PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > PTC przegrało z UKE

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ptc-przegralo-z-uke-5692.html
QR Code
PTC przegrało z UKE

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę Polskiej Telefonii Cyfrowej na decyzję prezesa UKE w sprawie stwierdzonych nieprawidłowości.

W dniu 12 marca 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny ogłosił wyrok w sprawie ze skargi Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. na decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 23 września 2008 r., nr DKE-WPP-029-9/08 (20) wydaną w przedmiocie nakazu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości, polegających na naruszeniu pkt III decyzji Prezesa UKE z dnia 17 lipca 2006r., nakładającej obowiązek, o którym mowa w art. 36 ustawy Prawo telekomunikacyjne. Stwierdzone nieprawidłowości dotyczyły stosowania dyskryminacji cenowej wobec przedsiębiorców telekomunikacyjnych w zakresie dostępu telekomunikacyjnego, o czym świadczą dysproporcje pomiędzy cenami hurtowymi i detalicznymi (on-net) za zakańczanie połączeń głosowych w ruchomej publicznej sieci telefonicznej PTC.

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę PTC. W ustnych motywach wyroku Sąd wskazał, że nie dopatrzył się żadnych naruszeń prawa, które powodowałyby uchylenie decyzji Prezesa UKE. Sąd podniósł, iż dokonując badania zarzutów sformułowanych w skardze uznać należało je za niezasadne.

Sąd w pełni podzielił stanowisko Prezesa UKE wyrażane zarówno w zaskarżonej decyzji, jak również i w odpowiedzi Prezesa UKE na skargę PTC, wskazując m.in.:
- że zarzuty nie są zasadne biorąc pod uwagę, iż obowiązek wynikający z art. 36 ustawy Prawo telekomunikacyjne jest ujęty w przepisach prawa w sposób dość ogólny,
- konieczność porównania rynków detalicznego i hurtowego, tak jak zostało przedstawione to w decyzji, nie oznacza w ocenie Sądu, że Prezes UKE dokonał regulacji rynku detalicznego,
- wystarczające było w ocenie Sądu, że Prezes UKE przeprowadził analizę dotyczącą cen i w tej kwestii Sąd w pełni podzielił stanowisko Prezesa UKE.

Nie można w ocenie Sądu powiedzieć, że Prezes UKE zaskarżoną decyzją nakazał PTC obniżenie cen. Zaskarżona decyzja nie nakłada, bowiem nowych obowiązków, ani nie zmienia obowiązków już nałożonych.

Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: UKE

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 12 i 10 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości