PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Przetarg na sieć WAN unieważniony

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/przetarg-na-siec-wan-uniewazniony-722.html
QR Code
Przetarg na sieć WAN unieważniony

Piotr Baranowski, 29 marca 2007, 19:15
Tagi: Crowley, Telekomunikacja Polska (TP SA), WAN

Ciągnące się od blisko 3 lat postępowanie przetargowe na budowę sieci telekomunikacyjnej Ministerstwa Sprawiedliwości zostało ostatecznie unieważnione.

Jak czytamy w komunikacie Telekomunikacji Polskiej, przetarg na budowę sieci telekomunikacyjnej Ministerstwa Sprawiedliwości ogłoszono w maju 2004 roku Początkowo za jedyną spełniającą wymogi zamawiającego uznano ofertę Telekomunikacji Polskiej, jednak w wyniku działań odwoławczych konsorcjum pod przewodnictwem firmy Crowley Data Poland to jego oferta została uznana za najkorzystniejszą.

TP wykazała, że w ofercie Crowley Data Poland są rażące niezgodności z wymaganiami specyfikacji istotnych warunków zamówienia, które powinny skutkować odrzuceniem tej oferty. Także cena oferty została podana bez uwzględnia wszystkich kosztów, co powoduje, że w istocie nie była ona korzystniejsza dla Zamawiającego niż propozycja TP.

Zastrzeżenia TP potwierdziły dwa niezależne Zespoły Arbitrów przy Urzędzie Zamówień Publicznych. Niestety sąd z przyczyn proceduralnych - nie rozpatrując sprawy merytorycznie - nie dopuścił do wzięcia tych opinii pod uwagę. Rozstrzygnięcia sądu były na tyle kontrowersyjne, że TP złożyła skargę do Komisji Europejskiej oraz skargę o stwierdzenie niezgodności z prawem tych wyroków.

TP złożyła kolejne odwołanie dotyczące faktu prowadzenia przez Ministerstwo Sprawiedliwości w trakcie postępowania (przetarg nieograniczony) niezgodnych z prawem negocjacji z konkurentem TP tj. Konsorcjum Crowley Data Poland. Negocjacje te prowadzone były bez poinformowania - a tym bardziej zaproszenia - Telekomunikacji Polskiej, będącej wciąż pełnoprawnym uczestnikiem postępowania przetargowego.

Zespół Arbitrów przy Urzędzie Zamówień Publicznych 2 lutego 2007 r. uwzględnił odwołanie TP oraz uznał, że Zmawiający prowadził negocjacje łamiąc prawo, w szczególności dążąc do zmiany przedmiotu zamówienia i modyfikacji złożonej pierwotnie przez CDP oferty. Zespół Arbitrów uznał to naruszenie za tak duże, że unieważnił całe postępowanie przetargowe. Konsorcjum CDP zaskarżyło wyrok Zespołu Arbitrów do sądu, jednak Zamawiający nie poparł tej skargi.

Zakończenie postępowania otwiera możliwość rozpoczęcia nowej procedury przetargowej.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 12 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości