PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Przyszłość TP to wzrost nowych usług i internet

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/przyszlosc-tp-to-wzrost-nowych-uslug-i-internet-1843.html
QR Code
Przyszłość TP to wzrost nowych usług i internet

Michał Gruszka, 7 września 2007, 15:39
Tagi: Internet, Telekomunikacja Polska (TP SA)

Telekomunikacja Polska podejmie w miesiącach decyzję o kierunku rozwoju swojej polityki dotyczącej kontentu. Chce bliższe związki z dostawcami kontentu na zasadzie układu partnerskiego lub joint Powinno to nastąpić nie później niż w ciągu 12 miesięcy - poinformował PAP Maciej Witucki.

Prezes Witucki powiedział w wywiadzie dla PAP, że przyszłością rynku telekomunikacyjnego jest wzrost nowych usług i wzrost liczby klientów z internetu, a także wzrost usług bardziej zaawansowanych. Dodał, że regułą jest spadek przychodów z telefonii stacjonarnej oraz wzrost konkurencji na skutek regulatora.

"My niekoniecznie musimy zwiększać wyłącznie udział w podłączonych klientów. Raczej chcemy korzystać ze wzrostu wartości rynku. dla mnie ważne są nowe, innowacyjne usługi oraz pakietowanie usług i wychodzenie klasyczne usługi głosowe, bo akurat ich ceny spadają" - powiedział w dla PAP Witucki.

"Nasz kierunek rozwoju to nawet nie tyle sama usługa dostępu internetu, ale przede wszystkim wszystko, co wokół niego jest zbudowane, czyli rozrywka, wypożyczanie filmów przez internet, gry sieciowe itp. W Polsce, jeśli o zakupach, to mówimy raczej o specyficznych usługach, jak integracja IT telekomunikacyjnych u naszych klientów biznesowych" - dodał.

Powiedział też, że Grupa TP SA chce mocno wejść w sprzedaż telewizji internetowej, myśli o alternatywnych drogach dostępu z kontentem, czy też o dostępie do telewizji poprzez satelitę.

Dodał, że jeśli chodzi o potencjalne przejęcie operatora kablowego, takiego jak np. Multimedia Polska, to choć jest to kwestia ceny, to jednak TP SA mniej jest zainteresowana przejęciem sieci dostępowej, a bardziej usługi, którą może zaoferować.

Prezes Witucki odniósł się do hipotetycznego przejęcia sieci Play przez TP SA. "Nie wyobrażam sobie, żeby UOKiK zgodził się na przejęcie przez nas spółki telefonii stacjonarnej. Przy zakupie operatora komórkowego też pojawia się groźba przekroczenia 40 proc. udziałów w rynku" - powiedział Witucki.

"Historia zna jednak przykłady, że czwarty czy piąty operator jest przejmowany przez jednego z liderów, więc się nie zaklinam, że to jest niemożliwe. Nie jest to jednak temat już na dzisiaj, bo - z tego co wiemy - Play nie jest na sprzedaż" - dodał.

Prezes Witucki powiedział, że TP SA podejmie w najbliższych miesiącach decyzję o kierunku rozwoju swojej polityki co do kontentu.

"W ciągu najbliższych miesięcy musimy podjąć decyzję o kierunku rozwoju naszej polityki kontentu. Jakaś logika w tym musi zacząć się pojawiać, bo teraz współpracujemy z wieloma dostawcami m.in. Polsatem, Cyfrą Plus i TVN. Szukam obecnie ciekawych pomysłów na współpracę z dostawcami kontentu" - powiedział Witucki.

Mówił też, że TP SA grupa TP SA będzie chciała ukierunkować się na rozrywkę, media i usługi dodane. Powtórzył też, że za trzy lata ponad połowa biznesu ma pochodzić z produktów i usług nie podlegających regulacji, a obecnie jest to 35-40 proc.

(ź) PAP

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 2 i 10 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości