PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Programiści nową społecznością FreecoNet

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/programisci-nowa-spolecznoscia-freeconet-2984.html
QR Code
Programiści nową społecznością FreecoNet

Michał Gruszka, 7 stycznia 2008, 11:20
Tagi: FreecoNet, VoIP

Platforma VoIP – FreecoNet - zaprasza osoby zajmujące się programowaniem do tworzącej się właśnie społeczności programistów. Dzięki niej, programiści mogą zarabiać przy wdrażaniu usług dodanych FreecoNet.

FreecoNet uruchomił niedawno zestaw usług dodanych wykorzystujących syntezę mowy, a jedną z tych usług jest „Aplikacja”. Umożliwia ona integrację platformy FreecoNet z dowolną aplikacją zewnętrzną za pośrednictwem technologii WebService. Pozwala to firmom na udostępnianie wybranych danych klientom lub kontrahentom w sposób automatyczny, za pośrednictwem telefonu (można w ten sposób przez telefon np. sprawdzać w sklepie internetowym status realizacji zamówienia). Wdrożenie „Aplikacji” wymaga jednak pracy programisty, którego małe firmy najczęściej nie zatrudniają. Dlatego FreecoNet zachęca programistów, studentów informatyki oraz małe firmy informatyczne do wsparcia firm zainteresowanych wdrożeniem „Aplikacji”, w zamian za odpowiednie wynagrodzenie.

FreecoNet będzie wspierał programistów wiedzą techniczną, dokumentacją, supportem i promocją. Więcej o społeczności programistów i usłudze „Aplikacja” można też przeczytać na witrynie FreecoNet: http://freeconet.pl/pl/sub/spolecznosci/programisci.html. Najaktywniejsi programiści mogą dodatkowo liczyć na współpracę z FreecoNet przy wdrażaniu kolejnych usług dodanych w firmach.

Społeczność programistów to kolejna inicjatywa zespołu FreecoNet. Wcześniej powstały już społeczności hakerów (wyszukiwali oni luk w systemie FreecoNet) oraz instalatorów (konfigurują urządzenia VoIP zainteresowanym użytkownikom). FreecoNet jest też autorem innych, społecznościowych narzędzi - od początku działania platformy funkcjonuje forum internetowe jako miejsce wymiany poglądów na temat FreecoNet i technologii VoIP. Rozwijana jest VoIPedia – pierwsza polska encyklopedia o technologii VoIP. FreecoNet pisze również własnego bloga, w którym przeczytać można m.in. o innowacjach płynących ze świata VoIP.

FreecoNet to platforma VoIP, która umożliwia darmowe rozmowy pomiędzy zarejestrowanymi na niej numerami telefonów. Nie ma znaczenia, od jakiego operatora pochodzą te numery i w jakich krajach mieszkają ich użytkownicy. Na numery niezarejestrowane we FreecoNet można dzwonić przez dowolnego operatora VoIP lub przez TelArenę - usługę w ramach FreecoNet. Za każdym razem, kiedy użytkownik FreecoNet dzwoni na numer niezarejestrowany na platformie, operatorzy na TelArenie (Crowley, Deutsche Telekom, EuroTelekom, GTS Energis i Netia) walczą o możliwość zrealizowania jego połączenia i zawsze wygrywa najlepszy

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 14 i 9 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości