PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Przetarg na LTE? Tak, ale najwcześniej w przyszłym roku

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/przetarg-na-lte-tak-ale-najwczesniej-w-przyszlym-roku-8980.html
QR Code
Przetarg na LTE? Tak, ale najwcześniej w przyszłym roku

Anna Streżyńska prezes UKE powiedziała w wywiadzie dla rpkom.pl, że w tym roku nie będzie przetargu na częstotliwości przeznaczone na ultraszybki Internet w technologii LTE. Powód? Brak porozumienia z wojskiem, które jest właścicielem częstotliwości.

Streżyńska dla rpkom.pl powiedziała:

Czekamy na pasma wojskowe, a nawet nie możemy z Ministerstwem Obrony Narodowej potwierdzić kalendarza ich uwalniania. Pierwszy raz po latach współpracy spotykamy się z takim podejściem tego resortu

MON, w tym roku miało zwolnić niektóre częstotliwości na rzecz wykorzystania ich przez operatorów sieci komórkowych przy wdrażaniu szybkiego dostępu do Internetu w technologii LTE. Pomimo, iż MON wydał już stosowną decyzję, to nie wdraża jej w życie i nie podaje powodów takiego postępowania.

Sytuacja jest korzystna dla operatorów. Ich zdaniem, z tą decyzją powinno się poczekać do momentu, aż na rynku będzie więcej urządzeń pozwalających w pełni wykorzystać tą technologię.

Marcin Gruszka podkreśla, że dzięki tym opóźnieniom, Play będzie miał czas na wykorzystanie potencjału wdrożonej technologii HSPA+. Natomiast dla Polkomtela oznacza to stabilność w procesie sprzedaży firmy.

Ponadto, zadowolony powinien być Zygmunt Solorz-Żak, który buduje sieć LTE w oparciu o częstotliwość 1800 MHz i jest jedynym dostawcą usług tego typu w Polsce.

Źródło: rpkom.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 9 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości