PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Problem z telefonowaniem w sieci Play?

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/problem-z-telefonowaniem-w-sieci-play-2516.html
QR Code
Problem z telefonowaniem w sieci Play?

Piotr Baranowski, Michał Gruszka, 12 listopada 2007, 14:01 (ostatnio zmodyfikowano w poniedziałek, 12 listopada 2007 o 14:23)
Tagi: bezpieczeństwo, Play

Kilka dni temu na naszym portalu opisywaliśmy nieprzyjemną sytuację młodego dziennikarza portalu informacyjnego wiadomosci24.pl, który zdecydował się podpisać umowę na usługi telekomunikacyjne z nowym operatorem. News wywołał bardzo duży odzew wśród czytających go osób. Jedni operatora chwalili, drudzy na niego narzekali. Po tym incydencie jeden z Czytelników zdecydował się nas poinformować o problemie z dzwonieniem z telefonów w sieci Play na numery czterocyfrowe, czy numery pogotowia gazowego lub wodociągowego...

Problem opisany przez Pana Ireneusza polega na braku możliwości dzwonienia na potrzebne w codziennym życiu numery. Korporacje Taxi bardzo często wykupują usługę skróconych numerów – po to, aby numer telefonu ich firmy był o wiele łatwiejszy do zapamiętania (w końcu numer ma 4 cyfry, a nie 7). Problem pojawia się w przypadku abonentów sieci Play, którzy będą chcieli zadzwonić po taxi – niestety nie będą mogli tego uczynić. Co gorszą w przypadku potrzeby zadzwonienia na pogotowie gazowe czy wodociągowe, także nigdzie się nie dodzwonimy.

W liście elektronicznym, niezadowolony abonent napisał następująco:

Od sierpnia jestem abonentem Play i mam z nimi poważny kłopot. Otóż mieszkam w Tarnowie, gdzie w Play (nie wiem, jak sprawa wygląda w innych miastach) nie działają numery czterocyfrowe. Chcąc zadzwonić po taksówkę, na pogotowie gazowe, wodociągowe itp. muszę korzystać z telefonu stacjonarnego lub innego operatora komórkowego. Cztery miesiące staram się, aby ktoś z Play mi coś konkretnego powiedział i nic. Pisałem reklamacje, mailowałem, dzwoniłem do BOA - zbywają ogólnikami, jakby nie było nikogo kompetentnego, kto mógłby udzielić rzeczowej odpowiedzi. Teraz mam zamiar sprawą zainteresować rzecznika praw konsumenta i domagać się od Play zwrotu zapłaconych faktur (zgodnie z umową), bo mój telefon nie jest w pełni funkcjonalny. Na dodatek Play nie informuje nowych klientów o tak poważnym mankamencie i ludzie później potwornie przeklinają. Rozmawiałem z pracownikami autoryzowanego punktu sprzedaży Play: twierdzą, że wielokrotnie interweniowali w tej sprawie i... nic. Nie informują też nowych klientów, że istnieje taka "niedoróbka", bo to "nie ich sprawa". Po 10 latach przeniosłem się do Play'a z Ery i - przynajmniej biorąc pod uwagę stosunek do abonenta - zaczynam powoli żałować.
Myślę, że warto sprawdzić, jak to wygląda w innych regionach i ostrzec potencjalnych abonentów.

Wiele osób próbując zamówić taxi zapomina o wpisaniu numeru kierunkowego. Na przykład dzwoniąc na numer 9666, który należy do jednej z korporacji w Szczecinie, należy wybrać 919666. Jednak i w tym przypadku połączenie nie może zostać zrealizowane.

Temat nas zaciekawił. Postanowiliśmy zapytać o sprawę rzecznika Play - Marcina Gruszkę. W rozmowie telefonicznej zapewniono nas, że sprawa jest traktowana priorytetowo, a problem leży w umowach podpisywanych z Telekomunikacją Polską do której należy tzw. numeracja skrócona. Będziemy przyglądać się tej sprawie i z pewnością poinformujemy o dalszym jej przebiegu.

reklama

Ostatnie opinie internautów

slawekw 13.11.2007 @ 18:48
a propos numeru 112 dla pocieszenia dodam że numer ten kuleje także w europie
lepperiada 14.11.2007 @ 00:05
BUAHA HA HA.. dlatego nie rezygnuję z mojego tak taka na rzecz takiej buraczanej sieci!
w tak taku nie ma miejsca na takieg błędy..
wirret 14.11.2007 @ 12:53
daj spokój i nie krytykuj ich tak bo to nic nie zmieni.Ja oprócz abonamentu mam popa ze względu głównie na pakiety dzięki którym mogę taniej wysylać smsy i dzwonić w sieci ale nie jest to powó żeby krytykować innych.wszedzie mogło sie to zdarzyc
bart 25.12.2007 @ 20:55
BEZNADZIEJA RAZ DZIAłA RAZ NIE DZIAłA ,NIE PRZYSYłAJą FAKTóR PO CZYM BLOKUJą TELEFON .DEZINFORMUJą KLIJENTA .PLAY TO PEłNA PARTYZANTKA DLA PRZEDSZKOLAKóW A NIE LUDZI UZALEżNIONYCH OD KONTAKTóW TELEFONIICZNYCH.ODRADZAM W

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 6 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości