PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Problemy z siecią w 2007 roku?

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/problemy-z-siecia-w-2007-roku-209.html
QR Code
Problemy z siecią w 2007 roku?

Piotr Baranowski, 29 stycznia 2007, 11:46 (ostatnio zmodyfikowano w poniedziałek, 29 stycznia 2007 o 11:49)
Tagi: Operatorzy

Eksperci uważają, że w 2007 roku operatorzy będa mieli problemy z zapchanymi sieciami dlatego powinni szukać przychodów, dzięki którym mogliby rozbudować swoje sieci.

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, analitycy z firmy konsultingowej Deloitte twierdzą, że w 2007 roku operatorzy mogą mieć kłopot z wydajnością szkieletowych sieci teleinformatycznych.

Wpływ na taki stan rzeczy będzie miała po pierwsza rosnąca popularność użytkowników stacjonarnego oraz mobilnego Internetu, a po drugie rosnąca ilość darmowych gadżetów sieci (np. filmów czy muzyki), które w tym roku wygenerują nawet jedną trzecią całego ruchu internetowego, czytamy w Rzeczpospolitej.

Według ekspertów operatrozy aby uniknąć zapchania sieci, muszą je rozbudowywać. Niestety nie ma co liczyć na ceny transmisji danych w sieciach szkieletowych, którego ciągle spadają. Środki na rozbudowę sieci operatorzy - według ekspertów - mogą zdobywać m.in. dzięki nowym serwisom dostępnym za opłatą. Eksperci przypominają: nowe usługi - tak, ale trzeba pamiętać, że niejednokrotnie zagrażają przychodom

Na razie najwięcej pieniędzy przynoszą operatorom zwykłe rozmowy telefoniczne. Rośnie tutaj rola telefonów komórkowych, które wkraczają bezpośrednio w domenę telefonów stacjonarnych, zauważa Rzeczpospolita.

Źródło: Rzeczpospolita, Media2

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 3 i 9 wynosi: