zagadnienia, jak obsługa klientów czy tempo wdrażania decyzji UKE.

Moje komentarze na temat niektórych praktyk TP zawierają określenia stanowcze, ale jako prawnik używam słów "nadużycie pozycji", "praktyka eksploatacyjna", "nienależne świadczenie" a nie słowa "rabunek".

Anna Streżyńska
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej

20 lutego 2007 r.
reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 11 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości